ارسال ویدیو های بیشتر از 16 مگابایت در واتساپ

برنامه واتساپ به شما این اجازه را می‌دهد تا بتوانید به راحتی فایل‌های رسانه‌ای مانند ویدئوها را با دوستان خودتان به اشتراک بگذارید. واتس اپ برای اینکه بتواند سرورهای خودش را در وضعیت خوبی نگه دارد، حجم فایل‌های ارسالی را به 16 مگابایت محدود کرده است. در نتیجه شما ویدئو هایی که بیش از 16 مگابایت حجم دارند را نمی‌توانید از طریق واتساپ ارسال و به اشتراک بگذارید. خبر خوب این است که ما در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم تا به راحتی بتوانید ویدیو های بزرگتر از 16 مگابایت را از طریق واتساپ ارسال کنید.

تنها راه برای ارسال ویدوئو های با حجم بیشتر از 16 مگابایت، تبدیل آنها به فرمت‌های کم حجم‌تر و سپس اشتراک‌گذاری آنها است. امروز ما قصد داریم این مشکل را برای تمامی کاربران واتس اپ اعم از اندروید، iOS  و ویندوز حل کنیم. برای این کار، شما فقط به یک برنامه اصلی تبدیل ویدیو نیاز دارید.


روش 1: ارسال ویدیو های بزرگتر از 16 مگابایت از طریق واتساپ توسط گوشی اندروید

قبل از شروع به آموزش باید به این نکته توجه کنید که ما نه تنها این برنامه بلکه هیچ کدام از برنامه‌های مطرح شده در این سایت را تایید و یا رد نمی‌کنیم. بلکه خود شما می‌توانید از چندین برنامه متفاوت استفاده کنید تا بهترین برنامه را برای کار خودتان پیدا کنید. 

برای انجام این کار در گوشی اندروید، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا باید یک برنامه مبدل ویدیو را دانلود کنید. تعداد زیادی از تبدیل کننده‌های ویدیو در پلی استور وجود دارد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از یک برنامه رایگان استفاده کنید. تبدیل کننده Video Compressor Mp3 Converter بهترین نتیجه را برای ما به همراه داشت.  

ارسال ویدئو های بیشتر از 16 مگابایت در واتساپ 1

2- هنگامی که برنامه را با موفقیت نصب کردید، آن را باز کنید. در اینجا، گزینه‌هایی برای برش و فشرده‌سازی (trim and compress) یک ویدیوی خاص پیدا خواهید کرد. یا اگر می‌خواهید مجموعه‌ای از فیلم‌ها را فشرده کنید، گزینه فشرده‌سازی دسته‌ای (batch compression) نیز وجود دارد.

ارسال ویدئو های بیشتر از 16 مگابایت در واتساپ 2

3- اکنون، فقط ویدیویی را که می‌خواهید فشرده کنید را انتخاب کنید و آن را به اندازه و وضوح فشرده کنید که ویدیوی مورد نظر حجمش به زیر 16 مگابایت برسد.

ارسال ویدئو های بیشتر از 16 مگابایت در واتساپ 3

4- پس از انتخاب رزولوشن، روی دکمه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. با این کار فرایند فشرده‌سازی شروع می‌شود.

ارسال ویدئو های بیشتر از 16 مگابایت در واتساپ 4

5- بعد از اتمام مراحل فشرده‌سازی ویدیو در گالری گوشی شما ذخیره می‌شود و می‌توانید آن را از طریق واتس اپ خود به اشتراک بگذارید.

ارسال ویدئو های بیشتر از 16 مگابایت در واتساپ 5

نکته بسیار جالب این است که با کمال تعجب، ویدیوهای فشرده شده کیفیت آنها کاهش پیدا نمی‌کند.


روش 2: با استفاده از گوشی آیفون و ویندوز ویدیوهای بزرگتر از 16 مگابایت را در واتس اپ ارسال کنید

حتی برای گوشی‌های مانند آیفون که از سیستم  iOSاستفاده می‌کنند و یا گوشی‌هایی که از سیستم ویندوز استفاده می‌کنند می‌توانید از همین روش استفاده کنید.

در گوشی‌های آیفون می‌توانید از برنامه‌های موجود در فروشگاه اپل و در گوشی‌هایی ویندوز هم می‌توانید از برنامه‌های فروشگاه ویندوز استفاده کنید. 

بقیه مراحل مانند روش اول است. شما باید ابتدا فایل مورد نظر خودتان را با این نوع از نرم افزارها فشرده کنید به گونه‌ای که حجم آنها به زیر 16 مگابایت برسد و سپس آنها را ارسال کنید.


سوالات متداول

آیا باید همین برنامه‌ای را که در این مقاله توضیح داده شده است را دانلود کنیم؟

خیر. شما می‌توانید آزادانه برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما برنامه را که در این آموزش استفاده کرده‌ایم را تایید نمی‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم چند برنامه را دانلود کنید و آنها را امتحان کنید و ببینید کدام برنامه برای شما بهتر است.


چرا تبدیل فایل زمان زیادی می برد؟  

بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید (قدیمی‌تر، کندتر) و اندازه فایلی که در حال تبدیل آن هستید، ممکن است این فرآیند مدت زمان زیادی طول بکشد. فایل‌های با حجم زیاد به طور طبیعی زمان بیشتری برای تبدیل نیاز دارند.


آیا ویدیوی آپلود شده با این روش برای WhatsApp غیرقانونی نخواهد بود؟

شما در حال آپلود فایلی هستید که در محدوده تعیین شده توسط WhatsApp را دارد در نتیجه کاری که انجام می‌دهید غیرقانونی نیست.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

ارسال عکس به صورت فایل در واتساپ

ارسال پیام گروهی در واتساپ

ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره کردن شماره تلفن شخص
دیدگاهتان را بنویسید