روش ساخت کاور هایلایت سفارشی در اینستاگرام

استفاده از هایلایت های اینستاگرام روشی عالی برای نشان دادن موجودیت حساب شما است. بسیاری از برندها و اینفلوئنسرها از پوشش هایلایت اینستاگرام (گرافیک‌هایی که در امتداد نوار هایلایت شما قرار می‌گیرند) برای نشان دادن تم‌های مختلف حساب کاربری خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال: یک وبلاگ نویس مادر ممکن است، مادر بودن، خانه و استایل را به عنوان برخی از نکات برجسته خود به نمایش بگذارد. همچنین می‌توانید پوشش‌های هایلایت اینستاگرام خود را با رنگ‌ها، الگوها و گرافیک خاص خود سفارشی کنید تا به زیبایی شناسی کلی حساب خود اضافه کنید. در این مقاله، ما قصد داریم شما را با روش ساخت کاور هایلایت سفارشی در اینستاگرام آشنا کنیم. به علاوه، در انتهای این مقاله چند نمونه از کاور های هایلایت سفارشی زیبای اینستاگرام را برای الهام بخشیدن به خلاقیت شما نشان داده‌ایم.


راهنمای ایجاد یک هایلایت جدید در اینستاگرام

در ابتدا، بیایید روش ساخت یک هایلایت جدید اینستاگرام را فرا بگیریم.

1- روی نماد پروفایل خود در پایین سمت راست صفحه کاربری خودتان ضربه بزنید.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 1

2- برای ایجاد هایلایت استوری جدید اینستاگرام، روی دکمه بعلاوه (+) ضربه بزنید. با این کار شما به آرشیو اینستاگرام خود منتقل می‌شوید، جایی که می‌توانید تمام استوری‌های گذشته خود را ببینید.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 2

3- با ضربه زدن روی دایره موجود در گوشه سمت راست پایین صفحه، استوری‌هایی را که می‌خواهید انتخاب کنید.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 3

4- روی گزینه بعدی (Next) ضربه بزنید.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 4

5- یک نام برای هایلایت خود انتخاب کنید.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 5

6- معمولاً در اینجا شما کاور سفارشی هایلایت اینستاگرام خود را انتخاب می‌کنید. فعلاً از آن رد شوید و فقط روی گزینه افزودن (Add) ضربه بزنید.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 6

تبریک می‌گویم، با این کار شما اولین هایلایت اینستاگرام خود را ایجاد کرده‌اید.


نحوه ساخت کاور های هایلایت سفارشی در اینستاگرام

برای ایجاد کاورهای سفارشی هایلایت در اینستاگرام، باید به یک پلتفرم طراحی گرافیکی رایگان دسترسی داشته باشید. ما در این آموزش از Canva استفاده کرده‌ایم.

1- حساب Canva خود را باز کنید و عبارتInstagram Story  را در نوار جستجو تایپ کنید و به پایین بروید.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 7

2- زمانی که قالب استوری اینستاگرام ظاهر شد، روی آن کلیک کنید. اکنون اندازه مناسبی برای کاور هایلایت استوری اینستاگرام خود خواهید داشت.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 8

3- عناصر (ELEMENTS) خودتان را از نوار کناری انتخاب کنید و سپس روی گزینه (GRAPHICS) کلیک کنید. اکنون می‌توانید تصاویر مختلف را جستجو کنید تا آیکون‌هایی را برای پوشش هایلایت استوری اینستاگرام خود انتخاب کنید. گزینه‌های زیادی از جمله آیکون‌های رایگان و نمادهای پولی وجود دارد. از طرف دیگر، می‌توانید با استفاده از گزینه‌های متن Canva، پوشش‌های برجسته مبتنی بر متن ایجاد کنید.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 9

4- پس از انتخاب نمادی که می‌خواهید به‌عنوان پوشش سفارشی هایلایت اینستاگرام خود استفاده کنید، فقط یک رنگ پس‌زمینه را انتخاب کنید و روی گزینه دانلود (Download) کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که نماد انتخاب شده آنقدر بزرگ نباشد که در حین برش دایره‌ای اینستاگرام قسمت‌هایی از آن از بین برود.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 10

5- سپس تصویر را به تلفن خودتان منتقل کنید. به اینستاگرام برگردید و آن را به عنوان یک استوری جدید پست کنید. برای انجام این کار، فقط به فید اصلی خود بروید و انگشت خود را به سمت چپ بکشید. وقتی عکسی را که می‌خواهید به‌عنوان نماد خود استفاده کنید انتخاب کردید، حتماً صفحه را فشار دهید و سپس تا جایی که می‌توانید آن را کوچک‌نمایی کنید. این کار به شما این اطمینان را می‌دهد که وقتی از نماد مورد نظر به عنوان کاور استفاده می‌کنید، قسمت‌هایی از نماد بریده نمی‌شود.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 11

6- سپس شما باید این تصویر را به بخش هایلایت خود اضافه کنید تا به عنوان یک کاور برجسته سفارشی واجد شرایط شود. برای انجام این کار، از پروفایل خود، کافیست روی گزینه هایلایتی (Highlight) که می‌خواهید سفارشی کنید ضربه بزنید. آن را نگه دارید و گزینه ویرایش (Edit) را انتخاب کنید. سپس شما به صفحه ای مانند زیر خواهید رفت:

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 12

گزینه‌ای را برای انتخاب استوری‌ها در داخل یا خارج خواهید دید. اگر انگشت خود را به راست بکشید، بایگانی استوری خود را خواهید دید. در اینجا اگر نماد خود را قبلاً انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید آن را انتخاب کنید.

7- به برگه برجسته‌شده (Highlight) برگردید. باید ببینید که استوری با نماد شما در انتهای این بخش گنجانده شده است یا خیر. روی گزینه ویرایش کاور (Edit Cover) ضربه بزنید و نماد خود را با استفاده از نوار لغزنده که در پایین قرار دارد انتخاب کنید. شما می‌توانید قبل از نهایی کردن کاور، آیکون را برای بزرگ‌نمایی و قرار دادن آن، بگیرید و بکشید. وقتی کارتان تمام شد، فقط روی گزینه انجام شد (Done) ضربه بزنید.


آیا یک میانبر برای ایجاد پوشش Highlight اینستاگرام وجود دارد؟

آیا علاقه‌ای به ایجاد هایلایت های اینستاگرام خود از ابتدا ندارید؟ جای نگرانی نیست. سایت Canva دارای ده‌ها قالب از پیش طراحی شده کاور هایلایت اینستاگرام است که با گرافیک‌ها و تصاویر زیبا تکمیل شده‌اند. فقط کافی است به کتابخانه قالب بروید و عبارت کاور برجسته اینستاگرام (Instagram highlight cover) را جستجو کنید تا ببینید چه چیزهایی را به شما پیشنهاد می دهد. آنها را با رنگ‌های برند خود سفارشی کنید و استفاده کنید.


چند نمونه از کاور های هایلایت سفارشی زیبای اینستاگرام

اکنون که می‌دانید چگونه کاور های هایلایت سفارشی اینستاگرام بسازید، برای دادن ایده‌های بهتر به شما ما در اینجا چندین کاور خیره کننده هایلایت اینستاگرام را آورده‌ایم.

ساخت کاور هایلایت سفارشی - 13
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ایمن سازی دایرکت اینستاگرام

نحوه رفع انسداد حساب در اینستاگرام

نحوه حذف فالوور های واقعی و جعلی در اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید