نحوه ذخیره کردن فیلم در واتساپ گوشی اندروید

اگر از برنامه واتساپ در گوشی اندروید استفاده می‌کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که راهی برای ذخیره ویدیوها از چت‌هایتان وجود ندارد. در واقع به این دلیل است که برنامهWhatsApp  به طور خودکار ویدیوها را در برنامه گالری عکس شما ذخیره می‌کند. اگر ویدیوهای واتساپ خود را در برنامه گالری یا عکس‌ها نمی‌بینید، ممکن است این ویژگی را خاموش کرده باشید. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه اطمینان حاصل کنید که ویدیوهایی که در واتساپ دریافت می‌کنید، در برنامه گالری گوشی شما بارگیری شوند. در نتیجه با ما همراه شوید تا نحوه ذخیره کردن فیلم در برنامه واتساپ گوشی اندروید را فرا بگیرید.

گام اول در ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید این است که ببینید آیا ویدیویی از قبل در گوشی یا تبلت شما وجود دارد یا خیر. برنامه واتساپ به گونه‌ای تنظیم شده است که عکس‌ها و ویدیوهایی را که دریافت می‌کنید را به طور خودکار در برنامه گالری عکس پیش فرض اندروید شما ذخیره می‌کند. برنامه‌ای را که برای مشاهده عکس‌ها و فیلم‌ها در اندروید خود استفاده می‌کنید باز کنید، سپس پوشه‌ای به نام WhatsApp را انتخاب کنید. باید ویدیوهای خودتان را اینجا پیدا کنید، مگر اینکه تغییراتی در تنظیمات برنامه واتساپ خود ایجاد کرده باشید. اگر ویدیوهایتان در برنامه گالری شما وجود ندارد، مراحل گفته شده را انجام دهید.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 1


ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید

ابتدا برنامه واتس اپ را باز کنید.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 2

روی نماد سه نقطه عمودی یا منوی برنامه ضربه بزنید. نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای برنامه واتساپ قرار دارد.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 3

روی گزینه تنظیمات (Settings) در منوی باز شده ضربه بزنید.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 4

سپس روی گزینه استفاده از داده و ذخیره‌سازی (Data and Storage Use) ضربه بزنید.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 5

تنظیمات برگزیده دانلود خودکار رسانه خود را انتخاب کنید. برای انتخاب زمان دانلود عکس‌ها و ویدیوها در گوشی اندروید خود، هر یک از سه گزینه‌ای را که در زیر عنوان دانلود خودکار رسانه (Media auto-download) وجود دارد، انتخاب کنید.

اگر نگران استفاده بیش از حد از داده تلفن همراه هستید، گزینه همه رسانه‌ها (All media) را برای هنگامی که به وای‌فای متصل هستید (When connected on Wi-fi) انتخاب کنید. سپس، گزینه بدون رسانه (No media) یا عکس‌ها (Photos) را برای هر دو گزینه دیگر انتخاب کنید.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 6

برای بازگشت به منوی قبلی، روی دکمه برگشت ضربه بزنید.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 7

در این مرحله روی گزینه گفتگوها (Chats) ضربه بزنید.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 8

دکمه کنار عبارت نمایش رسانه در گالری (Show media in gallery) را فعال کنید. این گزینه زیر سرصفحه نمایش رسانه است. این گزینه تضمین می‌کند که می‌توانید ویدیوها را در گالری خود پیدا کنید. همچنین تضمین می‌کند که همه ویدیوهای آینده در برنامه گالری عکس شما ظاهر می‌شوند.

ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 9

از ذخیره‌سازی و نمایش ویدیوهای یک چت خاص در گالری جلوگیری کنید (اختیاری). اگر یکی از چت‌های شما باعث می‌شود که تعداد زیادی عکس و ویدیو در گالری شما ظاهر شود، این مراحل را دنبال کنید تا ویژگی آن چت را غیرفعال کنید:

  1. چت مورد نظر را باز کنید
  2. روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و گزینه مشاهده مخاطب (View Contact) را انتخاب کنید.
  3. روی گزینه نمایان بودن رسانه (Media visibility) ضربه بزنید. این کار باعث می‌شود تا از شما پرسیده شود که آیا می‌خواهید رسانه‌های این مکالمه در گالری ظاهر شوند یا خیر.
  4. برای تایید روی نه (No) و سپس بله (OK) ضربه بزنید.
ذخیره کردن فیلم در واتساپ اندروید 10
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ایجاد گروه در واتساپ

کپی کردن متن در اینستاگرام (کپشن و کامنت)

آیا غیر فعال کردن خدمات ویندوز باعث سرعت بخشیدن به کامپیوتر می شود
دیدگاهتان را بنویسید