چگونگی ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید

اگر در اتصال به شبکه Wi-Fi یا دستگاه بلوتوث در گوشی هوشمند یا تبلت اندرویدی خود مشکلی دارید، ممکن است زمان ریست (تنظیم مجدد) تنظیمات شبکه اندروید فرا رسیده باشد. با انجام این کار ممکن است خرابی به وجود آمده برطرف شود. برای ریست تنظیمات شبکه اندروید ، باید این مراحل را دنبال کنید.

اگر مطمئن نیستید کدام مراحل را باید دنبال کنید، مراحل اندروید خام را دنبال کنید. زیرا احتمالاً با آنچه در دستگاه خود مشاهده خواهید کرد مطابقت دارد و یا از نزدیک به آن است.


ریست تنظیمات شبکه در دستگاه‌های اندروید خام

اگر از دستگاهی استفاده می‌کنید که دارای اندروید خام (Android Stock)، اندروید اوریو و یا حتی نسخه جدیدتر است، به این معنی است که شما احتمالاً از رابط اندروید صادر شده توسط گوگل یا چیزی بسیار مشابه آن استفاده می‌کنید. برای ریست (تنظیم مجدد) تنظیمات شبکه اندروید خود باید مراحل زیر را دنبال کنید.

با این حال دارندگان دستگاه‌های سامسونگ باید مراحل مربوط به بخش بعدی را دنبال کنند.

برای شروع بازنشانی یا ریست تنظیمات شبکه ، منوی تنظیمات را باز کنید. این کار را می‌توانید با ضربه زدن روی نماد برنامه تنظیمات (Settings) در کشوی برنامه خود انجام دهید. همچنین برای مشاهده بخش اعلانات، انگشت خودتان را از بالای صفحه گوشی خود به پایین بکشید. سپس روی نماد چرخدنده در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 1

در منوی تنظیمات، روی گزینه سیستم (System) ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 2

در مرحله بعد، گزینه تنظیم مجدد یا ریست گزینه‌ها (Reset Options) را انتخاب کنید. با این کار گزینه‌های موجود برای تنظیم مجدد دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد. بسته به دستگاه خود، ممکن است لازم باشد بر روی گزینه Reset Options از بخش Advanced ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 3

در منوی ریست گزینه‌ها (Reset Options) می‌توانید تنظیمات مختلف سیستم را بازنشانی کنید. برای ریست (تنظیم مجدد) تنظیمات شبکه اندروید خود، بسته به نسخه اندروید خود، روی گزینه ریست وای فای (Reset Wi-Fi)، موبایل و بلوتوث (Mobile & Bluetooth) و ریست تنظیمات شبکه (Reset Network Settings) ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 4

باید تأیید کنید که می‌خواهید ادامه دهید. برای شروع روند، روی گزینه ریست تنظیمات (Reset Settings) ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 5

پین قفل صفحه، گذرواژه، اثر انگشت یا شکل دیگر تأیید اعتبار را ارائه دهید. سپس برای تأیید دوباره روی گزینه تنظیم مجدد تنظیمات ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 6

پس از تکمیل، تنظیمات شبکه دستگاه Android شما به تنظیمات پیش فرض ریست (بازنشانی) می‌شوند. سپس برای تکمیل تغییرات باید دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید. بعد از آن باید دوباره به Wi-Fi یا شبکه تلفن همراه خود متصل شوید یا سایر اتصالات قبلی را با دستگاه‌های بلوتوث خود برقرار کنید.


دستگاه‌های سامسونگ

در حالی که اکثر سازندگان با رابط خام اندروید کار می‌کنند، سامسونگ یکی از معدود سازندگانی است که هنوز از رابط خود (که اخیراً وان یوآی (One UI) نامگذاری شده است) برای گوشی های هوشمند و تبلت های اندوریدی استفاده می‌کند.  

اگر می‌خواهید تنظیمات شبکه خود را در دستگاه سامسونگ بازنشانی کنید، با ضربه زدن روی برنامه تنظیمات در کشوی برنامه خود شروع کنید. همچنین می‌توانید برای مشاهده بخش اعلانات، انگشت خودتان را از بالای صفحه به پایین بکشید. سپس روی نماد چرخدنده ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 7

در منوی تنظیمات، روی گزینه مدیریت عمومی (General Management) ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 8

در منوی مدیریت عمومی، گزینه ریست (Reset) را انتخاب کنید. با این کار گزینه‌های موجود برای تنظیم مجدد دستگاه خود را مشاهده کنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 9

برای رفتن به مرحله بعدی، روی گزینه ریست تنظیمات شبکه (Reset Network Settings) در منوی تنظیم مجدد ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 10

با ریست تنظیمات شبکه در اندروید ، تمام تنظیمات قبلی Wi-Fi و اتصال داده تلفن همراه و همچنین هر دستگاه بلوتوث متصل قبلی پاک می‌شود.

اگر از ادامه کار راضی هستید، روی گزینه تنظیم مجدد تنظیمات ضربه بزنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 11

شاید لازم باشد هویت خود را با پین، گذرواژه، اثر انگشت یا فرم دیگری از احراز هویت تأیید کنید. این مورد را ارائه دهید، سپس روی گزینه تنظیم مجدد ضربه بزنید تا مراحل تنظیم مجدد شروع شود.

ریست کردن تنظیمات شبکه اندروید - 12

پس از ریست تنظیمات شبکه، گوشی (تلفن) یا تبلت سامسونگ را دوباره راه اندازی کنید. پس از اتمام این کار، باید دوباره به دستگاه‌ها و اتصالات Wi-Fi یا شبکه تلفن همراه خود متصل شوید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

چگونگی به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای در اندروید

روش پیدا کردن فایل دانلود شده در اندروید

غیر ‌فعال کردن حباب اعلان در اندروید
دیدگاهتان را بنویسید