کپی کردن متن در اینستاگرام (کپشن و کامنت)

به‌طور پیش‌فرض، برنامه اینستاگرام چه در اندروید و چه در iOS به شما اجازه کپی کردن عنوان یک پست IG را نمی‌دهد. همچنین به شما امکان کپی کردن کامنت‌ها یا نظرات را هم نمی‌دهد. اما نگران نباشید، با استفاده از یک ترفند کوچک و جادوی فناوری OCR، می‌توانید به راحتی یک کپشن یا نظر را در اینستاگرام خیلی سریع کپی کنید. در مرحله بعد، می‌توانید عنوان یا نظر کپی شده را درست مانند حالت عادی جایگذاری کنید. با ما در این مقاله همراه شوید تا با نحوه کپی کردن متن در اینستاگرام (کپشن و کامنت) آشنا شوید.


نحوه کپی کردن متن (کپشن یا کامنت) در اینستاگرام

در این مقاله روش‌های مختلفی جهت کپی کردن متن (کامنت‌ها و کپشن‌ها) در اینستاگرام بیان شده است.


روش اول: از یک برنامه مرورگر در گوشی خود برای کپی کردن متن از اینستاگرام استفاده کنید

چه به دنبال کپی کردن یک نظر یا عنوان در اینستاگرام باشید، می‌توانید از یک برنامه مرورگر مانند Chrome در آیفون، آی‌پد، و تلفن اندرویدی (همچنین تبلت) خود استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا پست یا نظر خود را در برنامه اینستاگرام خود باز کنید، بعد روی نماد سه نقطه عمودی در بالا سمت راست پست ضربه بزنید و سپس بر روی گزینه کپی کردن لینک (Copy Link) ضربه بزنید (همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است).

کپی کردن متن در اینستاگرام - 1

پس از آن، برنامه گوگل کروم را در گوشی خود باز کنید و آدرس کپی شده را در بخش آدرس مرورگر کروم جایگذاری کنید. در انتها کلید اینتر را بزنید یا بر روی دکمه پیکان روی صفحه کلید در سمت راست پایین صفحه کلید ضربه بزنید تا آدرس (URL) صفحه بارگیری شود.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 2

پست اینستاگرام در مرورگر کروم بارگیری می‌شود. سپس بر روی دکمه بیشتر روی عنوان ضربه بزنید تا تمام متن آن پست نمایان شود. برای انتخاب آن متن، روی هر متنی در عنوان ضربه بزنید و نگه دارید.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 3

اکنون، بخش انتخاب را با استفاده از دو دکمه در ابتدا و انتهای متن انتخاب شده گسترش دهید (همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است).

کپی کردن متن در اینستاگرام - 4

وقتی متن مورد نظر را انتخاب کردید، در نوار بازشو کوچک روی گزینه کپی (Copy) ضربه بزنید. بعد از این کار متن انتخابی در حافظه دستگاه شما کپی شده است. حال شما می‌توانید آن را در پست جدید خود در برنامه اینستاگرام یا هر جای دیگری که دوست دارید جایگذاری کنید.

در مورد نظرات یا کامنت‌ها، این ترفند کار نمی‌کند، زیرا حتی در مرورگر کروم، اینستاگرام به شما اجازه کپی کردن متن را نمی‌دهد. بنابراین شما باید از روش دوم برای کپی کردن متن نظرات از اینستاگرام روی گوشی خود استفاده کنید.


روش دوم: رفتن به وب سایت اینستاگرام از طریق مرورگر کروم گوشی

برای کپی کردن کپشن با استفاده از گزینه وب سایت، ابتدا لینک پست را در برنامه اینستاگرام کپی کنید و سپس در مرورگر کروم گوشی خود باز کنید. همانطور که در روش شماره 1 در بالا ذکر شده است. سپس روی دکمه منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پست خود ضربه بزنید و سپس گزینه سایت دسکتاپ (Desktop Site) را انتخاب کنید.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 5

به مرورگر کروم اجازه دهید پست اینستاگرام را در حالت دسکتاپ بارگذاری کند. اکنون می‌توانید نه تنها متن عنوان، بلکه متن یک نظر را نیز انتخاب کنید. برای باز کردن پست روی آن ضربه بزنید. برای انتخاب کلمه مورد نظر روی آن ضربه بزنید و نگه دارید. سپس گیره‌های انتخاب را مشاهده خواهید کرد. بخشی از متن را که می‌خواهید کپی کنید را انتخاب کنید و بعد روی گزینه کپی (Copy) ضربه بزنید تا در کلیپ‌بورد گوشی شما کپی شود. اکنون می‌توانید آن را در برنامه اینستاگرام در یک پست جدید یا هر جای دیگری قرار دهید. برای این کار ابتدا در قسمتی که می‌خواهید متن را در آنجا قرار بدهید ضربه بزنید و نگه دارید و سپس گزینه جایگذاری (Paste) را انتخاب کنید. با این کار متن کپی شده در محل مورد نظر شما پیست می‌شود.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 6

به همین ترتیب، برای کپی کردن یک نظر، پس از کلیک بر روی پست و باز کردن آن، به پایین متن پست بروید تا همه نظرات پست ظاهر شوند. نظری را که می‌خواهید کپی کنید پیدا کنید. روی هر کلمه از آن نظر که دوست دارید ضربه بزنید و نگه دارید و سپس با گیره‌های نشان داده شده کل یا بخشی از نظر را انتخاب کنید. سپس روی گزینه کپی (Copy) ضربه بزنید. با این کار متن نظر مورد نظر شما کپی می‌شود و هر جایی که دوست دارید می‌توانید آن را جایگذاری کنید.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 7


روش سوم: از یک مرورگر در کامپیوتر شخصی خود برای کپی کردن متن از اینستاگرام استفاده کنید

خوشبختانه، وب سایت اینستاگرام چنین محدودیت‌هایی را برای کاربران اعمال نمی‌کند، به این معنی که می‌توانید زیرنویس‌ها و نظرات پست‌های اینستاگرام مورد علاقه خود را کپی کنید. برای انجام این کار، کافی است در یک برنامه مرورگر مانند کروم، سافاری یا فایرفاکس به سایت رسمی اینستاگرام در کامپیوتر شخصی خود بروید. یک پست یا نظر را انتخاب کنید، قسمتی را که می‌خواهید کپی کنید برجسته کنید و در انتها گزینه کپی را انتخاب کنید.

تصویر زیر یک اسکرین شات از کپی کردن کپشن از اینستاگرام در کامپیوتر است.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 8

این تصویر هم یک اسکرین شات از کپی کردن یک نظر از اینستاگرام در کامپیوتر است.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 9


روش چهارم: از یک برنامه OCR در گوشی خود استفاده کنید

این روش شاید به سادگی باز کردن وب سایت اینستاگرام نباشد، اما ارزشش را دارد.

نکته: ما این اسکرین شات را اسکن خواهیم کرد تا متن آن را کپی کنیم. بنابراین، ایده خوبی است که اندازه فونت گوشی خود را افزایش دهید تا متن در اسکرین شات بزرگتر باشد و اسکن آن آسان باشد.

1- برنامه اینستاگرام خود را باز کنید. به پستی که می‌خواهید عنوان آن را کپی کنید بروید. یا نظری را که می‌خواهید کپی کنید را باز کنید.

2- یک اسکرین شات از صفحه بگیرید که عنوان یا نظری را که می‌خواهید کپی کنید را نشان می‌دهد.

3- سپس برنامه Google Photos را باز کنید. (دانلود برنامه Google Photos برای اندروید و iOS)

4- در برنامهGoogle Photos، روی تصویری که در بالا گرفته‌اید ضربه بزنید تا برنامه باز شود. نظر یا عنوان مورد نظر شما باید قابل مشاهده باشد.

5- اکنون به دنبال دکمه Google Lens در ردیف پایین بگردید. روی آن ضربه بزنید تا هوش مصنوعی گوگل را به کار بگیرید. این برنامه تنها در چند ثانیه تمام متنی را که می‌توانید انتخاب کنید را برجسته یا هایلایت می‌کند.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 10

6- گوگل تمام متن‌های تصویر را برای شما برجسته می‌کند که می‌توانید جهت کپی کردن آنها را انتخاب کنید.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 11

7- متنی را که می‌خواهید کپی کنید انتخاب کنید. شما می‌توانید برای مشاهده تمام متنی که برای انتخاب در دسترس است، به بالا و پایین تصویر بروید. بنابراین، برای مشاهده کپشن به سمت بالا حرکت کنید و سپس برای انتخاب هر متنی از شرح، ضربه بزنید و نگه دارید. اکنون، نشانگرها را تنظیم کنید تا تمام متن مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب متن، روی دکمه کپی کردن متن (Copy text) ضربه بزنید.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 12

نکته: شما می‌توانید بر روی دکمه ترجه (Translate) ضربه بزنید تا متن انتخاب شده ترجمه شود، یا روی دکمه جستجو ضربه بزنید تا مستقیماً آن را در Google جستجو کنید.

ما در این روش از برنامه Google Photos برای کپی کردن متن از تصویر موجود در این راهنما استفاده کردیم. اگر برنامه Google Photos را ندارید یا نمی‌خواهید آن را نصب کنید، می‌توانید از هر برنامه‌ای که می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد استفاده کنید.

یک برنامه جایگزین برای اسکن متن از یک تصویر،Adobe Scan  است که می‌توانید آن را از App Store برای آی‌او‌اس و از Play Store برای اندروید دانلود کنید. 


روش پنجم: از یک وب سایت OCR در کامپیوتر استفاده کنید

اگر اسکن اسکرین شات با استفاده از برنامه‌های Google Photos یا Adobe Scan برای شما جذاب نیست، می‌توانید از وب سایتی به نام onlineocr.net استفاده کنید. به این ترتیب، نیازی به نصب اپلیکیشنی برای کپی کردن متن کپشن ندارید.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 13

در آن وب سایت، می‌توانید به سادگی اسکرین شات خود را آپلود کنید (ابتدا فایل را از گوشی به کامپیوتر شخصی خودتان کپی کنید) و سپس این سایت متن زیرنویس را از اسکرین شات برای شما استخراج می‌کند. شما می‌توانید این متن را کپی کرده و در مکان مورد نظر خودتان قرار بدهید.


نحوه قرار دادن کپشن یا کامنت کپی شده در اپلیکیشن اینستاگرام

جایگذاری کپشن: اکنون برای چسباندن عنوان، کافی است روی فیلد زیرنویسی بنویسید (Write a Caption) ضربه بزنید و نگه دارید و سپس گزینه چسباندن (Paste) را از پنجره بازشو انتخاب کنید. شرح کپی شده شما در آنجا ظاهر می‌شود.

کپی کردن متن در اینستاگرام - 14

جایگذاری نظر: به پستی که می‌خواهید بر روی آن نظر بگذارید بروید. روی فیلد افزودن نظر (Add a comment) ضربه بزنید و نگه دارید. سپس گزینه جایگذاری (Paste) را انتخاب کنید و در آخر برای به اشتراک گذاشتن نظر خود روی گزینه پست (Post) ضربه بزنید.  

کپی کردن متن در اینستاگرام - 15
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

هفت تا از بهترین اپلیکیشن های قفل اینستاگرام

روش ساخت کاور هایلایت سفارشی در اینستاگرام

نحوه ایمن سازی دایرکت اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید