روش جدا کردن اکانت اینستاگرام از فیسبوک

اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که دوست ندارند اکانت اینستاگرام‌شان به اکانت فیسبوک متصل باشد می‌توانید روش جدا کردن اکانت اینستاگرام از فیسبوک را در این مقاله یاد بگیرید.

اما قبل از این کار باید بدانید که متصل بودن حساب های اینستاگرام و فیسبوک دارای مزایای زیادی است. شما به راحتی می‌توانید عکس‌های اینستاگرام خود را در پروفایل حساب فیسبوک خود بارگذاری کنید. همچنین پیدا کردن پروفایل اینستاگرام شما برای دوستانی که در فیسبوک دارید بسیار آسان‌تر خواهد بود. شما می‌توانید به راحتی بفهمید که کدام یک از دوستان فیسبوکی شما در اینستاگرام حضور دارند.  

به هر حال اگر ترجیح می‌دهید این دو شبکه اجتماعی را از هم جدا نگه دارید، باید یک سری مراحل ساده را در فیسبوک و اینستاگرام طی کنید.


چگونگی جدا کردن اکانت اینستاگرام از فیسبوک

ابتدا، باید برنامه اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید. سپس مراحل زیر را که در تصاویر مشخص شده است را انجام بدهید.  

جدا کردن اکانت اینستاگرام فیسبوک - 1
 1. در ابتدا با ضربه زدن روی نماد نمایه (پروفایل) خود در پایین صفحه به بخش نمایه خود بروید.
 2. در بخش پروفایل روی نماد سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.
 3. گزینه تنظیمات (Setting) را انتخاب کنید.
 4. سپس روی گزینه مرکز حساب‌ها (Accounts center) با فونت‌های آبی رنگ کلیک کنید. 
 5. در بخش مرکز حساب‌ها، حساب‌ها و پروفایل‌هایی را خواهید دید که به یکدیگر متصل هستند.
 6. روی گزینه پروفایل‌ها (Profiles) ضربه بزنید.
 7. پروفایل فیسبوک را انتخاب کنید. سپس گزینه از مرکز حساب‌ها حذف کنید (Remove from Accounts Center) را که با فونت های قرمز مشخص شده است را انتخاب کنید.

بعد از اینکه حساب کاربری خود را لغو کردید، پست‌های جدیدی که در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید دیگر در فیسبوک ظاهر نخواهند شد. علاوه بر این، وقتی که دوستان فیسبوکی شما وارد فیسبوک می‌شوند دیگر از آنها درخواست نمی‌شود که شما را در اینستاگرام دنبال کنند.


نحوه حذف پست‌های اینستاگرام از فیسبوک

اگر دوست دارید بعد از جدا کردن حساب های اینستاگرام و فیسبوک از یکدیگر پست‌های اینستاگرام موجود در پروفایل فیسبوک خودتان را حذف کنید، دو راه ساده وجود دارد.

اولین راه این است که به صورت دستی تمام عکس‌های آلبوم اینستاگرام خود را که در فیسبوک وجود دارند، حذف کنید. این کار ممکن است به زمان زیادی احتیاج داشته باشد، به خصوص اگر تصاویر زیادی در فیسبوک وجود داشته باشد.

راه دیگر این است که آنها را از طریق گزینه گزارش فعالیت (Activity Log) حذف کنید. در این بخش از فیسبوک شما می‌توانید هر اقدامی را که شما یا کاربر دیگری در تایم لاین خود انجام داده‌اید را ببینید. از جمله می‌توان به واکنش‌ها، برچسب‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها و پست‌ها اشاره کرد.

در ادامه نحوه حذف پست‌های اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده در فیسبوک از طریق بخش گزارش فعالیت خود بیان شده است.

جدا کردن اکانت اینستاگرام فیسبوک - 2
 1. روی نماد بیضی در بخش نمایه یا پروفایل خودتان ضربه بزنید.
 2. گزینه گزارش فعالیت را انتخاب کنید.
 3. در بخش نوشته‌های شما گزینه، پست‌های خود را مدیریت کنید (Manage Your Posts) را انتخاب کنید.
 4. روی گزینه فیلترها (Filters) ضربه بزنید و سپس گزینه دسته‌بندی‌ها را انتخاب کنید.
 5. در این بخش گزینه پست‌ها از برنامه‌های دیگر (Posts from other apps) را انتخاب کنید.

در این قسمت همه پست‌هایی را که از سایر برنامه‌ها به اشتراک گذاشته‌اید را خواهید دید. همه موارد پست شده از اینستاگرام را علامت بزنید و روی گزینه زباله‌ها (Trash) در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید. فیسبوک تمام عکس‌ها را به سطل زباله منتقل می‌کند و پس از 30 روز به طور خودکار آنها را حذف می‌کند.  


مزایای جدا نگه داشتن حساب های فیسبوک و اینستاگرام از یکدیگر

مزیت اصلی جدا کردن حساب‌های اینستاگرام از فیسبوک این است که به شما امکان می‌دهد یک پروفایل کاملاً جدید داشته باشید. بدون اینکه فیسبوک همیشه سعی کند دوستان فیسبوک شما را به شما پیشنهاد دهد. در این شرایط شما می‌توانید افراد جدیدی را پیدا کرده و آنها را دنبال کنید.

همچنین ممکن است متوجه شده باشید که مثلا فلان دوست شما در فیسبوک یک حساب دارد در این شرایط قطع لینک اکانت اینستاگرام، فیسبوک را از ارسال اعلان های مشابه در مورد شما برای دوستانتان در فیسبوک باز می دارد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

نحوه ورود به اینستاگرام از طریق فیسبوک
دیدگاهتان را بنویسید