مدیریت بخش کامنت پست های اینستاگرام

عمومی نگه داشتن پروفایل اینستاگرام برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر یکی از راه‎های کلیدی است. اما این کار مدیریت کامنت های پست های شما را دشوار می‌کند و در عین حال پست های شما را نیز در معرض هرزنامه‌ها قرار می‌دهد. خوشبختانه، با کنترل‌های موجود در بخش حریم خصوصی اینستاگرام، می‌توانید افرادی را که می‌توانند روی پست‌های شما نظر بدهند را انتخاب کنید. با ما در این مقاله همراه شوید تا روش مدیریت بخش کامنت پست های اینستاگرام را فرا بگیرید.

جهت مدیریت بهتر بخش کامنت پست های اینستاگرام خود مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید به راحتی مشخص کنید که چه کسی یا کسانی می‌توانند بر روی پست های شما کامنت بگذارند.

برنامه اینستاگرام را در آیفون یا دستگاه اندرویدی خود باز کنید. با ضربه زدن روی تصویر کوچک پروفایل خود در گوشه پایین سمت راست، وارد بخش پروفایل حساب خود شوید.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 1

با ضربه زدن روی نماد سه خط افقی در گوشه سمت راست بالا به بخش تنظیمات (Settings) > حریم خصوصی (Privacy) بروید.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 2

سپس وارد منوی نظرات (Comments) شوید.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 3

در اینجا، اولین گزینه یعنی اجازه نظر دادن به (Allow Comments From)، به شما اجازه می‌دهد تا محدود کنید که کدام گروه از افراد می‌توانند روی عکس‌ها و ویدیوهای شما نظر بگذارند.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 4

به‌طور پیش‌فرض، اگر نمایه شما عمومی است، این تنظیم روی گزینه همه کس (Everyone) پیکربندی شده است. شما می‌توانید آن را تغییر دهید تا فقط از افرادی که دنبال می‌کنید یا دنبال‌کنندگانتان یا هر دو نظر دریافت کنید. این کار باعث می‌شود که کسانی که به طور اتفاقی یا به صورت گذرا به حساب شما وارد می‌شوند، نتوانند بر روی پست های شما کامنت بگذارند.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 5

از طرف دیگر، می‌توانید به صورت جداگانه افراد را از نظر دادن در مورد پست های خود مسدود کنید. برای انجام این کار، روی گزینه مسدود کردن نظرات از (Block Comments From) در بخش تنظیمات نظرات (Comments) ضربه بزنید.  

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 6

از قسمت جستجو در بالای صفحه، نام شخص مورد نظر را جستجو کنید و هنگامی که نام آن فرد در نتایج ظاهر شد، دکمه آبی رنگ مسدود کردن (Block) را در کنار ورودی آنها فشار دهید. شما می‌توانید به تعداد دلخواه پروفایل‌های اینستاگرام را به این لیست اضافه کنید.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 7

اگر می‌خواهید بعداً این تصمیم را تغییر دهید، به سادگی به این صفحه بازگردید و روی دکمه رفع انسداد (Unblock) در کنار نام کاربری که می‌خواهید انسداد نظر دادن از آن را رفع کنید ضربه بزنید.

شایان ذکر است که اینستاگرام به فردی که آن را بلاک کرده‌اید اطلاع نمی‌دهد. آن‌ها همچنان می‌توانند نظرات جدیدی را روی پست‌های شما بگذارند، با این حال، این نظرات برای کسی جز خود آنها قابل مشاهده نخواهد بود، حتی شما.

اگر همچنان می‌خواهید نظرات این کاربران مسدود شده را بخوانید، می‌توانید در عوض از ویژگی محدودیت اینستاگرام استفاده کنید.

وقتی شخصی را در اینستاگرام محدود می‌کنید، نظرات او برای شما و خود شخص قابل مشاهده خواهد بود. با این حال، اینستاگرام آن‌ها را به طور پیش‌فرض مخفی می‌کند و نظر یک کاربر محدود را به ‌عنوان کامنت محدود (Restricted Comment) در زیر پست‌های شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید با ضربه زدن روی گزینه دیدن نظر (See Comment) آن را بخوانید یا با ضربه زدن بر روی دکمه پاک کردن (Delete) مجاور آن، نظر مورد نظر را به طور کامل حذف کنید.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 8

برای محدود کردن اکانت اینستاگرام، به پروفایل شخص مورد نظر مراجعه کنید و سپس روی نماد سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 9

گزینه محدود کردن (Restrict) را از لیست به نمایش در آمده انتخاب کنید.

مدیریت بخش کامنت پست اینستاگرام - 10

اگر با انجام کارهای بالا هنوز کسی هست که در اینستاگرام شما را آزار می‌دهد، می‌توانید به عنوان آخرین اقدام کاربر مزاحم را بلاک کنید یا پروفایل خودتان را خصوصی کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بهترین برنامه های ویرایشگر عکس برای اینستاگرام

روش بازیابی پست های حذف شده اینستاگرام

نحوه ورود به اینستاگرام با مرورگر
دیدگاهتان را بنویسید