روش تغییر نام بلوتوث در گوشی اندروید

وقتی دستگاهی را از طریق بلوتوث به گوشی یا تبلت اندرویدی خودتان متصل می‌کنید، نام گوشی یا تبلت را در آن دستگاه مشاهده خواهید کرد. در اکثر موارد نام بلوتوث همان نام مدل دستگاه است. گرچه این نام شناسه خوبی است، اما گاهی اوقات نمی‌تواند مفیدترین گزینه باشد. ما در این مقاله به شما نحوه سفارشی‌سازی یا تغییر نام بلوتوث در اندروید را آموزش می‌دهیم.  

روند تغییر نام بلوتوث ساده است، اما بسته به دستگاه اندرویدی که دارید می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی، شما باید در بخش دستگاه‌های متصل شده (Connected Devices) از منوی تنظیمات به دنبال نام بلوتوث بگردید. ما به شما نشان خواهیم داد که در دو دستگاه مختلف چگونه این کار را بکنید.

ابتدا یک یا دو بار (بسته به سازنده گوشی شما) انگشتتان را از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد چرخدنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات (Settings) باز شود.

تغییر نام بلوتوث در اندروید - 1

در مرحله بعد، روی گزینه دستگاه‌های متصل شده (Connected Devices) ضربه بزنید.

تغییر نام بلوتوث در اندروید - 2

در اینجا بسته به سازنده گوشی یا تبلت شما، همه چیز می‌تواند کمی متفاوت باشد. در برخی از دستگاه‌ها، گزینه اولویت‎های اتصال (Connection Preferences) را مشاهده خواهید کرد.

تغییر نام بلوتوث در اندروید - 3

در برخی دیگر از دستگاه‌ها گزینه بلوتوث (Bluetooth) را مشاهده خواهید کرد.

تغییر نام بلوتوث در اندروید - 4

اگر گزینه اولویت‌های اتصال (Connection Preferences) را انتخاب کنید، اکنون می‌توانید گزینه بلوتوث (Bluetooth) را مشاهده کنید.

تغییر نام بلوتوث در اندروید - 5

نام دستگاه شما در تنظیمات بلوتوث ذکر خواهد شد. در بعضی از دستگاه‌ها، می‌توانید برای تغییر نام به راحتی روی آن ضربه بزنید.

تغییر نام بلوتوث در اندروید - 6

در برخی موارد نیاز به باز کردن منوی سه نقطه است.

تغییر نام بلوتوث در اندروید - 7

نام جدیدی برای دستگاه وارد کنید و سپس روی دکمه تغییر نام (Rename) یا ذخیره (Save) ضربه بزنید.

تغییر نام بلوتوث در اندروید - 8

تمام شد. اکنون، وقتی می‌خواهید به دستگاه اندروید خود متصل شوید، این نامی است که خواهید دید. اگر چندین دستگاه مشابه در خانه شما وجود داشته باشد، تغییر نام می‌تواند یافتن وسیله مورد نظر را آسان کند.    
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ارسال برنامه بین گوشی های اندروید

استفاده از دستیار گوگل بدون باز کردن قفل گوشی

جلوگیری از روشن شدن صفحه گوشی هنگام آمدن اعلان
دیدگاهتان را بنویسید