مخفی کردن اکانت اینستاگرام از کسانی که شماره تلفن ما را دارند

هر کسی که شماره تلفن شما را در بخش مخاطبین گوشی همراه خود ذخیره کرده باشد یا شما را در فیس‌بوک به لیست دوستان خودش اضافه کرده باشد، می‌تواند حساب اینستاگرام شما را پیدا کند. به خصوص اگر کسی قصد کنجکاوی در زندگی شما را داشته باشد. آنها تنها کاری که باید انجام دهند این است که به اکانت اینستاگرام خود رفته و به صفحه پیدا کردن دوستان (Find Friends) خود بروند. در داخل آن بخش آنها همه اکانت های مرتبط با شماره تلفن‌های ذخیره شده در مخاطبین خود را پیدا می‌کنند که می‌تواند به معنای پیدا کردن حساب شما هم باشد. اگر می‌خواهید حریم خصوصی پروفایل خود را حفظ کنید، ما در این مقاله چند نکته کاربردی در مورد روش مخفی کردن اکانت اینستاگرام از کسانی که شماره تلفن ما را دارند، بیان کرده‌ایم.


روش اول: مخفی کردن اکانت اینستاگرام به واسطه حذف کردن شماره تلفن از اکانت اینستاگرام

اولین و مهم‌ترین نکته این است که شماره تلفن خود را از حساب اینستاگرام خود حذف کنید. هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید، از شما خواسته می‌شود که یک شماره تلفن را به عنوان وسیله‌ای جهت افزودن لیست مخاطبین تلفن به اینستاگرام وارد کنید. با حذف شماره تلفن خود از حساب اینستاگرام خود، ظاهر شدن حساب خود را در بخش پیدا کردن دوستان (Find Friends) در زیر مخاطبین متوقف می‌کنید. با این حال، قبل از اینکه بتوانید شماره تلفن خود را از اینستاگرام حذف کنید، باید اول یک ایمیل تایید شده به حساب خود اضافه کنید و در مرحله دوم احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال نکنید.

برای افزودن یک ایمیل تأیید شده به اینستاگرام خود، روی نماد پروفایل خود در پایین سمت راست ضربه بزنید، به بخش ویرایش پروفایل (Edit Profile) بروید و یک ایمیل در قسمت اطلاعات خصوصی اضافه کنید. سپس یک ایمیل برای تأیید حساب خود برای شما ارسال می‌شود.

در مرحله بعد، در صورت فعال بودن، باید احراز هویت دو مرحله‌ای مبتنی بر شماره تلفن را غیرفعال کنید. اگر این قابلیت از قبل غیرفعال است، از پاراگراف بعدی رد شوید و به بخش دستورالعمل‌های حذف شماره تلفن بروید.

برای غیرفعال کردن قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای در پروفایل اینستاگرام خود مراحل زیر را انجام دهید:

 1. روی نماد پروفایل خود در پایین سمت راست ضربه بزنید.
 2. سپس بر روی نماد سه خط افقی ضربه بزنید.
 3. بر روی گزینه تنظیمات (Settings) ضربه بزنید.
 4. سپس به بخش حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) بروید.
 5. در اینجا بر روی گزینه تأیید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) ضربه بزنید. نکته: اگر شما این گزینه را نمی‌بینید، قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای غیرفعال است.
 6. پس از ورود به منوی احراز هویت دو مرحله‌ای، روی کلید کنار گزینه پیام متنی (Text Message) ضربه بزنید تا آن را غیرفعال کنید.

در انتها باید بیان کنم که اگر می‌خواهید با برنامه‌هایی مانند Google Authenticator به استفاده از قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای ادامه دهید، می‌توانید کلید برنامه تأیید اعتبار (Authentication App) را فعال بگذارید.

اکنون می‌توانید شماره تلفن خود را حذف کنید. برای انجام این کار، روی نماد نمایه خود در پایین سمت راست ضربه بزنید. سپس روی گزینه ویرایش نمایه (Edit Profile) ضربه بزنید و شماره تلفن خود را از قسمت اطلاعات خصوصی (Private Information) حذف کنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام - 1

هنگامی که شماره تلفن شما حذف شد، اکانت اینستاگرام شما دیگر نباید در قسمت مخاطبین در بخش یافتن دوستان در تلفن‌های دیگران نشان داده شود. در اسکرین شات‌های زیر، می‌توانید ببینید که اکانت اینستاگرام در زیر مخاطبین ظاهر می‌شود وقتی شماره تلفن لینک شده (سمت چپ) و وقتی شماره تلفن حذف می‌شود (سمت راست) از بین می‌رود.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام - 2


روش دوم: اکانت فیسبوک خود را از اینستاگرام جدا کنید

علاوه بر شماره تلفن شما، اگر شخصی شما را در فیس‌بوک به لیست دوستان خودش اضافه کرده باشد، می‌تواند اکانت اینستاگرام شما را در قسمت دوستان فیس‌بوک را دنبال کنید (Follow Facebook Friends) پیدا کند.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام - 3

اگر می‌خواهید پروفایل اینستاگرام خود را حذف کنید تا در زیر لیست فالو کردن دوستان فیس‌بوک (Follow Facebook Friends) در حساب‌های اینستاگرام دیگران ظاهر نشود، مراحل زیر را انجام بدهید:

 1. اول به پروفایل اینستاگرام خود بروید. برای این کار روی نماد پروفایل خود در پایین سمت راست ضربه بزنید.
 2. سپس روی نماد سه خط افقی ضربه بزنید.  
 3. بعد گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.
 4. در مرحله بعد بر روی گزینه حساب (Account) ضربه بزنید.  
 5. سپس گزینه حساب های مرتبط (Linked Accounts) را انتخاب کنید.

در بخش حساب‌های مرتبط، تعدادی حساب مانند فیس‌بوک، توییتر و تامبلر را مشاهده خواهید کرد. بر روی فیس‌بوک (Facebook) ضربه بزنید و سپس گزینه لغو لینک حساب (Unlink Account) را بزنید تا اکانت فیس‌بوک خود را از اینستاگرام جدا کنید. با این کار حساب شما دیگر تحت تنظیمات دوستان فیس‌بوک را دنبال کنید (Follow Facebook Friends) در حساب اینستاگرام هر کسی که ممکن است شما را در فیس‌بوک در لیست دوستان خود اضافه کرده باشد، نشان داده نخواهد شد.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام - 4

اگر چه توییتر و سایر برنامه‌های نشان داده شده در بخش حساب‌های لینک شده اطلاعات تماس خود را با اینستاگرام به اشتراک نمی‌گذارند، اما ممکن است بخواهید لینک هر حسابی را در هر صورت لغو کنید.


روش سوم: پیشنهادات حساب مشابه را غیرفعال کنید

آخرین گام شما برای جلوگیری از یافتن حساب اینستاگرام شما توسط لیست مخاطبین سایر افراد، غیرفعال کردن پیشنهادات حساب مشابه است. هنگامی که شخصی یک نمایه اینستاگرام را دنبال می‌کند، پیشنهاداتی از پروفایل‌های مشابهی را که ممکن است بخواهد دنبال کند، مانند دوستان مشترک یا سایر افرادی که احتمالاً آنها را می‌شناسند را می‌بیند. یکی از پروفایل‌هایی که نمایش داده می‌شود می‌تواند متعلق به شما باشد، اما خوشبختانه می‌توانید به راحتی این ویژگی را غیرفعال کنید.

عجیب است که شما نمی‌توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی هوشمند خود به این ویژگی دسترسی داشته باشید. درعوض، باید از طریق مرورگر وب، چه در گوشی، تبلت یا کامپیوتر خود وارد حساب اینستاگرام خود شوید. پس از ورود به پروفایل خود، روی گزینه ویرایش نمایه (Edit Profile) ضربه بزنید یا کلیک کنید. در پایین صفحه، گزینه‌ای با عنوان پیشنهادات اکانت مشابه (Similar Account Suggestions) را خواهید دید. علامت کادر را بردارید. بعد از این دیگر حساب شما به عنوان یک پیشنهاد در نمایه شخص دیگری ظاهر نخواهید شد.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام - 5


روش چهارم: سایر نکات جهت مخفی کردن اکانت اینستاگرام

اگر می‌خواهید پیدا کردن پروفایل اینستاگرام خود را سخت‌تر کنید، در اینجا چند نکته ساده وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند:

 1. حساب کاربری خود را خصوصی کنید.
 2. در عکس پروفایل خود از تصویر صورت خودتان استفاده نکنید.
 3. نام، وب‌سایت و بیوگرافی خود را حذف کنید، همه این موارد می‌تواند به شما اشاره کند.
 4. از ایمیل ناشناس استفاده کنید. اگرچه کاربران نمی‌توانند شما را فقط با استفاده از آدرس ایمیل خود بیابند، اما ممکن است که این ویژگی در آینده تغییر کند.
 5. مسدود کردن کاربران به عنوان یک اقدام متقابل
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

مدیریت بخش کامنت پست های اینستاگرام

بهترین برنامه های ویرایشگر عکس برای اینستاگرام

روش بازیابی پست های حذف شده اینستاگرام
3.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید