فعال یا غیرفعال کردن بررسی کننده غلط املایی در اندروید

همه می دانند که صفحه کلید آنها در اندروید دارای تصحیح کننده خودکار است. اما آیا می دانید که اندروید دارای سیستم بررسی کننده غلط املایی (Spell Checker) داخلی نیز هست. اگر واقعاً دوست دارید هجی (spelling) خود را بهتر کنید یا کلاً از تصحیح خودکار خلاص شوید، می‌توانید تنظیماتی که در اینجا آورده شده است را فعال کنید. پس برای یادگیری چگونگی فعال یا غیرفعال کردن بررسی کننده غلط املایی در اندروید با ما همراه شوید.   


بررسی املایی در مقابل تصحیح خودکار

یکی از اولین چیزهایی که احتمالاً در اینجا از آن متعجب می‌شوید این است که چه چیزی بررسی املایی را از تصحیح خودکار متفاوت می‌کند. در واقع بسیار ساده است، تصحیح خودکار متن سوال برانگیز را به صورت خودکار تصحیح می‌کند و حداقل به نوعی شبیه کلمه ای منسجم است (که گاهی آزار دهنده است). از طرف دیگر، بررسی املایی فقط لیستی از احتمالات پیشنهادی را ارائه می‌دهد و به طور خودکار چیزی تغییر نمی‌کند.

مسئله این است که، اگر از هر دو به طور همزمان استفاده کنید، همه چیز ممکن است آزاردهنده شود، خصوصاً اگر از زبان عامیانه یا اصطلاحات فنی نادرست دیگر استفاده می‌کنید. در این شرایط باید با این امکانات کار کنید تا بهترین راه را برای استفاده از تلفن خود پیدا کنید.


فعال کردن بررسی کننده غلط املایی اندروید

این تنظیم باید در اکثر نسخه‌های مدرن Android وجود داشته باشد. اما بسته به سازنده گوشی شما، ممکن است در مکانی یا با نامی متفاوت ارائه شده باشد. به عنوان مثال، اندروید خام (Android stock) این تنظیمات را بررسی کننده غلط املایی (Spell Checker) می‌خواند، در حالی که اندروید سامسونگ آن را تصحیح کننده املایی (Spelling Correction) می‌نامد. البته آنها مجبور به تغییر نام آن شدند.

ابتدا بخش اعلان را پایین آورده و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

بررسی کننده غلط املایی در اندروید - 1

از آنجا، گزینه زبان‌ها و ورودی‌ها (Languages and Input) را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید. در دستگاه‌های گلکسی سامسونگ این مورد زیر مجموعه مدیریت عمومی (General Management) قرار دارد. درAndroid Oreo ، زیر مجموعه عنوان سیستم (System) است.

بررسی کننده غلط املایی در اندروید - 2

در منوی زبان‌ها و ورودی‌ها (Languages and Input)، گزینه بررسی کننده غلط املایی (Spell Checker) را پیدا کنید. در تلفن‌های گلکسی سامسونگ به این قابلیت اصطلاحا تصحیح کننده املایی (Spelling Correction) گفته می‌شود. درAndroid Oreo ، زیر مجموعه گزینه پیشرفته (Advanced) است.

بررسی کننده غلط املایی در اندروید - 3

در این مرحله، برای فعال کردن تنظیمات فقط کافی است که ضامن را بکشید.

بررسی کننده غلط املایی در اندروید - 4

پس از فعال شدن، می‌توانید روی یک کلمه غلط املایی ضربه بزنید تا یک لیست کشویی از جایگزین‌های پیشنهادی در هر قسمت متن را بدست آورید.

بررسی کننده غلط املایی در اندروید - 5
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

روشن کردن حالت تاریک در اندروید

تغییر نام گوشی در اندروید

نحوه زمان بندی برای ارسال پیام متنی در اندروید
دیدگاهتان را بنویسید