نحوه ضبط تماس در اندروید

ممکن است زمانی در زندگی شما فرا برسد که شما نیاز به ضبط یک تماس تلفنی داشته باشید. اگرچه ما به دلایل خاصی درمورد اینکه چرا ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید وارد نخواهیم شد. ما در اینجا نحوه ضبط تماس در اندروید را برای شما توضیح خواهیم داد.

اگرچه روش‌های مختلفی برای ضبط مکالمه تلفنی وجود دارد، ما در اینجا به دو روش مختلف این کار را خواهیم کرد: استفاده از برنامه Google Voice و برنامه ای به نام Call Recorder – ACR.


نحوه ضبط تماس در اندروید با برنامه Google Voice

اگر کاربر گوگل ویس (Google Voice) هستید، این کار بسیار آسان است. در غیر این صورت، شما می‌توانید یک حساب Google Voice راه اندازی کنید و به یک کاربر Google Voice تبدیل شوید.

قبل از اینکه بتوانید تماس را ضبط کنید، ابتدا باید ویژگی ضبط تماس را فعال کنید. این کار را می‌توانید هم در وب و هم در برنامه اندروید انجام دهید و مراحل در هر صورت یکسان است. من در اینجا از وب استفاده می‌کنم، اما اگر چیزی در برنامه Android متفاوت باشد، مشخص می‌کنم.

ابتدا برنامه Google Voice را باز کنید و با کشیدن انگشت خودتان از سمت چپ صفحه به میانه صفحه منوی مربوطه را باز کنید. سپس گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

ضبط تماس در اندروید - 1

در وب، روی گزینه تماس‌ها (Calls) کلیک کنید. در برنامه اندروید، فقط پایین بروید تا قسمت تماس‌ها را ببینید.

ضبط تماس در اندروید - 2

آخرین گزینه در وب گزینه‌های ورودی تماس (Incoming Call Options) است، جایی که می‌توانید یک ویژگی را برای ضبط تماس یا شروع یک کنفرانس فعال کنید. برای فعال کردن این گزینه از نوار لغزنده استفاده کنید.

ضبط تماس در اندروید - 3

در برنامه Android، باید روی گزینه تنظیمات تماس پیشرفته (Advanced Call Settings) ضربه بزنید، سپس گزینه‌های تماس ورودی را فعال کنید.

ضبط تماس در اندروید - 4

همچنین لازم به ذکر است که این ویژگی در دستگاه‌ها همگام سازی شده است، بنابراین فقط باید این کار را در یک مکان انجام دهید. پس از فعال شدن از طریق هر کدام از این روش‌ها این برنامه کار خواهد کرد. با این حال، فقط در شرایطی تماس ضبط می‌شود که شخصی با شما تماس بگیرد. اما در حالتی که شما با کسی تماس بگیرید مکالمه ضبط نخواهد شد. این موضوع کاملا عجیب است.

در هر صورت، دفعه بعدی که به ضبط تماس تلفنی احتیاج داشتید، در حین تماس به سادگی روی عدد 4 صفحه کلید ضربه بزنید. با یک پیام صوتی به هر دو کاربر اطلاع داده می‌شود تماس در حال ضبط است. برای متوقف کردن ضبط، فقط باید دوباره روی عدد 4 ضربه بزنید. سپس با یک اعلامیه دیگر ضبط خاموش است.

سپس فایل صوتی در حساب Google Voice شما ذخیره می‌شود.


نحوه ضبط مکالمات تلفنی با  ACR

اگرچه استفاده از Google Voice ساده و سرراست است، اما از نظر بسیاری از کاربران از جمله ضبط خودکار تماس ها به محض شروع، فاقد برخی ویژگی‌ها است. اینجاست که برنامه ACR وارد عمل می‌شود. این برنامه نه تنها دارای ویژگی‌های بیشتری است، بلکه به هیچ کدام از طرفین مکالمه اطلاع رسانی نخواهد کرد. بنابراین اگر می‌خواهید مخفیانه تماس را ضبط کنید، این ابزاری مفید خواهد بود.

این برنامه دو نسخه دارد: رایگان و پولی. حالت پولی همه تبلیغات را از برنامه حذف می‌کند و همچنین چند ویژگی مفید به آن اضافه می‌شود. این ویژگی‌ها عبارتند از امکان شروع ضبط در وسط مکالمه، ذخیره ضبط ها در Dropbox یا Google Drive و موارد دیگر.

بلافاصله پس از روشن کردن ACR، باید شرایط آن را بپذیرید. بعد از اینکه شرایط برنامه را پذیرفتید، باید به آن دسترسی‌های لازم را برای انجام کار بدهید. از جمله این دسترسی‌ها می‌توان به دسترسی به مخاطبین، میکروفون، فضای ذخیره‌سازی اشاره کرد.

ضبط تماس در اندروید - 5

سپس برنامه اعلانی را در بخش اعلانات گوشی نشان می‌دهد که نشان دهنده فعال بودن برنامه است. در همان ثانیه اول که یک تماس تلفنی برقرار یا دریافت می‌کنید، ضبط مکالمه شروع می‌شود. به معنای واقعی کلمه لازم نیست کاری انجام دهید. این برنامه به طور پیش فرض همه تماس‌ها را ضبط می‌کند.

ضبط تماس در اندروید - 6

اگر این روش ضبط را دوست ندارید، می‌توانید آن را تغییر دهید. برنامه را باز کنید و سپس منوی سمت چپ را باز کنید. به بخش تنظیمات (Settings) بروید و سپس گزینه ضبط  (Recording) را انتخاب کنید.  

ضبط تماس در اندروید - 7

گزینه‌های زیادی در منو وجود دارد، اما پایین بروید تا گزینه شروع ضبط (Start recording) را ببینید و آن را به صورت دستی تغییر دهید.

ضبط تماس در اندروید - 8

در زیر گزینه ACR ویژگی‌های بسیار بیشتری وجود دارد، بنابراین اگر می‌خواهید کارهای دیگری غیر از ضبط مکالمات انجام دهید، قطعاً توصیه می‌کنم که در این برنامه بیشتر جستجو کنید.    
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

آیا باید حافظه پنهان سیستم اندروید را پاک کرد

چگونگی ویرایش و برش عکس در اندروید

چگونگی ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید
دیدگاهتان را بنویسید