نحوه مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو

اگر شما هم جزء افرادی هستید که دوست ندارند کسی بتواند آنها را در اینستاگرام جستجو کند، این مقاله می‌تواند به شما نحوه مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو را یاد بدهد. مراحلی که باید دنبال کنید بسیار ساده است و یادگیری نحوه مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو می‌تواند کمک بزرگی باشد. اینستاگرام یک پلتفرم رسانه اجتماعی است که برای به اشتراک‌گذاری عکس، فیلم و استوری استفاده می‌شود. همچنین شما می‌توانید ویدیوهای طولانی‌تری را در بخش IGTV تماشا کنید، که برای اشتراک‌گذاری ویدیوهای طولانی ایجاد شده است.

بسیاری از ما اخیراً از اینستاگرام برای چت با دوستان خود استفاده می‌کنیم، این ویژگی به موقع ارتقا یافته است و به شما امکان می‌دهد تا تماس‌های ویدیویی نیز برقرار کنید. 

برای بسیاری، اینستاگرام مکانی است که دوست دارند بیشتر لحظه‌های خاص خود را با حلقه دوستان خود به اشتراک بگذارند. اینستاگرام هر ماه توسط 1 میلیارد کاربر استفاده می‌شود و یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی در چند وقت اخیر است. به همین خاطر هنگامی که کسی وارد این شبکه اجتماعی می‌شود اولین کاری که می‌کند این است که به دنبال دوستان و آشنایان خودش در این شبکه می‌گردد.

جستجوی یک شخص و رفتن به حساب اینستاگرام افراد بسیار آسان است. تنها چیزی که باید بدانید نام آنها است و آن را در نوار جستجوی اینستاگرام خود تایپ کنید. سپس با یافتن آنها می‌توانید پروفایل آنها را بررسی کنید.

در این شرایط اگر حساب خود را روی حالت خصوصی تنظیم کرده باشید، باز هم بهتر از یک حساب در حالت عمومی است. حساب اینستاگرام با حالت عمومی به همه افراد در اینستاگرام اجازه می‌دهد تا به پست‌ها، استوری‌ها و همچنین ویدیوهای IGTV شما دسترسی داشته باشند. حالا اگر نمی‌خواهید دسترسی افراد به حساب اینستاگرام خود را آسان کنید، می‌توانید از استراتژی داده شده برای مخفی کردن اینستاگرام خود استفاده کنید. با ما در این مقاله همراه شوید تا نحوه مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو را فرا بگیرید.


اکانت های مرتبط را حذف کنید

ابتدا، ممکن است بخواهید بدانید که اکانت اینستاگرام شما دارای چه تنظیماتی است که به شما امکان می‌دهد حساب خود را با دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، تامبلر و غیره لینک دهید. اگر عادت دارید پست‌های خود را از اینستاگرام به فیس بوک، توییتر یا تامبلر به اشتراک بگذارید، این موضوع را از قبل می‌دانید. اکنون آنچه شما از آن آگاه نیستید این است که لینک کردن باعث می‌شود بیشتر در معرض دید افرادی باشید که با آنها در این پلتفرم‌ها دوست هستید.

بنابراین اتفاقی که می‌افتد این است که هر زمان که یک کاربر یک حساب کاربری جدید ایجاد می‌کند، به طور خودکار برخی از حساب‌های اینستاگرام را در یک لیست به عنوان یک دوست احتمالی می‌بیند. کاربر می‌تواند در این لیست دوستان خودش را پیدا کند.

پس در اولین قدم بیایید یاد بگیریم که چگونه حساب های لینک شده به حساب اینستاگرام را حذف کنیم. 

1- برنامه اینستاگرام را روی گوشی خود راه اندازی کنید. با ضربه زدن بر روی نماد پروفایل در گوشه پایین سمت راست صفحه اصلی حساب خود به پروفایل خود بروید. به گوشه بالا سمت راست بروید و برای گزینه‌های بیشتر رو نماد سه خط افقی ضربه بزنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو - 1

2- با این کار یک لیست از سمت راست باز می‌شود و شما می‌توانید با ضربه زدن بر روی گزینه تنظیمات (Settings) به گزینه‌های این بخش دسترسی پیدا کنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو - 2

3- در گزینه‌های داده شده گزینه اکانت (Account) را انتخاب کنید. سپس شما می‌توانید گزینه حساب‌های لینک شده (Linked accounts) را ببینید. بر روی آن ضربه بزنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو - 3

4- در اینجا می‌توانید تمام اکانت های رسانه‌های اجتماعی خود را که به حساب اینستاگرام شما متصل شده‌اند را مشاهده کنید. روی هر یک از آنها کلیک کنید و سپس روی گزینه لغو حساب لینک شده (Unlink Account) ضربه بزنید. با این کار ارتباط حساب های مرتبط با حساب اینستاگرام شما از بین می رود.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو - 4


مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو با حذف شماره تلفن

وقتی یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام ایجاد می‌کنیم، افرادی را که از قبل در اینستاگرام هستند به ما نشان می‌دهد. این کار با کمک لیست مخاطبین شما انجام می‌شود، زیرا ما به اینستاگرام اجازه دسترسی به آن را می‌دهیم. در حالی که این موضوع برای برخی خوب است و برای برخی دیگر مانند کسانی که می‌خواهند اکانت های اینستاگرام را مخفی کنند چندان خوب نیست. در این شرایط شما باید شماره تلفن خودتان را از حساب خود حذف کنید تا این ویژگی غیرفعال شود. برای این کار مراحل زیر را انجام بدهید.

1- برنامه را روی تلفن خود راه اندازی کنید، به پروفایل خود بروید. سپس روی گزینه ویرایش پروفایل (Edit Profile) کلیک کنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو - 5

2- در بخش اطلاعات خصوصی (Private Information) می‌توانید شماره تلفن خود را ببینید. شما باید روی آن کلیک کنید و با کلیک کردن بر روی  Backspaceشماره خود را حذف کنید. اکنون بر روی گزینه بعدی (Next) ضربه بزنید و مطمئن شوید که تغییرات را با ضربه زدن روی علامت سمت راست جلوی دکمه ویرایش پروفایل (Edit Profile) ذخیره کرده‌اید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو - 6

در صورت استفاده می‌توانید آن را به یک شماره ثانویه تغییر دهید. این امر میزان در دید بودن شما را محدود می‌کند، زیرا تعداد کسانی که از شماره ثانویه شما آگاه هستند و از آن استفاده می‌کنند کمتر است.


مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو با حذف پیشنهادات حساب اینستاگرام

همانطور که متوجه شده‌اید، بسیاری از پیشنهادات پروفایل اینستاگرام همچنان در فید صفحه اصلی، نمایش داده می‌شوند. اکنون این لیست بر اساس حساب‌هایی که ما آنها را دنبال می‌کنیم و یا حساب‌هایی که آنها ما را دنبال می‌کنند به نمایش در می‌آید. با رفتن به بخش تنظیمات اکانت اینستاگرام خود می‌توانید این مورد را تغییر دهید. این تغییر تنها با استفاده از مرورگر وب اینستاگرام امکان پذیر است.

1- یک مرورگر وب باز کنید و به وب سایت اینستاگرام بروید (یا اینجا را کلیلک کنید) و وارد حساب کاربری خود شوید.

2- در ادامه بر روی نماد پروفایل موجود در گوشه سمت راست ضربه بزنید. سپس بر روی دکمه ویرایش پروفایل (Edit Profile) کلیک کنید.  

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو - 7

3- آخرین گزینه معرف پیشنهاد گزینه‌های مشابه (Similar Account Suggestions) را نشان می‌دهد، تیک این گزینه را بردارید و سپس روی گزینه ارسال (Submit) کلیک کنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام از جستجو - 8

سعی کنید تمام تغییرات بالا را در حساب اینستاگرام خود اعمال کنید تا پروفایل خود را از دید افراد مخفی کنید.

به عنوان یک ترفند اضافی، همیشه می‌توانید نام کاربری خود را به چیزی غیر از نام خود تغییر دهید. این کار مطمئناً افراد را از تماس با حساب شما باز می‌دارد، زیرا افراد معمولاً با نام شما، شما را جستجو می‌کنند.

کلام پایانی: باید بدانید که نمی‌توان همزمان در اینستاگرام ماند و خود را نامرئی کرد، اما همیشه می‌توانید آنقدر هوشمند باشید که حساب اینستاگرام خود را از چشم‌ها پنهان کنید.

فقط سعی کنید این چند تغییر را در تنظیمات خود ایجاد کنید و یافتن اکانت اینستاگرام خود را برای همه آسان نکنید. اگر نمی‌خواهید افراد پست‌های شما را مرور کنند، حساب خود را خصوصی کنید. همچنین می‌توانید با رفتن به بخش پروفایل و مسدود کردن اکانت‌های خاصی از اینستاگرام، کاری کنید که آنها شما را پیدا نکنند.  
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

پاسخ به پیام مستقیم در اینستاگرام

چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک کرده‌اند

دیدن استوری افراد بدون اینکه آنها متوجه بشوند
دیدگاهتان را بنویسید