ساده ترین روش برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام

در شرایطی که شما رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، اینستاگرام یک راه بسیار ساده برای بازیابی رمز عبور به شما ارائه می‌دهد. چیزی که ما در این مقاله در مورد آن صحبت می‌کنیم بازیابی رمز حساب شما در صورت فراموشی کامل رمز عبور اینستاگرام است. بحث تغییر رمز عبور اینستاگرام کمی متفاوت است. هنگام تغییر رمز عبور شما رمز عبور فعلی خود را می‌دانید، اما فقط می‌خواهید آن را به یک رمز عبور جدید تغییر دهید.


بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق وب سایت

ابتدا باید به وب‌سایت اینستاگرام (www.instagram.com) مراجعه کنید و سپس روی لینک ورود به سیستم (Log In) در پایین صفحه کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 1

در صفحه بعد، در زیر فیلدهای ورود، روی لینک رمز عبور را فراموش کرده‌ام (Forgot Password) کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 2

در مرحله بعد، نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفنی را که در هنگام راه‌اندازی حساب خود استفاده کرده بودید را وارد کنید. پس از گذراندن بررسی‌های امنیتی، روی دکمه بازیابی رمز عبور (Reset Password) کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 3

یک ایمیل به آدرس ایمیلی که هنگام ایجاد حساب اینستاگرام از آن استفاده کرده بودید، ارسال می‌شود. این ایمیل حاوی لینکی برای بازنشانی یا بازیابی رمز عبور حساب اینستاگرام شما است. هنگامی که پیام را دریافت کردید، روی دکمه بازیابی رمز عبور (Reset Password) کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 4

رمز عبور جدید خود را تایپ کنید، برای تایید دوباره آن را تایپ کنید و برای آخرین بار روی گزینه   Reset Password کلیک کنید. یادتان باشد که از یک رمز عبور با تعداد کاراکتر و علائم بالا استفاده کنید تا یک رمز عبور مستحکم داشته باشید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 5

سپس وارد سیستم شده و به حساب اینستاگرام خود منتقل می‌شوید.


پسورد خودتان را از طریق اپلیکیشن بازیابی کنید

بازیابی رمز عبور از اپلیکیشن اینستاگرام به همین سادگی است. ما در اینجا از نسخه اندروید برای مثال خود استفاده می‌کنیم، اما این کار در آیفون یا آی پد تقریباً به همین صورت انجام می‌شود.

برنامه اینستاگرام را باز کنید و سپس روی لینک دریافت کمک جهت ورود به سیستم (Get Help Signing In) در صفحه ورود ضربه بزنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 6

نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفنی را که در هنگام ایجاد حساب کاربری خود از آن استفاده کرده‌اید را تایپ کنید و سپس روی دکمه بعدی (Next) ضربه بزنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 7

در مرحله بعد، می‌توانید از اینستاگرام بخواهید یک ایمیل یا پیام کوتاه برای شما ارسال کند، یا اگر آن را از قبل تنظیم کرده باشید، می‌توانید با استفاده از یک حساب فیسبوک متصل شده به حساب اینستاگرام وارد حساب کاربری خودتان شوید. ما در اینجا استفاده از یک پیام ایمیل را بررسی می‌کنیم، اما استفاده از گزینه پیام کوتاه (SMS) بسیار شبیه به روش ایمیلی است. اگر استفاده از پیامک را انتخاب کنید، متنی با کدی دریافت می‌کنید که می‌توانید آن کد را در برنامه تایپ کنید. سپس می توانید رمز عبور جدیدی تنظیم کرده و وارد حساب کاربری خودتان شوید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 8

پس از انتخاب گزینه ایمیل، یک پیام به آدرس ایمیلی که برای ثبت نام در اینستاگرام استفاده کرده‌اید ارسال خواهد شد.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 9

در پیام موجود در ایمیل، روی دکمه Log In As (username) ضربه بزنید. همچنین می‌توانید روی لینک رمز عبور اینستاگرام خود را بازیابی کنید (Reset Your Instagram Password) ضربه بزنید. هر این گزینه‌ها دو شما را به صفحه بازنشانی رمز عبور منتقل می‌کنند. 

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 10

رمز عبور جدید خود را تایپ کنید (به یاد داشته باشید که از یک رمز عبور قوی و ایمن استفاده کنید) و سپس روی دکمه Reset Password ضربه بزنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام - 11

سپس وارد سیستم شده و به حساب اینستاگرام خود منتقل می‌شوید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

روش جدا کردن اکانت اینستاگرام از فیسبوک

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی
دیدگاهتان را بنویسید