چگونگی شروع پخش زنده در اینستاگرام

با گزینه پخش زنده (Go Live) در اینستاگرام، می‌توانید پخش ویدیویی از خود را به صورت لایو شروع کنید و به افراد حاضر در این پلتفرم اجازه دهید آن را تماشا کنند و با آن تعامل داشته باشند. ما در این مقاله چگونگی انجام پخش زنده در اینستاگرام و همچنین روش ذخیره کردن آن را به شما آموزش خواهیم داد.

وقتی شما شروع به پخش زنده می‌کنید، اینستاگرام به فالوورهای شما اطلاع می‌دهد تا بتوانند پخش شما را تماشا کنند. سپس آنها می‌توانند لایو شما را تماشا کنند و همچنین نظرات خود را ارسال کنند.


نحوه شروع پخش زنده در اینستاگرام

وب سایت اینستاگرام گزینه پخش زنده را ارائه نمی‌دهد. بنابراین برای شروع به پخش زنده در این پلتفرم باید از دستگاه‌های هوشمند خود مانند آیفون، آیپد یا گوشی اندرویدی استفاده کنید.

برای شروع، اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید. در برنامه، در گوشه بالا سمت چپ، روی گزینه داستان شما (Your Story) ضربه بزنید.

شروع پخش زنده در اینستاگرام - 1

در پایین صفحه بخش استوری، انگشت خود را به چپ بکشید و گزینه زنده (Live) را انتخاب کنید.

شروع پخش زنده در اینستاگرام - 2

در صفحه زنده (Live) که باز شد، در بالای گزینه زنده (Live)، روی نماد پخش زنده (Go Live) ضربه بزنید.

شروع پخش زنده در اینستاگرام - 3

با این کار بلافاصله اینستاگرام ویدیوی لایو شما را شروع می‌کند. پس از این کار اینستاگرام شروع به ارسال اعلان‌هایی برای برخی از دنبال‌کنندگان شما می‌کند. این کار به آنها نشان می‌دهد که شما شروع به پخش زنده کرده‌اید.

وقتی لایو گرفتید، در گوشه سمت راست بالای برنامه اینستاگرام، تعداد افرادی که ویدیوی لایو شما را تماشا می‌کنند را خواهید دید. در پایین این صفحه، نظرات بینندگان خود را مشاهده خواهید کرد.

شروع پخش زنده در اینستاگرام - 4


نحوه اشتراک‌گذاری و تغییر تنظیمات پخش‌زنده

شما می‌توانید نحوه تعامل افراد با ویدیوی زنده خود را تغییر دهید. برای انجام این کار، در پایین برنامه اینستاگرام، در کنار گزینه یک نظر بگذارید (Add a Comment)، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید.

سپس گزینه‌های زیر را مشاهده خواهید کرد:

  • غیرفعال کردن نظر دادن (Turn Off Commenting): با انتخاب این گزینه بخش نظرات روی ویدیوی زنده فعلی شما غیرفعال می شود.
  • خاموش کردن درخواست‌ها برای پخش زنده (Turn Off Requests to Go Live): به‌طور پیش‌فرض، بینندگان شما می‌توانند درخواستی برای حضور در ویدیوی زنده‌تان ارسال کنند. با انتخاب این گزینه این ویژگی غیرفعال می شود.
  • سوالات را خاموش کنید (Turn Off Questions): این گزینه ویژگی سوال کردن را غیرفعال می‌کند.  
  • اشتراک‌گذاری در (Share To): از این گزینه می‌توانید برای اشتراک‌گذاری لینک ویدیوی زنده خود با استفاده از منوی اشتراک‌گذاری گوشی خودتان استفاده کنید.
  • کپی لینک (Copy Link): با این گزینه می‌توانید لینک مورد نظر خودتان را در ویدیوی لایو فعلی اینستاگرام خود کپی می‌کنید. شما می‌توانید این لینک را با دیگران به اشتراک بگذارید تا به آنها اجازه دهید ویدیوی زنده شما را تماشا کنند.
شروع پخش زنده در اینستاگرام - 5


چگونه می‌توان Live اینستاگرام را پایان داده و آن را ذخیره کرد

وقتی کارتان تمام شد و خواستید که ویدیوی زنده خود را به پایان برسانید، بر روی نماد ضربدر (X) در گوشه سمت راست بالای برنامه اینستاگرام ضربه بزنید.

شروع پخش زنده در اینستاگرام - 6

اعلانی را مشاهده خواهید کرد که از شما می‌خواهد انتخاب خودتان را تأیید کنید. در اینجا، روی گزینه پایان ویدیو (End Video) ضربه بزنید.

شروع پخش زنده در اینستاگرام - 7

اینستاگرام ویدیوی لایو شما را تمام می‌کند. اکنون منوی ویدیو زنده پایان یافت (Live Video Ended) را می‌بینید که به شما امکان می‌دهد تصمیم بگیرید که دوست دارید با ضبط ویدیوی زنده خود چه کاری انجام دهید.

گزینه‌های موجود در این منو عبارتند از:

  • اشتراک‌گذاری در آی‌جی‌تی‌وی (Share to IGTV): این گزینه ویدیوی زنده شما را با IGTV به اشتراک می‌گذارد.
  • دانلود ویدیو (Download Video): این گزینه ویدیوی زنده را در گوشی شما دانلود می‌کند. به بیان دیگر با انتخاب این گزینه ویدئو لایو شما در گوشی شما ذخیره می‌شود و شما به راحتی می‌توانید به ویدئو مورد نظر از بخش گالری گوشی خود دسترسی داشته باشید.
  • حذف رسانه (Discard Media): با این گزینه ویدیوی زنده شما کنار گذاشته می‌شود و دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت. اگر نمی‌خواهید با ویدیوی زنده خود کار خاصی انجام دهید، این گزینه را انتخاب کنید.
شروع پخش زنده در اینستاگرام - 8
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه افزودن موسیقی به تصاویر در اینستاگرام

نحوه ایجاد اکانت تجاری در اینستاگرام

چگونه بفهمیم چه کسی در اینستاگرام فالو بک نداده است
دیدگاهتان را بنویسید