نحوه ایمن سازی دایرکت اینستاگرام

در عصر حاضر ما هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم به نحوی به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ختم می‌شود. به همین دلیل، احتمال هک شدن اطلاعات تماس یا پیامک‌ها بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است. یکی از این پلتفرم‌هایی که به شدت در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد برنامه اینستاگرام است. به همین خاطر ما در این مقاله نحوه ایمن سازی دایرکت اینستاگرام را آموزش داده‌ایم.


نحوه ایمن سازی دایرکت اینستاگرام

اینستاگرام با بیشترین محبوبیت و به‌روزرسانی‌های چشم نواز، یکی از پر استفاده‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در جهان است. از آنجایی که اکنون کانال اصلی ارتباط ما برای برقراری ارتباط با مردم رسانه‌های اجتماعی هستند، ما بیش از همیشه از چت استفاده می‌کنیم. همه مکالمات ما، از دوستانه گرفته تا جدی و حتی محرمانه در این پلتفرم‌ها قرار دارند. هر کسی که توانایی هک کردن حساب شما را دارد، به طور خودکار به بخش چت‌های شما (دایرکت یا پیام‌های مستقیم) نیز دسترسی نامحدود دارد.

باید بدانید که در حال حاضر هیچ راهی برای قفل کردن بخش دایرکت اینستاگرام به صورت مجزا وجود ندارد. اما شاید بتوانید از یک برنامه قفل اینستاگرام استفاده کنید، زیرا این نوع برنامه‌ها مانند یک دیوار امنیتی اضافه در برابر نفوذ مهاجمان عمل می‌کند. با این کار هم خود حساب اینستاگرام شما و هم بخش دایرکت یا همان پیام‌های مستقیم شما ایمن‌تر می‌شود.


بهترین برنامه قفل برای اینستاگرام

پس از تحقیقات کامل و شدید، ما به یک برنامه قفل کننده اینستاگرام رسیدیم که می‌تواند بخش چت‌ها (از جمله مکالمات گروهی) را ایمن کند. نام این برنامه Locker For Insta Social App است که توسط Systweak ارائه شده است. این برنامه می‌تواند امنیت چت‌های شخصی و مکالمات گروهی شما را در بالاترین سطح نگه دارد. در عین حال بیایید الگوهای مختلفی را که می‌توانید از آنها برای قفل کردن دایرکت یا کل برنامه با پین یا قفل اثر انگشت انتخاب کنید را فراموش نکنیم.

ایمن سازی دایرکت اینستاگرام - 1

بنابراین بدون هیچ مقدمه‌ای، بیایید این برنامه قفل قدرتمند را برای ایمن نگه داشتن چت‌ها و خصوصی نگه داشتن همه چیز در برنامه اینستاگرام بررسی کنیم:

1- ابتدا به فروشگاه گوگل پلی بروید و عبارت Locker for Insta Social App را تایپ کنید. یا می‌توانید به سادگی از وب سایت رسمی بازدید کرده و روی نماد فروشگاه Google Play ضربه بزنید.

ایمن سازی دایرکت اینستاگرام - 2

2- پس از دانلود، آن را با موفقیت نصب کنید. سپس برنامه به طور خودکار راه‌اندازی می‌شود.

3- پس از راه‌اندازی این برنامه، اولین چیزی که خواهید دید یک صفحه کلید جهت ایجاد یک رمز عبور ۴ رقمی (Create a 4-digit Passcode) است. ترجیحا یک ترکیب از اعداد را وارد کنید و با تایپ کردن همان ترکیب در صفحه بعدی (تأیید رمز عبور 4 رقمی) روند را دنبال کنید.

ایمن سازی دایرکت اینستاگرام - 3

4- با ایجاد موفقیت آمیز رمز عبور، صفحه زیر از شما می‌خواهد که آدرس ایمیل بازیابی را تایپ کنید. اگر رمز عبور خود را فراموش کنید، این مرحله مفید خواهد بود. در ایمیل بازیابی، ارائه دهنده خدمات، یک لینک را برای ایجاد رمز عبور جدید برای شما ارسال می‌کند.

ایمن سازی دایرکت اینستاگرام - 4

5- اکنون در صفحه بعدی، باید با دستورات بیان شده پیش بروید و مجوز دسترسی را به برنامه بدهید.

6- پس از انجام مراحل مجوز، روی علامت مثبت (+) کلیک کنید. سپس به بخش پیام‌های مستقیم یا دایرکت در برنامه اینستاگرام بروید.

ایمن سازی دایرکت اینستاگرام - 5

7- در این مرحله، باید چت‌هایی (مکالمه‌های شخصی یا گروهی) را که می‌خواهید محافظت کنید را انتخاب و روی آن ضربه بزنید.

8- پس از محدود کردن مکالمات چت مورد نظر، به برنامه Locker For Insta Social برگردید و آن چت‌ها را در برنامه (با علامت قفل) خواهید دید. این بدان معنی است که چت‌های انتخابی شما اکنون به چت‌های ایمن تبدیل شده‌اند و با قفل Insta رمزگذاری شده‌اند.

ایمن سازی دایرکت اینستاگرام - 6

9- پس از فعال کردن قابلیت چت امن، برنامه Locker For Insta Social App به شما کمک می‌کند تا اپلیکیشن اینستاگرام را نیز قفل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی منوی سه خط افقی (سمت چپ بالای صفحه) ضربه بزنید و به بخش تنظیمات (Settings) بروید.

10- در قسمت تنظیمات، سوئیچ قفل برنامه (App Lock) را تغییر دهید و این ویژگی اپلیکیشن اینستاگرام شما را قفل می‌کند. شما می‌توانید با همان رمز عبوری که برای Locker For Insta Social App استفاده کرده‌اید، قفل را باز کنید.

ایمن سازی دایرکت اینستاگرام - 7
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه رفع انسداد حساب در اینستاگرام

نحوه حذف فالوور های واقعی و جعلی در اینستاگرام

چگونه بفهمیم چه کسانی پست اینستاگرام ما را مشاهده کرده‌اند
دیدگاهتان را بنویسید