چگونگی به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای در اندروید

گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید می‌توانند پسورد وای فای (Wi-Fi) را با استفاده از کد QR بین گوشی‌ها دیگر به اشتراک بگذارند. گیرنده فقط باید برنامه دوربین گوشی آیفون (iPhone) یا اندروید (Android) خود را باز کند تا کد را اسکن کند. سپس فوراً به شبکه Wi-Fi متصل شود. برای یاد گیری روش به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای در اندروید با ما در این مقاله همراه شوید.

برای شروع به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای خود در اندروید به منوی تنظیمات گوشی بروید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار کشیدن انگشت به پایین از بالای صفحه دستگاه برای نشان دادن منوی تنظیمات سریع است. از آنجا روی نماد چرخدنده ضربه بزنید تا منوی تنظیمات باز شود.

از آنجا که هر گوشی هوشمند اندرویدی کمی متفاوت است، برای یافتن نماد چرخدنده لازم است برای بار دوم انگشت خود را به پایین بکشید.

به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای - 1

همچنین، برای دسترسی به App Drawer می‌توانید از لبه پایین گوشی خود انگشت خودتان را به سمت بالا بکشید. در اینجا، می‌توانید برنامه تنظیمات (Settings) را پیدا کرده و باز کنید.

بعد، گزینه اتصالات (Connections)، شبکه و اینترنت (Network & Internet) یا گزینه مشابه را انتخاب کنید. باز هم ممکن است بسته به سازنده گوشی اندرویدی شما، نام این منو متفاوت باشد.

به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای - 2

اکنون، از بالای منو روی لیست وای فای (Wi-Fi) ضربه بزنید.

به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای - 3

اطمینان حاصل کنید که به شبکه وای فای که می‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید متصل هستید. سپس یا نام شبکه (SSID) یا نماد چرخدنده را انتخاب کنید.

به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای - 4

اکنون در فهرست تنظیمات پیشرفته برای شبکه داده هستید. روی دکمه کد کیوآر (QR Code) یا اشتراک گذاشتن (Share) ضربه بزنید. مهم نیست که گوشی هوشمند شما چه نامی برای این دکمه گذاشته است، باید با یک نماد کد QR نشان داده شود.

به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای - 5

توجه: برخی از گوشی‌ها ممکن است از شما بخواهند قبل از نمایش کد، پسورد (رمز عبور) / پین / الگو یا قفل بیومتریک صفحه خود را وارد کنید.

گوشی Android شما اکنون یک کد QR تولید کرده و نشان می‌دهد. از کسانی که قرار است از این کد استفاده کنند بخواهید برنامه دوربین پیش فرض را در گوشی هوشمند Android یا iPhone خود باز کنند. سپس کد مربوطه را اسکن کنند. ممکن است پیامی ظاهر شود و از آنها سوال شود که آیا می‌خواهند به شبکه Wi-Fi متصل شوند.

به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای - 6

دستگاه‌هایی که از اندروید 10 به بعد استفاده می‌کنند همچنین می‌توانند از طریق منوی تنظیمات Wi-Fi گوشی، اسکن کد QR را انجام دهند.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

روش پیدا کردن فایل دانلود شده در اندروید

غیر ‌فعال کردن حباب اعلان در اندروید

نحوه مسدود کردن تماس و پیامک مزاحم در اندروید
دیدگاهتان را بنویسید