نحوه استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید

اپلیکیشن واتساپ بر خلاف سایر برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، وایبر و غیره، خیلی دیر شروع به استفاده از استیکرها کرد. این برنامه تنها هفت بسته استیکر از پیش نصب شده را به کاربران ارائه داد. با این حال، می‌توانید استیکرهای شخصی‌سازی شده برای WhatsApp ایجاد کنید. علاوه بر ایجاد استیکرهای سفارشی، حتی می‌توانید برخی از آنها را از سایر برنامه‌های چت مانند تلگرام وارد واتساپ کنید. در این پست ما نحوه استفاده از استیکر تلگرام در واتساپ اندروید را به شما آموزش خواهیم داد. برای استفاده از استیکرهای تلگرام باید ابتدا آنها را از تلگرام دانلود و سپس به واتساپ گوشی اندروید وارد کنید.

در ادامه مراحل این کار به تفصیل بیان شده است:


گام اول: دانلود استیکر های تلگرام

دانلود استیکرهای تلگرام شامل سه مرحله اصلی می‌باشد. ابتدا باید لینک بسته استیکر را دریافت کنید و سپس فایل ZIP آن را با استفاده از ربات Sticker Downloader دانلود کنید. پس از آن باید فایل ZIP را استخراج کنید.


لینک بسته استیکر را دریافت کنید

تلگرام به شما امکان می‌دهد هم استیکرهای جداگانه و هم بسته‌های استیکر کامل را دانلود کنید. برای دانلود کل بسته استیکر، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه تلگرام را باز کنید و روی نماد سه خط افقی در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید. سپس گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 1

مرحله 2: در بخش تنظیمات به پایین اسکرول کنید و روی گزینه استیکر و ماسک (Stickers and Mask) ضربه بزنید.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 2

مرحله 3: روی نماد سه نقطه در کنار بسته استیکری که می‌خواهید به WhatsApp وارد کنید ضربه بزنید و گزینه کپی کردن لینک (Copy Link) را انتخاب کنید.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 3


ربات دانلود استیکر را باز کنید

مرحله 1: در برنامه تلگرام، روی نماد جستجو ضربه بزنید و عبارت StickerDownloadBot را جستجو کنید. بعد از یافتن این گزینه روی آن ضربه بزنید تا چت با آن شروع شود.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 4

مرحله 2: چند گزینه از جمله گزینه تنظیمات (Settings) را در پایین خواهید دید. روی تنظیمات ضربه بزنید. ربات پیامی برای شما ارسال می‌کند که از شما می‌خواهد فرمت خروجی را انتخاب کنید. فقط گزینه webp را انتخاب کنید.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 5

ذکر دو نکته در اینجا ضروری است. نکته اول، بیشتر گزینه Settings را در پایین دریافت خواهید کرد، اما اگر آن را نمی بینید، به سادگی تنظیمات را تایپ کرده و آن را برای ربات ارسال کنید. سپس فرمت webp را انتخاب کنید.

نکته دوم، شاید تعجب کنید که چرا ما فقط webp را انتخاب می‌کنیم. این به این دلیل است که تلگرام به شما امکان می‌دهد استیکرها را در همه فرمت‌ها دانلود کنید. یعنی زمانی که به آن می‌گویید یک بسته را دانلود کند، فایل ZIP را برای همه فرمت‌ها مانند jpeg، png و webp به اشتراک می‌گذارد. ما فقط به فرمت webp برای WhatsApp نیاز داریم. از این رو، آن را انتخاب می‌کنیم.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 6

مرحله 3: اکنون لینک بسته استیکر را که در بالا کپی کرده‌اید در بخش چت StickerDownloadBot قرار دهید. پیامی دریافت خواهید کرد که به زودی فایل ZIP در دسترس خواهد بود.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 7

مرحله 4: پس از دریافت فایل، روی فایل ZIP ضربه بزنید تا آن را دانلود کنید. فایل در پوشه تلگرام، اسناد تلگرام دانلود می‌شود.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 8


فایل ZIP را استخراج کنید

اکنون باید محتوای فایل ZIP را استخراج کنید. برای این کار، می‌توانید از یک برنامه مدیریت فایل مانند Solid Explorer یا ES Explorer استفاده کنید که از استخراج فایل ZIP پشتیبانی می‌کند. از طرف دیگر، می‌توانید یک برنامه استخراج فایل ZIP را از فروشگاه پلی (Play Store) دانلود کنید.

پس از استخراج فایلZIP، استیکرها در مسیر تلگرام، اسناد تلگرام، نام بسته استیکر ذخیره می‌شوند. شما باید این پوشه بسته استیکر را به دایرکتوری اصلی در حافظه داخلی خود منتقل کنید یا آن را در پوشه Pictures دستگاه خود قرار دهید، زیرا برنامه‌ای که برای وارد کردن آن به WhatsApp استفاده می‌کنیم این دایرکتوری را نمی‌شناسد.


وارد کردن استیکر تلگرام به واتساپ اندروید

مرحله 1: استیکرهای شخصی واتساپ را از لینک زیر بر روی دستگاه خود نصب کنید.

دانلود استیکرهای شخصی برای واتساپ

مرحله 2: برنامه را باز کنید و پوشه بسته برچسب را در اینجا خواهید دید. در کنار آن بر روی گزینه افزودن (Add) ضربه بزنید. یک پاپ آپ نمایش داده می‌شود که از شما می‌خواهد تأیید کنید. روی گزینه Add ضربه بزنید.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 9

مرحله 3: برنامه WhatsApp را باز کنید و به بخش برچسب‌ها (Stickers) بروید. بسته استیکر تازه نصب شده را اینجا پیدا خواهید کرد. بسته برچسب دارای یک حباب کوچک است که نشان می‌دهد یک بسته جدید وجود دارد.

استفاده از استیکر های تلگرام در واتساپ اندروید 10

این روش نحوه وارد کردن استیکر های تلگرام به واتساپ اندروید بود. با این حال، به جای دانلود استیکرها از تلگرام، می‌توانید بسته‌های استیکر خود را از سلفی‌های خود و سایر تصاویر نیز بسازید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

چگونه پیام های صوتی واتساپ را به MP3 تبدیل کنیم

نحوه نصب برنامه واتساپ بر روی گوشی و کامپیوتر

نحوه پیدا کردن اشخاص در واتساپ
دیدگاهتان را بنویسید