خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام

بخش کامنت های اینستاگرام می‌تواند یک نعمت و یا یک نفرین باشد. اگر همه چیز خوب پیش نمی‌رود، می‌توانید بخش کامنت یا نظر دادن را به طور کلی غیرفعال کنید، نظرات فعلی را پنهان کنید و از گذاشتن نظرات جدید جلوگیری کنید. در این مقاله نحوه خاموش کردن بخش نظرات در اینستاگرام آموزش داده شده است.


نحوه خاموش کردن بخش نظرات برای یک پست لایو اینستاگرام

متأسفانه، هیچ ویژگی کاملی برای غیرفعال کردن نظرات در همه پست‌های اینستاگرام شما به طور همزمان وجود ندارد. نزدیک‌ترین و بهترین گزینه‌ای که دارید این است که پروفایل خودتان را خصوصی کنید.

اما اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که نظرات را بر اساس هر پست غیرفعال کنید. برای انجام این کار، برنامه اینستاگرام را در گوشی هوشمند آیفون یا اندروید خود باز کنید و به پستی (البته باید یکی از پست‌های شما باشد) که می‌خواهید نظرات را غیرفعال کنید، بروید.

در گوشه سمت راست بالای پست، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید.  

خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام - 1

در منوی ظاهر شده، گزینه نظر دادن را خاموش کنید (Turn Off Commenting) را انتخاب کنید.

خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام - 2

بخش نظرات یا کامنت فورا ناپدید می‌شود. هیچ کس نمی‌تواند به نظرات قبلی دسترسی داشته باشد و فالوورهای شما توانایی گذاشتن نظرات جدید را از دست خواهند داد. به بیان دیگر بخش کامنت پست مورد نظر بسته خواهد شد.

خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام - 3

تصویر بالا یک پست اینستاگرام با بخش نظرات غیرفعال شده را نشان می‌دهد.

شما می‌توانید این گزینه را در هر زمانی که دوست دارید معکوس کنید. روی نماد سه نقطه در پست ضربه بزنید و گزینه روشن کردن کامنت (Turn on Commenting) را انتخاب کنید تا همه نظرات بازیابی شوند.

خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام - 4

اگر می‌خواهید نظرات یک پروفایل خاص را مخفی کنید، ویژگی محدود کردن را امتحان کنید. با این کار بخش نظرات عمومی متوقف می‌شود، اما همچنان می‌توانید آنها را ببینید، البته اگر بخواهید.


چگونه بخش کامنت‌ها را قبل از ارسال پست در اینستاگرام خاموش کنیم

گاهی اوقات، شما از قبل می‌دانید که نمی‌خواهید نظرات پستی را که می‌خواهید بنویسید و ارسال کنید را  بخوانید. در این صورت، اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که بخش نظرات را درست قبل از انتشار پست غیرفعال کنید.

پس از انتخاب رسانه‌ای (تصویر یا ویدئو) که می‌خواهید در پست خود به اشتراک بگذارید، در صفحه پست دید (New Post) قرار می‌گیرید، جایی که می‌توانید عنوان را بنویسید و کاربران را برچسب‌گذاری یا تگ کنید. گزینه تنظیمات پیشرفته (Advanced Settings) را در پایین صفحه انتخاب کنید.

خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام - 5

سپس گزینه نظر دادن را خاموش کنید (Turn Off Commenting) را فعال کرده و دکمه برگشت (Back) را بزنید.

خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام - 6

در مرحله بعد، هنگامی که آماده ارسال پست هستید، روی دکمه اشتراک گذاری (Share) ضربه بزنید تا پست را با ویژگی نظرات غیرفعال به اشتراک بگذارید.

خاموش کردن بخش نظرات اینستاگرام - 7

اگر بعداً نظر خود را تغییر دادید، می‌توانید نظرات را در هر زمان فعال یا روشن کنید. برای این کار فقط کافی است که روی دکمه منو در گوشه سمت راست بالای پست اینستاگرام ضربه بزنید و گزینه روشن کردن کامنت گذاشتن (Turn on Commenting) را انتخاب کنید.

به هر حال، در تنظیمات اینستاگرام، می‌توانید کامنت‌ها را فقط نسبت به فالوورهای خود یا افرادی که دنبال می‌کنید محدود کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

تغییر رنگ پس زمینه استوری اینستاگرام

برنامه فیلتر چهره اینستاگرام

پیدا کردن شماره تلفن افراد از طریق اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید