چگونگی تغییر صدای اعلان در اندروید

اعلان ها (Notifications) در اندروید بخش مهمی از تجربه گوشی های هوشمند است و صداهایی که با آنها همراه هستند به همان اندازه مهم هستند. اگر در تمام روز صداهای انواع اعلان‌ها را می‌شنوید (مانند اعلان آمدن پیامک یا اعلان مربوط به شبکه‌های اجتماعی)، ممکن است دوست داشته باشید که صدای آنها را مطابق با صلیقه خود تغییر دهید. در این مقاله ما نحوه تغییر صدای اعلان را در اندروید به طور کامل آموزش داده‌ایم.

خوشبختانه، تغییر صدای اعلان در دستگاه های اندروید بسیار آسان است. هر تلفن یا تبلت صداهای پیش فرض خاص خود را دارد، اما نیازی به استفاده از آنها نیست. بلکه همیشه تعدادی صدای متنوع برای انتخاب وجود دارد.

ابتدا یک یا دو بار (بسته به سازنده گوشی) انگشت خودتان را از بالای صفحه گوشی به پایین بکشید. سپس روی نماد چرخدنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات (Settings) باز شود.

تغییر صدای اعلان در اندروید - 1

در بخش تنظیمات، به دنبال گزینه‌ای مانند صدا (Sound) یا صدا و لرزش (Sound & Vibration) باشید. نام قسمت مورد نظر بسته به نسخه اندروید و سازنده گوشی (دستگاه) متفاوت خواهد بود.

تغییر صدای اعلان در اندروید - 2

در مرحله بعدی، به دنبال گزینه صدای اعلان (Notification Sound) یا صدای پیش فرض اعلان (Default Notification Sound) باشید. برای یافتن این گزینه ممکن است مجبور شوید به بخش پیشرفته (Advanced) بروید.

تغییر صدای اعلان در اندروید - 3

اکنون لیستی از انواع صداها را می‌توانید برای اعلان مورد نظر انتخاب کنید. با ضربه زدن روی یکی از این اصوات، پیش نمایش آن پخش می‌شود. باز هم، این موضوع یعنی تعداد صداهای موجود و نوع آنها از دستگاهی به دستگاه دیگر بسیار متفاوت خواهد بود.

تغییر صدای اعلان در اندروید - 4

معمولاً در تمامی گوشی‌ها گزینه‌ای برای استفاده از کلیپ‌های صوتی سفارشی نیز وجود خواهد داشت. به دنبال دکمه بعلاوه (+) باشید. بعضی اوقات این ویژگی در قسمت صداهای من (My Sounds) قرار می‌گیرد.

تغییر صدای اعلان در اندروید - 5

پس از یافتن صدایی که دوست دارید، برای پایان دادن به این فرایند یا به بیان دیگر انتخاب صدای مورد نظر، بر روی دکمه ذخیره (Save) یا اعمال (Apply) ضربه بزنید.

تغییر صدای اعلان در اندروید - 6
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ضبط تماس در اندروید

آیا باید حافظه پنهان سیستم اندروید را پاک کرد

چگونگی ویرایش و برش عکس در اندروید
دیدگاهتان را بنویسید