بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

بسیاری از افراد از اینستاگرام به عنوان شبکه اجتماعی اصلی خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل از دست رفتن دسترسی به حساب، به دلیل هک شدن حساب، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. اگر شما فردی هستید که از اینستاگرام به دلایل حرفه‌ای مانند بازاریابی برند یا کسب و کار خود استفاده می‌کنید در صورت هک شدن حسابتان ضرر شما می‌تواند حتی قابل توجه‌تر از افراد عادی باشد. در این مقاله ما کارهایی را که شما می‌توانید در زمانی که حسابتان هک شده است انجام دهید و همچنین اقداماتی که می‌توانید برای جلوگیری از وقوع این نوع از اتفاقات در آینده انجام دهید را بیان کرده‌ایم. در نتیجه با ما همراه شوید تا روش بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام را به خوبی فرا بگیرید.


چگونه شخصی می‌تواند اکانت اینستاگرام شما را هک کند؟

معمولاً هک کردن اکانت اینستاگرام خیلی آسان نیست. این موضوع تنها در صورتی امکان پذیر است که هکر اطلاعات تماس شما مانند آدرس ایمیل، شماره تلفن و رمز عبور شما را در اختیار داشته باشد. چند راه مختلف وجود دارد که آنها می‌توانند این نوع از اطلاعات را بدست بیاورند.

اگر از یک رمز عبور واضح (قابل حدس زدن مانند تاریخ تولید و یا شماره ملی و غیره) یا ضعیف استفاده می‌کنید، یک هکر ممکن است به سادگی آن را حدس بزند. اگر از یک رمز عبور برای ورود به چندین سرویس مختلف استفاده می‌کنید، یک هکر ممکن است اطلاعات شما را از طریق پلتفرم دیگری دریافت کند. از آنجایی که نقض رمز عبور بسیار رایج است، بهتر است بررسی کنید که آیا شما هر از گاهی هک شده‌اید یا نه، حتی اگر هیچ نشانه‌ای از این موضوع در اکانت شما وجود نداشته باشد.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 1

روش محبوب دیگری که کلاهبرداران برای دستیابی به اطلاعات شما از آن استفاده می‌کنند، تلاش برای فیشینگ است. در این روش شما لینکی را دنبال می‌کنید که از طریق ایمیل یا جای دیگری برای شما ارسال شده است، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد می‌کنید و این جزئیات برای یک هکر ارسال می‌شود. همیشه قبل از وارد کردن مشخصات خود، بررسی کنید که در دامنه مناسب هستید یا نه. مثلا آدرس دامنه اینستاگرام www.instagram.com است.  


چگونه می‌توانید بفهمید که اکانت شما هک شده است؟

هنگامی که کلاهبرداران جزئیات اینستاگرام شما را دریافت کردند، معمولاً ایمیل و شماره تلفن و همچنین نام کاربری شما را تغییر می‌دهند. مرحله بعدی درخواست باج برای بازگرداندن حساب اینستاگرام شما به شما است.

متأسفانه، حتی اگر با پرداخت مبلغ موافقت کنید، این احتمال وجود دارد که حساب اینستاگرام شما را حذف کنند یا مبلغ بیشتری را درخواست بدهند.


روش بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

مهم‌ترین چیز در چنین شرایطی این است که سریع عمل کنید. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که طبق گفته اینستاگرام، بازیابی حساب کاربری شما پس از ۱۴ هفته از لحظه‌ای که دسترسی به آن را از دست می‌دهید، تقریبا غیرممکن می‌شود.  

اگر متوجه شدید که از حساب اینستاگرام خود خارج شده‌اید و به نظر می‌رسد که نمی‌توانید دوباره به آن وارد شوید، باید مراحل بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده را دنبال کنید.


روش بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام از طریق ایمیل

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 2

ایمیل خود را برای یافتن پیامی از اینستاگرام بررسی کنید. اگر حساب شما هک شده باشد، یک ایمیل جدید در مورد یک فعالیت مشکوک از حساب خود پیدا خواهید کرد. همچنین می‌توان ایمیلی با این مضمون که جزئیات حسابتان تغییر کرده است را پیدا کنید.

اگر سریع عمل کنید، ممکن است بتوانید با استفاده از لینک ارائه شده در آن ایمیل، این تغییرات را برگردانید. سپس وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید و رمز عبور خود را تغییر دهید. اگر کار نکرد، به مرحله بعدی بروید.


درخواست لینک ورود از اینستاگرام

اگر هنوز نمی‌توانید وارد حساب اینستاگرام خود شوید، می‌توانید از اینستاگرام بخواهید یک لینک ورود به آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال کند. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

1- به صفحه ورود به اینستاگرام بروید.

2- در سیستم عامل iOS بر روی گزینه رمز عبور را فراموش کرده‌اید کلیک کنید (Forgot password) و در سیستم اندروید بر روی گزینه برای ورود به سیستم کمک بگیرید (Get help with signing in) کلیک کنید.  

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 3

3- بعد در iOS به بخش مشکل ورود به سیستم (Trouble Logging In) و در اندروید به صفحه راهنمای ورود به سیستم (Login help) هدایت می‌شوید.  

4- آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید تا لینک را دریافت کنید. در iOS بر روی گزینه ارسال لینک ورود (Send Login Link) و در اندروید بر روی گزینه بعد (Next) کلیک کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 4

5- هنگامی که یک ایمیل یا پیامک از اینستاگرام دریافت می‌کنید، می‌توانید از لینک ورود برای دسترسی به حساب کاربری خود استفاده کنید. پس از ورود مجدد به حساب خودتان حتما رمز عبور خود را تغییر دهید.


اکانت اینستاگرام خود را با کد امنیتی بازیابی کنید

اگر روش لینک ورود از بین رفت و کار نکرد، می‌توانید سعی کنید اکانت اینستاگرام هک شده خود را با استفاده از یک کد امنیتی بازیابی کنید.

1- در صفحه ورود به اینستاگرام، در iOS بر روی گزینه رمز عبور را فراموش کرده‌اید (Forgot password) و در اندروید بر روی گزینه برای ورود به سیستم کمک بگیرید (Get help with signing in) کلیک کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 5

2- در پایین صفحه بعدی، روی گزینه آیا به کمک بیشتری نیاز دارید (Need More Help) کلیک کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 6

3- آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را انتخاب کنید که می‌خواهید کد امنیتی را از اینستاگرام دریافت کنید. سپس روی دکمه ارسال کد امنیتی (Send Security Code) کلیک کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 7

4- در صفحه بعدی، کد پیام را وارد کرده و روی گزینه تایید (Confirm) کلیک کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 8


اکانت هک شده را به اینستاگرام گزارش دهید

اگر همه موارد بالا را انجام دادید و جواب نگرفتید، آخرین گزینه شما این است که حساب خود را گزارش کنید. از اینستاگرام درخواست پشتیبانی کنید تا دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

برای انجام این کار، به صفحه، به ما کمک کنید تا حساب شما را بازیابی کنیم (Help Us Recover Your Account) بروید. اما این بار به جای درخواست کد امنیتی، گزینه من نمی‌توانم به این ایمیل یا شماره تلفن دسترسی پیدا کنم  (I can’t access this email or phone number) را انتخاب کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 9

در صفحه بعد، فرم را با مشخصات اکانت خود پر کنید. گزینه اکانت من هک شد (My account was hacked) را انتخاب کنید و روی دکمه درخواست پشتیبانی (Request Support) کلیک کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 10


هویت خود را تأیید کنید

وقتی اینستاگرام به درخواست شما پاسخ می‌دهد، از شما خواسته می‌شود هویت خود را تأیید کنید. یکی از راه‌های انجام این کار، گرفتن عکس سلفی برای اینستاگرام است.

اینستاگرام یک کد برای شما ارسال می‌کند و شما باید در حالی که کد را بر روی یک تکه کاغذ نوشته‌اید و آن کاغذ را در دست دارید، عکس بگیرید. سپس کارکنان تصویر را در برابر عکس‌های اشتراک‌گذاری شده شما بررسی می‌کنند و تعیین می‌کنند که آیا شما مالک قانونی حساب هستید یا خیر.


چگونه اکانت اینستاگرام خود را ایمن کنیم؟

بهترین راه برای محافظت از حساب اینستاگرام خود در برابر هکرها، انجام اقدامات امنیتی زیر است.

1- از یک رمز عبور قوی استفاده کنید و آن را مرتباً تغییر دهید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 11

استفاده از یک رمز عبور قوی منحصر به فرد برای اکانت اینستاگرام شما می‌تواند کمک زیادی کند و دسترسی کلاهبرداران به جزئیات حساب شما را دشوارتر کند. اگر در به خاطر سپردن جزئیات ورود به سیستم برای شبکه‌های مختلف مشکل دارید، از یک برنامه مدیریت رمز عبور استفاده کنید.

2- احراز هویت دو مرحله‌ای را در اینستاگرام فعال کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 12

تنظیم احراز هویت دو مرحله ای نیز امنیت حساب شما را تقویت می‌کند. پس از اینکه آن را روشن کردید، هنگام ورود به سیستم از شما خواسته می‌شود که یک کد امنیتی ارسال شده به شماره تلفن خود را در بالای رمز عبور اینستاگرام خود وارد کنید.

3- لغو دسترسی برنامه‌های نصب شده در گوشی

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام - 13

اگر تا به حال از اینستاگرام برای ورود به برنامه‌ها و وب سایت‌های دیگری که دیگر استفاده نمی‌کنید استفاده کرده‌اید، مطمئن شوید که آنها دیگر به اطلاعات حساب شما دسترسی ندارند.

برای بررسی آن برنامه‌ها به مسیر منو (Menu) > تنظیمات (Settings) > امنیت (Security) > برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها (Apps and websites) بروید.


هک اینستاگرام خود را سخت کنید

بازیابی حساب‌های شما پس از اینکه کلاهبرداران به آنها دست پیدا کردند می‌تواند بسیار دشوار و آزار دهنده باشد. یک راه موثرتر برای محافظت از خود در برابر هکرها این است که اقدامات پیشگیرانه برای ایمن‌سازی حساب‌های مهم خود انجام دهید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

نحوه ورود به اینستاگرام از طریق فیسبوک

استوری کردن پست های دیگران در اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید