ارسال فیلم و عکس از اینستاگرام به واتساپ

اپلیکیشن واتساپ یک پلتفرم عالی جهت حفظ ارتباط با عزیزان خودتان در سراسر دنیا است. شما از این برنامه می‌توانید در تمامی گوشی‌ها استفاده کنید. شاید شما گاهی اوقات دوست داشته باشید تا فیلم یا عکس را از اینستاگرام به واتس اپ ارسال کنید تا اعضای خانواده یا دوستانتان آن را مشاهده کنید، اما نمی‌دانید چگونه این کار را باید انجام بدهید. ما در این مقاله روش ارسال فیلم و عکس از اینستاگرام به واتساپ را به شما آموزش می‌دهیم.

 قبل از ادامه کار، باید ابتدا برنامه واتس‌اپ را روی گوشی خود نصب و راه اندازی کنید تا هر چیزی را که می‌خواهید بتوانید از اینستاگرام در آن به اشتراک بگذارید. همچنین به یاد داشته باشید که فقط می‌توانید پست‌های عمومی اینستاگرام را در واتس‌اپ به اشتراک بگذارید. برخلاف توییتر و فیس‌بوک، لازم نیست حساب واتس‌اپ خود را به اینستاگرام پیوند دهید تا بتوانید پست‌ها را در آن به اشتراک بگذارید. تا زمانی که واتس اپ را روی گوشی خود دارید، اینستاگرام آن را شناسایی کرده و گزینه اشتراک‌گذاری را به شما نمایش می‌دهد. 

از آنجایی که واتس اپ و اینستاگرام هر دو متعلق به فیس بوک هستند، یکپارچگی زیادی بین این برنامه‌ها وجود دارد.


روش ارسال فیلم و عکس از اینستاگرام به واتساپ

این فرایند برای گوشی‌های با سیست عامل iOS و Android با کمی تغییرات یکسان است.

  1. ابتدا اینستاگرام خود را باز کنید و پستی را که می‌خواهید در واتس اپ به اشتراک بگذارید را پیدا کنید.  
  2. سپس روی نماد سه نقطه در سمت راست بالای عکس یا ویدیو ضربه بزنید.  
  3. از میان گزینه‌ها، گزینه اشتراک‌گذاری در واتس‌اپ (share on WhatsApp) را انتخاب کنید.
ارسال فیلم و عکس از اینستاگرام به واتساپ 1

بعد از این کار برنامه واتس اپ باز می‌شود و پس از آن، می‌توانید روی گزینه وضعیت من (my status) ضربه بزنید تا آن را به عنوان استوری واتس اپ خود پست کنید. همچنین می‌توانید مخاطب یا گروهی را انتخاب کنید تا آن را در بخش چت برای آنها ارسال کنید.

با انجام فرایند بالا شما فقط لینک فیلم یا عکس را به همراه یک تصویر کوچک در واتساپ به اشتراک گذاشته‌اید، بنابراین افراد همچنان باید برای دیدن ویدیوی واقعی به اینستاگرام بروند. برای غلبه بر این مشکل می‌توانید اول پست مورد نظر را از اینستاگرام دانلود کرده و سپس در واتس اپ به اشتراک بگذارید.


نحوه دانلود و ارسال پست از اینستاگرام در واتس اپ

در گوشی‌های اندرویدی

  1. یکی از برنامه دانلودر اینستاگرام را از گوگل پلی نصب کنید.
  2. پس از نصب اپلیکیشن جهت دانلود ویدیو و یا عکس اول باید لینک پست اینستاگرام را دریافت کنید. برای این کار شما فقط باید روی منوی سه نقطه در سمت راست بالای پست مورد نظر ضربه بزنید و گزینه آدرس اشتراک‌گذاری را کپی کنید (copy share URL) را انتخاب کنید.
  3. سپس با وارد کردن لینک دراپلیکیشن دانلودر، پست را دانلود کنید.
ارسال فیلم و عکس از اینستاگرام به واتساپ 2


در گوشی آیفون

  1. دانلودر اینستاگرام را از اپ استور دانلود کنید.
  2. برنامه اینستاگرام خود را باز کنید و روی نماد سه نقطه بالای پست ضربه بزنید و گزینه کپی لینک (copy link) را انتخاب کنید. 
  3. لینک کپی شده را در قسمت دانلود برنامه دانلودر قرار دهید و سپس روی گزینه ذخیره ضربه بزنید تا بتوانید ویدیو یا تصویر را ذخیره کنید. 
ارسال فیلم و عکس از اینستاگرام به واتساپ 3

به این ترتیب پست اینستاگرام در رول دوربین شما ذخیره می شود و سپس می‌توانید آن را به واتساپ (WhatsApp) ارسال کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

ارسال ویدیو های بیشتر از 16 مگابایت در واتساپ

ارسال عکس به صورت فایل در واتساپ

ارسال پیام گروهی در واتساپ
دیدگاهتان را بنویسید