تغییر نام کاربری حساب اینستاگرام

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد از انتخاب‌هایی که در دوران جوانی برای نام کاربری خود داشته‌اید پشیمان هستید، نگران نباشد زیرا تغییر نام کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار کار آسانی است. با ما در این مقاله همراه شوید تا با روش تغییر نام کاربری حساب اینستاگرام آشنا شوید.


نام نمایشی در مقابل نام کاربری

قبل از تصمیم‌گیری عجولانه، باید بدانید که بین نام نمایشی اینستاگرام و نام کاربری شما تفاوت وجود دارد. نام نمایشی شما، که اساساً نام شخصی یا تجاری شماست، محدودیت‌های بسیار کمی دارد. می‌توانید هر چند وقت یکبار آن را تغییر دهید و لازم نیست منحصر به فرد باشد.

نام کاربری شما همان چیزی است که در بالای اکانت اینستاگرام شما قرار می‌گیرد. همچنین مردم می‌توانند نام نمایشی شما را با نماد @ تگ کنند. اما نام کاربری اینستاگرام محدودیت‌های بیشتری دارد.

نام کاربری اینستاگرام دارای خصوصیات زیر است:

  1. منحصر به فرد برای حساب شما است.
  2. کمتر از 30 کاراکتر را دریافت می‌کند.
  3. فقط شامل حروف، اعداد، نقطه و زیرخط (بدون فاصله یا علامت های دیگر) است.

با توجه به مسائل بیان شده در بالا ما در ادامه نحوه تغییر نام کاربری حساب اینستاگرام را بیان کرده‌ایم. همچنین ما جزئیات اضافی را که باید بدانید را هم بیان کرده‌ایم.


چگونه نام کاربری خود را در برنامه اینستاگرام تغییر دهیم

در اینجا نحوه تغییر نام کاربری در اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله بیان شده است:

1- برنامه اینستاگرام را باز کنید و وارد حساب خودتان شوید.

2- روی نماد پروفایل خود در پایین سمت راست ضربه بزنید.

3- سپس روی گزینه ویرایش پروفایل (Edit Profile) در زیر بیوگرافی ضربه بزنید.

تغییر نام کاربری حساب اینستاگرام - 1

4- نام کاربری جدید خود را در قسمت Username وارد کنید.  

تغییر نام کاربری حساب اینستاگرام - 2

5- در انتها روی علامت تیک در بالا سمت راست ضربه بزنید.

همانطور که قبلا ذکر شد، محدودیت‌های خاصی برای نام کاربری اینستاگرام وجود دارد. اگر نام کاربری جدید شما با آنها مطابقت نداشته باشد، علامت تعجب قرمز رنگ و پیامی با مضومن نام کاربری موجود نیست (Username not available) را مشاهده خواهید کرد. معنی این پیام این است که نام کاربری انتخاب شده توسط شما قبلا توسط یک کاربر دیگر مورد استفاده قرار گرفته است و یا اینکه دارای شرایط لازم برای یک نام کاربری نیست. در نتیجه به تلاش خود ادامه دهید تا زمانی که نام کاربری مناسب را پیدا کنید.


تغییر نام کاربری اینستاگرام از طریق کامپیوتر یا مرورگر

تغییر نام کاربری اینستاگرام از طریق مرورگر به همین سادگی است. در واقع، مراحل بسیار شبیه به هم هستند. جهت انجام این کار فقط لازم است که مراحل زیر را طی کنید.

  1. به آدرس Instagram.com بروید و وارد حساب کاربری خودتان شوید.
  2. روی نماد پروفایل خود در بالا سمت راست کلیک کنید.
  3. گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.
  4. روی گزینه ویرایش پروفایل (Edit Profile) کلیک کنید.
  5. سپس نام کاربری جدید خود را در قسمت نام کاربری (Username) وارد کنید.
  6. در انتها روی گزینه ارسال در پایین صفحه کلیک کنید.

توجه داشته باشید که برخلاف تغییر نام کاربری اینستاگرام در اپلیکیشن، در اینجا هشداری مبنی بر استفاده از نام کاربری مورد نظر دریافت نمی‌کنید. در عوض، هنگام کلیک کردن روی دکمه ارسال، یک پاپ آپ کوچک به شما اطلاع می‌دهد که نام کاربری در دسترس نیست. 


وقتی نام کاربری خود را تغییر می‌دهید چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که روی دکمه ارسال در وب کلیک کردید یا روی علامت تیک در موبایل ضربه زدید، نام کاربری اینستاگرام شما بلافاصله تغییر می‌کند و نام کاربری قبلی شما آزاد می‌شود. این به این معنی است که اگر شخص دیگری از آن استفاده کرد، دیگر شما نمی‌توانید از آن نام قبلی استفاده کنید.

با تغییر نام کاربری اینستاگرام، آدرس (URL) حساب شما نیز تغییر می‌کند، به این معنی که هر وب‌سایتی که به حساب اینستاگرام شما لینک داده است، دچار خطا خواهد شد. جهت جلوگیری از این خطا شما باید هر وب سایت یا سایر پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی را که در سراسر اینترنت دارید را به روز کنید. 

نکته بسیارمهم: تغییر نام کاربری اینستاگرام تعداد فالوورهای شما را ریست نمی‌کند، اما ممکن است باعث سردرگمی آنها شود.

خبر خوب این است با این کار هیچ تغییری در حساب شما به وجود نمی‌آید، بنابراین لازم نیست که از ابتدا شروع کنید. شما همان فالوورها را خواهید داشت، اگرچه ممکن است با تغییر نام کاربری کمی گیج شوند. این سردرگمی می‌تواند منجر به تعامل کمتر یا آنفالو شود، اما این موضوع نباید باعث نگرانی کاربرانی شود که فقط به دنبال اشتراک‌گذاری عکس با دوستان خود هستند.

هر جایی که اکانت اینستاگرام شما در اینستاگرام نمایش داده می‌شود به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود، بنابراین لازم نیست نگران پست‌های قدیمی خود باشید با این حال، پست‌هایی که در آنها تگ شده‌اید ممکن است به روز نشوند و افرادی که به دنبال برچسب گذاری شما در پست‌های جدید هستند باید نام کاربری جدید شما را بدانند.


چرا اینستاگرام به من اجازه تغییر نام کاربری را نمی‌دهد

اگر اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد نام کاربری جدیدی استفاده کنید، احتمالاً به این دلیل است که شرایط ذکر شده در مراحل قبل را برآورده نمی‌کند. رایج ترین خطا مربوط به استفاده از نام کاربری مشابه است، بنابراین نام کاربری دیگری را امتحان کنید.

توجه داشته باشید که حتی اگر می‌خواهید به یک نام کاربری قدیمی برگردید، ممکن است شخصی آن را زمانی که آزاد بوده است، مورد استفاده قرار داده باشد و شما نتوانید آن را دوباره استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل احتمالی بحث ذخیره‌سازی در برنامه است که ممکن است با تغییر نام کاربری خود در برنامه اینستاگرام اتفاق بیفتد. این موضوع خیلی جای نگرانی ندارد، زیرا همه افراد نام کاربری جدید شما را خواهند دید و معمولاً بعد از چند ساعت خود به خود این ایراد برطرف می‌شود. همچنین می‌توانید گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید. اگر این راه کار هم جواب نداد می‌توانید برنامه را حذف و مجددا نصب کنید.


چگونه شخصی را با نام کاربری جدید پیدا کنیم

نام کاربری جدید اینستاگرام ممکن است شروعی تازه به نظر برسد، اما یافتن آن برای کسانی که قبلاً حساب کاربری شما را دنبال نمی‌کردند، دشوار است. اگر از قبل یک حساب را دنبال می‌کردید، آن حساب همچنان در لیست شما ظاهر می‌شود و پست‌های جدید همچنان در فید شما ظاهر می‌شوند.

راه دیگر برای یافتن حساب‌های اینستاگرامی که نام کاربری را تغییر می‌دهند، جستجوی نام نمایشی آن‌ها است. با فرض اینکه حساب کاربری عمومی است و نام نمایشی یکسان باقی مانده است، باید با یک جستجوی ساده آن حساب پیدا شود.

روش نهایی این است که مکان دیگری را پیدا کنید که آن حساب به آنجا لینک شده باشد. این حالت می‌تواند شامل یک پست قدیمی باشد که اکانت مورد نظر روی آن نظر گذاشته است یا اینکه شخص دیگری آنها را در یک پست جدید برچسب گذاری (Tag) کرده است. پیدا کردن یک نام کاربری تغییر یافته در اینستاگرام با کمی تلاش چندان سخت نیست، اما لطفا در مورد آن غافل نشوید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه تغییر فونت در اینستاگرام

نحوه تغییر رمز عبور اینستاگرام

نحوه ویرایش و حذف کردن نظرات در اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید