چگونه بفهمیم چه کسانی پست اینستاگرام ما را مشاهده کرده‌اند

اگر عاشق استفاده از اینستاگرام هستید، شاید به این فکر افتاده باشید که چگونه می‌توانید ببینید چه کسی پست های اینستاگرام شما را مشاهده کرده است. این موضوع یکی از سوالات رایج کاربران این شبکه است. قبل از اینکه بخواهیم ببینیم که چه کسانی پست اینستاگرام شما را مشاهده کرده‌اند، باید توجه داشته باشید که شما فقط می‌توانید تعداد دفعاتی که پست شما دیده شده است را ببینید، نه افرادی که پست شما را مشاهده کرده‌اند. تنها در صورتی می‌توانید ببینید که چه کسی عکس یا ویدیوی شما را مشاهده کرده است که آن را در استوری خود قرار داده باشید.

متأسفانه، شما نمی‌توانید ببینید چه کسی پست اینستاگرام شما را مشاهده کرده است. اگر ویدیو یا تصویری را مستقیماً در فید خود آپلود کرده‌اید، تنها دو آمار وجود دارد که می‌توانید مشاهده کنید، تعداد بازدیدهایی که دریافت کرده‌اید و اینکه چه کسی پست شما را پسندیده است. اینستاگرام به کاربران خود امکان دسترسی به این داده‌ها را نمی‌دهد. اما دسترسی برای دیدن اینکه چه کسی پست های شما را لایک کرده است مانند افرادی است که آنها را مشاهده کرده‌اند. زیرا همه کسانی که پست شما را پسندیده‌اند نیز آن را مشاهده کرده‌اند. اما این عدد فقط تعداد محدودی از افراد را نشان می‌دهد و شما نمی‌توانید ببینید که چه کسی پست شما را مشاهده کرده و دوست نداشته است.

برای اینکه ببینید چه کسی پست شما را در اینستاگرام دیده است، دو روش وجود دارد. ممکن است این روش‌ها دقیق و مؤثر به نظر نیاید، اما این روش‌ها تنها روش‌هایی هستند که می‌توانید برای مشاهده افرادی که پست های شما را مشاهده کرده‌اند، استفاده کنید.


چگونه با استفاده از استوری ببینیم چه کسانی مطالب ما را دیده است

شما تنها زمانی که از طریق بخش استوری پست خود را آپلود می‌کنید، می‌توانید ببینید چه کسی ویدیو یا عکس شما را دیده است. استوری شما به شما این امکان را امکان می‌دهد تا ببینید چه کسی عکس یا ویدیوی شما را مشاهده کرده است. بعد از اینکه عکس یا ویدیویی را در استوری خود آپلود کردید، با دنبال کردن چند مرحله ساده می‌توانید به راحتی افرادی را که آن را مشاهده کرده‌اند را ردیابی کنید. برای این کار مراحل بیان شده در پایین را انجام دهید.

1- پس از اینکه ویدیو یا عکس خود را با موفقیت در استوری اینستاگرام خود آپلود کردید، مدتی صبر کنید تا افراد بتوانند استوری شما را ببینند. بعد از 5 تا 10 دقیقه، روی استوری خود واقع در گوشه سمت چپ بالای حساب اینستاگرام خود ضربه بزنید.

چه کسی پست ما را دیده است - 1

2- وقتی روی بخش استوری (Your Story) ضربه می‌زنید، پنجره جدیدی باز می‌شود که تصویر یا ویدیویی را که آپلود کرده‌اید را به شما نشان می‌دهد. اکنون در گوشه پایین سمت چپ، تعدادی از افرادی که استوری شما را مشاهده کرده‌اند را به شما نشان می‌دهد، روی آن ضربه بزنید.

چه کسی پست ما را دیده است - 2

3- اکنون می‌توانید تمام افرادی که استوری اینستاگرام شما را مشاهده کرده‌اند را مشاهده کنید.

چه کسی پست ما را دیده است - 3

این روش ساده‌ترین راه است تا بفهمید که چه کسانی پست استوری شما را مشاهده کرده است.


چگونه بفهمیم چه کسی پست اینستاگرام شما را مشاهده کرده است

برای اینکه بتوانید بفهمید که چه کسانی پست های ارسال شده در بخش فید شما را مشاهده کرده‌اند می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

1- به هر پستی که می‌خواهید مشاهده کنندگان آن را ردیابی کنید بروید. شما می‌توانید ببینید چند نفر آن پست را مشاهده کرده‌اند و چه کسانی آن را پسندیده‌اند. در زیر ویدیو یا تصویر خود، می‌توانید گزینه پسندیده شده توسط (Liked by) را ببینید. روی گزینه دیگران (others) در کنار نام شخصی که پست شما را پسندیده است کلیک کنید یا ضربه بزنید.

چه کسی پست ما را دیده است - 4

2- اکنون در بالای صفحه، دو عدد را مشاهده خواهید کرد. عدد اول نشان می‌دهد که چند نفر تصویر یا ویدیوی شما را مشاهده کرده‌اند و عدد دوم تعداد افرادی که آن را پسندیده اند را نشان می‌دهد. لیست زیر این اعداد، نشان دهنده لیست افرادی است که پست شما را پسندیده‌اند.

چه کسی پست ما را دیده است - 5

باید بدانید که این روش به شما نشان نمی‌دهد چه کسی پست اینستاگرام شما را مشاهده کرده است، اما نام چند نفری که پست شما را لایک کرده‌اند را نشان می‌دهد. باید به این نکته توجه کنید که اینها افرادی هستند که پست شما را مشاهده کردند و سپس آن پست را لایک کرده‌اند. در انتها باید بگویم که اینستاگرام اطلاعات افرادی را که پست شما را مشاهده کرده‌اند را ارائه نمی‌دهد. اما شما با توجه به این اعداد می‌توانید یک عدد حدودی از تعداد افرادی که پست شما را مشاهده کرده‌اند را بدست بیاورید.


چگونه با استفاده از اپلیکیشن‌ها بفهمیم چه کسی پست‌های اینستاگرام ما را دیده است؟ آیا این موضوع واقعا امکان پذیر است؟

بیشتر کاربران پس از دانستن اینکه اینستاگرام سرویسی را برای مشاهده افرادی که پست آنها را مشاهده کرده‌اند را ارائه نمی‌دهد، سعی می‌کنند اپلیکیشن‌های جایگزینی را پیدا کنند که بتواند به آنها در رسیدن به این هدف کمک کند. شما به راحتی می‌توانید صدها برنامه را پیدا کنید که ادعا می‌کنند به شما نشان می‌دهند چه کسی پست شما و همچنین پروفایل شما را مشاهده کرده است. اما فریب این اپلیکیشن‌ها را نخورید. وقتی اینستاگرام این داده‌ها را در اختیار کاربران خود قرار نمی‌دهد و این داده‌ها را پنهان می‌کند، هیچ اپلیکیشنی نمی‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. همه برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند به شما نشان می‌دهند چه کسی پروفایل شما را مشاهده کرده است، غیرقانونی و غیر قابل اعتماد هستند. شما با دانلود و نصب این برنامه‌ها در گوشی خود، حریم خصوصی و امنیت خود را به خطر می‌اندازید. فیسبوک که اینستاگرام را در سال 2016 خریداری کرد، تضمین می‌کند که هیچ راه دیگری برای مشاهده افرادی که پست‌های اینستاگرام شما را مشاهده کرده‌اند وجود ندارد، زیرا فیس‌بوک و اینستاگرام از سیاست‌های یکسانی استفاده می‌کنند. فیس‌بوک به کاربران خود اجازه دسترسی به چنین داده‌هایی را نمی‌دهد و این موضوع در مورد اینستاگرام هم صادق است. در نتیجه باید بدانید که هیچ راه دیگری به جز دو روش بالا برای مشاهده افرادی که پست اینستاگرام شما را مشاهده کرده‌اند وجود ندارد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ارسال یک ویدیوی طولانی در اینستاگرام

نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

چگونگی شروع پخش زنده در اینستاگرام
3.7/5 - (8 امتیاز)

این پست دارای 2 نظر است

 1. حمید

  خیلی عالی و شفاف . دمت گرم که واقعیت رو گفتی …

  1. benyamine

   با سلام
   خواهش می کنم و خوشحالم که توانستم نظر شما را جلب کنم

دیدگاهتان را بنویسید