ارسال پیام گروهی در واتساپ

در این مقاله ما راه‌های مختلفی را جهت ارسال پیام گروهی در واتساپ یا به بیان دیگر ارسال یک پیام به چندین مخاطب در واتساپ گوشی اندرویدی، آیفون یا آی پد را به شما آموزش می‌دهیم. اگر می‌خواهید همه گیرندگان بتوانند با هم چت کنند، می‌توانید حداکثر 256 مخاطب را به یک چت گروهی اضافه کنید. اگر ترجیح می‌دهید گیرندگان ندانند که پیام را برای بیش از یک نفر ارسال می‌کنید، می‌توانید یک لیست پخش ایجاد کنید و یا اگر فقط می‌خواهید چیز جالبی را از یک چت موجود برای چند نفر از دوستانتان فوروارد کنید، می‌توانید با استفاده از ویژگی فوروارد (Forward) این کار را انجام دهید.


ایجاد یک چت گروهی در گوشی iPhone یا  iPad

چت‌های گروهی به شما این امکان را می‌دهد که همزمان برای چندین نفر پیام ارسال کنید. اعضای گروه می‌توانند پیام‌های ارسال شده به گروه را ببینند و به آن پاسخ دهند.

اگر نمی‌خواهید افرادی که به آنها پیام می‌دهید بدانند که به یک گروه اضافه شده‌اند، به جای آن از روش ایجاد فهرست پخش در iPhone یا iPad استفاده کنید.

برای شروع در ابتدا اپلیکیشن واتساپ را در گوشی آیفون یا آیپد خود باز کنید.

روی تب گفتگوها (Chats) ضربه بزنید. نماد این بخش شبیه به دو حباب چت است که روی هم قرار گرفته‌اند که نزدیک گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش هستند.

روی نماد پیام جدید (New Message) ضربه بزنید. نماد پیام جدید شبیه به یک ورق کاغذ با یک مداد است که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد. 

سپس روی گزینه گروه جدید (New Group) ضربه بزنید. این گزینه در بالای لیست (زیر نوار جستجو) قرار دارد.

در مرحله بعد مخاطبین مورد نظر خودتان را برای افزودن به گروه انتخاب کنید. با ضربه زدن روی یک مخاطب، علامت تیک آبی و سفید به دایره کنار نام او اضافه می‌شود. می‌توانید حداکثر 256 مخاطب را انتخاب کنید.

سپس روی Next ضربه بزنید. این گزینه در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش قرار دارد.

یک عنوان برای گروه تایپ کنید. عنوان گروه می‌تواند حداکثر 25 کاراکتر داشته باشد.

اگر دوست دارید نمادی را برای نمایش گپ اختصاص دهید، روی نماد دوربین در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و تصویری را از تلفن یا تبلت خود انتخاب کنید.

سپس روی گزینه ایجاد ضربه (Create) بزنید. این گزینه در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش قرار دارد.

پیام خودتان را تایپ کنید. برای شروع به تایپ کردن، روی ناحیه تایپ سفید در پایین صفحه ضربه بزنید.

در انتها روی نماد ارسال ضربه بزنید. نماد این گزینه شبیه به هواپیمای کاغذی آبی و سفید در گوشه سمت راست پایین صفحه است. با این کار این پیام برای همه اعضای گروه ارسال می‌شود.

نکته‌ای که باید بدانید این است که اعضای گروه می‌توانند در هر زمان خود را از چت گروهی حذف کنند.

پیام‌های کاربران مسدود شده همچنان در چت‌های گروهی ظاهر می‌شوند.


ایجاد یک چت گروهی در اندروید برای ارسال پیام گروهی در واتساپ

در ابتدا برنامه WhatsApp را در گوشی اندرویدی خود باز کنید.

چت‌های گروهی به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید فرایند ارسال پیام به صورت گروهی در واتساپ را به خوبی انجام دهید.

اعضای عضو شده در گروه می‌توانند پیام‌های ارسال شده به گروه را ببینند و به آن پیام‌ها پاسخ دهند.

اگر نمی‌خواهید افرادی که به آنها پیام می‌دهید بدانند که به یک گروه اضافه شده‌اند، می‌توانید به جای آن از روش ایجاد فهرست پخش در اندروید استفاده کنید.

روی نماد نمو (Menu) ضربه بزنید. نماد این بخش سه نقطه است که به صورت عمودی در گوشه سمت راست بالا قرار دارد.

در منوی باز شده روی گزینه گروه جدید (New group) ضربه بزنید. با این کار لیست مخاطبین شما باز می‌شود.

مخاطبین مورد نظر خودتان را برای افزودن به گروه انتخاب کنید. یادتان باشد که شما می‌توانید حداکثر 256 مخاطب را به گروه اضافه کنید. وقتی مخاطبی را انتخاب می‌کنید، دایره کنار نام او با رنگ آبی پر می‌شود.

سپس روی نماد فلش سبز ضربه بزنید. با این کار لیست اعضای شما را ذخیره می‌شود.

یک عنوان برای گروه تعیین و تایپ کنید. عنوان گروه می‌تواند حداکثر 25 کاراکتر داشته باشد.

اگر تمایل دارید که نمادی را برای گروه چت دوستان اختصاص دهید، روی نماد دوربین در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و تصویری را از تلفن یا تبلت خود انتخاب کنید.

سپس روی علامت سبز رنگ ضربه بزنید. گروه مورد نظر شما اکنون ایجاد شده است.

پیام خودتان را تایپ کنید و برای شروع تایپ کردن باید روی ناحیه تایپ سفید در پایین صفحه ضربه بزنید.

در انتهای کار روی نماد ارسال ضربه بزنید. نماد این گزینه شبیه به هواپیمای کاغذی سبز و سفید در گوشه پایین سمت راست است. این کار باعث می‌شود تا پیام شما برای همه اعضای گروه ارسال شود.

نکته: پیام‌های کاربران مسدود شده (Block) توسط شما همچنان در چت‌های گروهی ظاهر می‌شوند.

اعضای گروه می‌توانند در هر زمان خود را از چت گروهی حذف کنند.


ایجاد لیست پخش در گوشی iPhone یا iPad

لیست پخش به شما امکان می‌دهد که بدون شروع یک چت گروهی یک پیام را برای چندین نفر ارسال کنید. به بیان دیگر فرایند ارسال پیام گروهی در واتساپ را آسان می‌کند.

ارسال پیام به یک لیست پخش، همان اثر ارسال یک پیام مشابه به افراد مختلف را به صورت دستی دارد. به جای یک پیام گروهی برای همه، چت‌های فردی بین شما و گیرنده ایجاد می‌شود. در این حالت گیرندگان نمی‌دانند که شما همان پیام را برای دیگران ارسال کرده‌اید.

نکته مهم این است که فقط مخاطبینی که شماره شما را در بخش مخاطبین خودشان ذخیره کرده‌اند، پیام‌های پخش شما را دریافت خواهند کرد.

در ابتدای کار برنامه واتساپ را در iPhone یا iPad خود باز کنید.

سپس روی تب گفتگوها (Chats) ضربه بزنید. این تب در پایین صفحه قرار دارد و شبیه دو حباب گفتار است.

در مرحله بعد روی گزینه لیست‌های پخش (Broadcast Lists) ضربه بزنید. این گزینه درست در سرصفحه Chats یعنی در نزدیکی گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد.

سپس روی گزینه فهرست جدید (New List) ضربه بزنید. این گزینه در پایین صفحه قرار دارد. با این کار لیست مخاطبین شما باز می‌شود.

در مرحله بعد مخاطبین مورد نظرتان را برای افزودن به لیست انتخاب کنید. با ضربه زدن روی یک مخاطب، علامت تیک آبی و سفید به دایره کنار نام او اضافه می‌شود. شما می‌توانید حداکثر 256 مخاطب را انتخاب کنید.

نکته بسیار مهم این است که مخاطبینی که انتخاب می‌کنید نمی‌دانند که شما آنها را به لیست پخش اضافه کرده‌اید.

در انتها روی گزینه ایجاد (Create) ضربه بزنید. این گزینه در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش قرار دارد. این کار باعث می‌شود تا لیست پخش ذخیره می‌شود و یک پیام جدید ایجاد می‌کند.

در این مرحله پیام خودتان را تایپ کنید و بعد روی نماد ارسال ضربه بزنید. شما پیام خود را در قسمت متن سفید روی صفحه تایپ خواهید کرد. در انتها بر روی نماد ارسال، هواپیمای کاغذی آبی و سفید در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید. این کار یک پیام یکسان را به همه مخاطبینی که به لیست پخش اضافه کرده‌اید ارسال می‌کند.


ایجاد لیست پخش جهت ارسال پیام گروهی در واتساپ در گوشی اندرویدی

یک لیست پخش به شما این امکان را می‌دهد تا پیامی را به چندین مخاطب ارسال کنید و هر مکالمه به عنوان رشته خاص خود ظاهر شود. با استفاده از یک لیست پخش، شما می‌توانید بدون شروع یک چت گروهی، یک پیام را برای چندین نفر به آسانی ارسال کنید.

ارسال پیام به یک لیست پخش، اثری مشابه ارسال یک پیام به افراد مختلف به صورت دستی را دارد. به جای یک پیام گروهی برای همه، چت‌های فردی بین شما و گیرنده ایجاد می‌شود. گیرندگان نمی‌دانند که شما همان پیام را برای دیگران ارسال کرده‌اید.

فقط مخاطبینی که شماره شما را در بخش مخاطبین خودشان ذخیره کرده‌اند، پیام‌های پخش شما را دریافت خواهند کرد.

در ابتدای کار بر روی نماد اپلیکیشن واتساپ ضربه بزنید تا وارد آن شوید.

سپس روی دکمه منو (Menu) ضربه بزنید. نماد آن سه نقطه روی هم در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش است.

در مرحله بعد روی گزینه پخش جدید (New boradcast) در منوی باز شده ضربه بزنید. با این کار لیستی از مخاطبین شما ظاهر می‌شود.

مخاطبین مورد نظر خودتان را برای افزودن به لیست انتخاب کنید. با ضربه زدن روی یک مخاطب، علامت تیک آبی و سفید به دایره کنار نام آن فرد اضافه می‌شود. شما می‌توانید حداکثر 256 مخاطب را به لیست پخش خودتان اضافه کنید.

باید بدانید که مخاطبینی که انتخاب می‌کنید نمی‌دانند که آنها را به لیست پخش اضافه کرده‌اید.

روی دکمه سبز رنگ چک ضربه بزنید. با این کار لیست پخش شما ذخیره می‌شود و یک پیام جدید ایجاد می‌کند.

پیام خود را تایپ کنید و روی دکمه ارسال ضربه بزنید. این کار یک پیام یکسان را به همه مخاطبینی که به لیست پخش اضافه کرده‌اید ارسال می‌کند. 


باز ارسال (Forward) پیام به چندین مخاطب

از این روش برای ارسال یک پیام از هر چت به حداکثر پنج مخاطب مختلف می‌توانید استفاده کنید. این روش روی هر گوشی اندرویدی، آیفون یا آیپدی کار می‌کند.

اگر اغلب از چت‌ها اسکرین‌شات می‌گیرید تا با دیگران به اشتراک بگذارید، این روش یک روشی کم زحمت برای انجام این کار به شما ارائه می‌دهد.  

در ابتدا برنامه WhatsApp را در تلفن یا تبلت خود باز کنید.

چت حاوی پیامی را که می‌خواهید فوروارد کنید باز کنید. چت‌های موجود خودتان را در برگه چت‌ها خواهید دید.

روی پیامی که می‌خواهید فوروارد کنید ضربه بزنید و نگه دارید. بعد از یک ثانیه یا بیشتر، تعدادی نماد در بالای صفحه ظاهر می‌شوند.

روی نماد فوروارد (Forward) ضربه بزنید. با این کار لیست مخاطبین شما باز می‌شود.

شما می‌توانید حداکثر پنج مخاطب را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید پیام را برای بیش از پنج نفر فوروارد کنید، کافی است پس از فوروارد برای پنج نفر اول، مراحل این روش را تکرار کنید. سپس یک چت فردی با هر عضو آغاز خواهد شد.

روی گزینه ارسال یا فوروارد ضربه بزنید. گزینه ای که مشاهده می‌کنید به نسخه واتساپ شما بستگی دارد. با این کار پیام به گیرندگان انتخاب شده تحویل داده می‌شود.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره کردن شماره تلفن شخص

تنظیمات حریم خصوصی واتساپ

روش استفاده از واتساپ در کامپیوتر با یا بدون تلفن
دیدگاهتان را بنویسید