چگونه عکس پروفایل اینستاگرام را دانلود کنیم

اینستاگرام دنیای عکس ها و فیلم‌های زیباست و مسئولیت محافظت از فایل‌های رسانه‌ای آپلود شده توسط کاربران بر عهده این شبکه اجتماعی است. اینستاگرام به کاربران اجازه دانلود ویدیو، تصاویر و عکس پروفایل را در اپلیکیشن موبایل یا دسکتاپ خود نمی‌دهد. ما حتی نمی‌توانیم با استفاده از اپلیکیشن رسمی آن‌ها، پیش نمایش عکس پروفایل را در اینستاگرام مشاهده کنیم چه برسد به اینکه آن را دانلود کنیم.

اما شما می‌توانید با استفاده از روش‌های بیان شده در ادامه این پست، تصویر پروفایل اینستاگرام شخصی را در اندازه کامل پیش نمایش و دانلود کنید. شما برای این کار احتیاج به نصب هیچ گونه برنامه‌ای ندارید. اما اگر می‌خواهید عکس‌ها و ویدیوهای پیوست شده یا پست‌ها را دانلود کنید، برنامه‌های نرم‌افزاری ایده‌ عالی هم در سطح وب وجود دارند.

در ادامه این مقاله ما به شما یک آموزش سریع در مورد نحوه دانلود یا مشاهده عکس پروفایل اینستاگرام با کپی پیست آدرس (URL) آن صفحه در مرورگر وب را خواهیم داد. شما حتی به ابزار یا نرم افزار دیگری احتیاج نخواهید داشت.

بله شما این کار را می‌توانید به راحتی با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف هم انجام دهید. اما من روش دستی را برای دانلود و پیش نمایش تصاویر پروفایل دوست دارم. اگر ادامه مطلب را بخوانید لیست معروفی از برنامه‌ها و وب‌سایت‌های آنلاین را نیز پیدا می‌کنید که می‌توانید عکس پروفایل اینستاگرام را توسط آنها مشاهده یا دانلود کنید.


مراحل مشاهده و دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

برای این کار فقط کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید (قابل استفاده برای اپلیکیشن موبایل و دسکتاپ):

1- توسط برنامه موبایل یا مرورگر دسکتاپ (کامپیوتر و لپ‌تاپ) به پروفایلی که دوست دارید عکس آن را دانلود کنید مراجعه کنید. 

2- روی نماد منوی سه نقطه در بالا سمت راست آن پروفایل کلیک کنید و گزینهURL  پروفایل را کپی کنید (Copy Profile URL) را انتخاب کنید. در مرورگرهای دسکتاپ، به سادگی URL را از نوار آدرس کپی کنید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام - 1

3- یک برنامه مرورگر وب (مانند کروم) را باز کنید و URL را در نوار آدرس جایگذاری کنید.

4- به آدرس URL بروید و سپس در صفحه پروفایل کاربر مورد نظر خواهید بود.

5- موس را روی عکس پروفایل نگه دارید یا کلیک راست کنید و سپس گزینه تصویر را در یک برگه جدید باز کنید (Open Image in a New Tab) را انتخاب کنید. عکس زیر مربوط به مرورگر کروم است.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام - 2

6- روی عکس در کروم کلیک راست کرده یا نگه دارید و گزینه دانلود تصویر (Download Image) را انتخاب کنید تا آن را در دستگاه خود دانلود کنید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام - 3


چرا باید از اپلیکیشن‌های مختلف برای مشاهده یا دانلود عکس پروفایل اینستاگرام استفاده کنیم؟

اغلب اوقات، کاربران نمی‌توانند دوستان خود را در اینستاگرام پیدا کنند، زیرا چندین حساب با نام کاربری مشابه وجود دارد و عکس پروفایل برای دیدن جزئیات بسیار کوچک است. کاربران همچنین درخواست‌هایی برای فالوورهایی دریافت می‌کنند که دارای یک حساب خصوصی و یک عکس پروفایل غیرقابل شناسایی هستند. این امر پذیرش یا رد هر درخواستی را برای کاربران بسیار سخت می‌کند، زیرا آنها نمی‌توانند بفهمند آن شخص کیست.

چه بخواهید بفهمید چه کسی به تازگی برای شما درخواست فالو ارسال کرده است یا می‌خواهید عکس پروفایل دلخواه خود را در تلفن خود ذخیره کنید، ابزارهای ذکر شده در زیر به شما این امکان را می‌دهند که فقط با جستجوی نام کاربری، تصاویر نمایه در اندازه کامل را به سرعت و راحت مشاهده کنید.

لیست برنامه‌ها و وب سایت‌های آنلاینی که می‌توانید عکس پروفایل اینستاگرام را مشاهده یا دانلود کنید در ادامه آورده شده است.

https://fullinstadp.com/index.php

https://izoomyou.com/en

https://www.instafollowers.co/instagram-profile-picture-size

https://aloinstagram.com/download-instagram-profile

بهترین سایز عکس پروفایل اینستاگرام را باید با در نظر گرفتن این ابعاد انتخاب کرد:

  • چشم انداز: 1080 در 566 پیکسل
  • پرتره: 1080 در 1350 پیکسل
  • مربع: 1080 در 1080 پیکسل
  • نسبت‌های پشتیبانی شده: بین 91/1:1 و 4:5
  • اندازه تصویر توصیه شده: عرض 1080 پیکسل، ارتفاع 566 یا 1350 پیکسل (بستگی به افقی یا عمودی بودن تصویر دارد)

کلام آخر: امیدوارم اینستاگرام قابلیتی برای مشاهده عکس پروفایل در آینده اضافه کند و اگر این ویژگی در حال حاضر در برنامه موجود است، باز هم می‌توانید این مقاله را به اشتراک بگذارید تا به دوستان خود بگویید که چگونه عکس پروفایل اینستاگرام را دانلود کنند.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد

بهترین برنامه های دانلود استوری اینستاگرام

روش غیر فعال کردن یا حذف اکانت اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید