چگونه درایورهای گرافیک خود را برای حداکثر کردن عملکرد بازی به روز کنیم

درایور گرافیک، نرم‌افزاری است که به سیستم عامل و برنامه‌های شما اجازه می‌دهد از سخت‌افزار گرافیکی کامپیوتر شما استفاده کنند. اگر بازی‌های کامپیوتری انجام می‌دهید، باید درایورهای گرافیک کامپیوتر خود را به روز کنید تا بهترین عملکرد را از سخت افزار خود هنگام بازی بدست آورید.  


چرا باید درایورهای گرافیک خود را به روز کنید

به‌روزرسانی‌های مادربرد، کارت صدا و درایورهای شبکه کامپیوتر شما به طور کلی سرعت را بهبود نمی‌بخشد. آنها اغلب اشکالات نادر را برطرف می‌کنند، اما صادقانه بگوییم، آنها به همان اندازه اشکالات جدید را به وجود می‌آورند. بنابراین، اگر همه چیز خوب است، معمولاً ارزش آن را ندارد که خود را اذیت کنید و درایورهای خود را به‌روزرسانی کنید.

شرکت‌های NVIDIA و AMD هر دو به طور مداوم درایورهای گرافیکی جدیدی را منتشر می‌کنند. آنها که معمولاً پیشرفت‌های عمده‌ای را به ویژه برای بازی‌های جدید ایجاد می‌کنند. اینتل با جدیت بیشتر در مورد عملکرد کارت گرافیک یکپارچه (آنبرد)، شروع به انتشار مکرر به‌روزرسانی درایورهای کارت گرافیک کرده‌اند.

در اینجا بخش کوچکی از تغییرات جدیدترین بسته درایور گرافیکی NVIDIA (نسخه 387)، منتشر شده در 20 دسامبر 2017 را مشاهده می‌کنید. 

نشان دهنده بخش کوچکی از تغییرات جدیدترین بسته درایور گرافیکی NVIDIA (نسخه 387)، منتشر شده در 20 دسامبر 2017

این بسته فقط شامل بازی‌های خاصی است که بهینه‌سازی برای آنها اتفاق افتاده است. همچنین رفع اشکالات متعدد و ویژگی‌های جدید نشان داده شده است. 

این نوع افزایش عملکرد در درایورهای گرافیکی به روز شده غیر معمول نیست. در حالی که در بحث به‌ روز رسانی درایورها، بازی‌های جدید بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند، حتی عملکرد برخی از بازی‌های قدیمی نیز با درایورهای به روز شده افزایش چشمگیری دارند.

مطمئناً، اگر شما هرگز بازی‌های کامپیوتری را در کامپیوتر خود انجام نمی‌دهید و به عملکرد گرافیک سه بعدی اهمیت نمی‌دهید، در واقع نیازی به به‌روزرسانی درایورهای گرافیک خود ندارید.


روش شناسایی کارت گرافیک

چندین روش برای شناسایی سخت‌افزار گرافیکی کامپیوتر شما وجود دارد، از جمله برنامه‌های اطلاعاتی داخلی سیستم و غیره. با این حال، ساده‌ترین راه این است که فقط وارد Start شوید، کلمه System Information  را در جعبه جستجو تایپ کنید و سپس Enter را بزنید.

نشان دهنده چگونگی رفتن به پنجره اطلاعات سیستم از طریق منوی استارت است

در پنجره اطلاعات سیستم، در سمت چپ، به بخش نمایش بروید. در سمت راست، به دنبال مدل آداپتور گرافیکی خود در ورودی‌های Adapter Type یا Adapter Description باشید.

نشان دهنده مشخصات کارت گرافیک در پنجره اطلاعات سیستم (System Information) است

اگر هر دو سخت‌افزار Intel و NVIDIA را روی لپ‌تاپ مشاهده می‌کنید، لپ‌تاپ شما به احتمال زیاد از فناوری سوئیچینگ برای جابجایی هوشمندانه بین گرافیک Intel با عمر باتری بهتر و گرافیک NVIDIA  با عملکرد بهتر برای بازی استفاده می‌کند. در این حالت، می‌خواهید درایورهای NVIDIA خود را به روز کنید تا عملکرد بازی خود را افزایش دهید.


دریافت آخرین به‌ روز رسانی‌ها

برای برخی از انواع سخت‌افزارهای گرافیکی که در لپ‌تاپ‌ها ادغام شده‌اند (همچنین به عنوان GPU نوت‌بوک نیز شناخته می‌شوند)، ممکن است نتوانید مستقیماً درایورها را از سازنده آداپتور گرافیک تهیه کنید. ممکن است مجبور باشید درایورهای به روز شده را از سازنده لپ‌تاپ خود تهیه کنید. در این شرایط ممکن است آنها مرتباً کارت گرافیک را به روزرسانی نکنند.

با این حال، به طور کلی می‌توانید درایورهای گرافیکی به روز شده را از وب سایت سازنده سخت‌افزار گرافیک خود دریافت کنید:

شما باید مدل دقیق کارت گرافیک کامپیوتر خود را که در پنجره مدیریت دستگاه نمایش داده می‌شود، انتخاب کنید.

برای هر سه سازنده اصلی کارت‌های گرافیک (NVIDIA، AMD، Intel)، می‌توانید جزئیات کارت گرافیک خود را در وب سایت مربوط وارد کرده و درایورهای مناسب را مستقیماً دانلود کنید.

نشان دهنده پنجره دانلود درایور انویدیا است

همچنین این امکان را دارید که به سایت اجازه دهید سیستم شما را اسکن کند تا به طور خودکار درایورهای شما را تعیین کند. فقط توجه داشته باشید که گاهی از شما خواسته می‌شود برنامه‌ای را برای انجام اسکن نصب کنید.

اگر از مبدل NVIDIA استفاده می‌کنید، گزینه سوم را نیز دارید. این گزینه یک برنامه کاربردی به نام NVIDIA GeForce Experience  است که در پس زمینه کامپیوتر شما اجرا می‌شود. شما می‌توانید این ابزار را دانلود و به طور خودکار نصب کنید یا فقط در صورت آماده بودن برای دانلود به شما اطلاع دهد. نرم‌افزارGeForce Experience  همچنین می‌تواند به شما در بهینه‌سازی تنظیمات بازی برای اکثر بازی‌های کامپیوتری کمک کند.

نشان دهنده تصویر یک بازی است.

توجه: در گذشته،AMD  یک ابزار بسیار مشابه به نام AMD Gaming Evolution ارائه می‌داد که به‌روزرسانی درایور و بهینه‌سازی بازی‌ها را ارائه می‌داد. شرکت AMD ارائه این محصول را متوقف کرد و از آن زمان توسط افرادRaptr  مورد استفاده قرار گرفت. فقط توجه داشته باشید که اگرچه این ابزار مارک تجاری AMD را دارد ، اما دیگر توسط آنها ساخته نمی‌شود. 

اگر سخت‌افزار گرافیکی قدیمی دارید، به خاطر داشته باشید که برای همیشه پشتیبانی نمی‌شود. سرانجام سازندگان نسخه ثابت درایور سخت‌افزارهای قدیمی را ارائه می‌دهند و بهینه‌سازی و به‌روزرسانی آنها را متوقف می‌کنند. اگر از تاریخ تولید سخت‌افزار گرافیک شما پنج ساله می‌گذرد، به احتمال زیاد دیگر درایورهای بهینه شده برای آن عرضه نمی‌شود. مدت زمان پشتیبانی سخت‌افزار شما به سازنده آن بستگی دارد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

اختلاف بین رم SDRAM و رم‌های DDR

راه تشخیص یک مشکل سخت‌افزاری از یک مشکل نرم‌افزاری

انواع آداپتورها و انواع کارت‌های PCI Express
دیدگاهتان را بنویسید