بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی اندروید بدون بوت شدن

حالت ایمن می‌تواند به شما در عیب یابی دستگاه‌های اندروید کمک کند، اما گاهی اوقات باید همه چیز را پاک کنید و دستگاه خود را به حالت کارخانه بازگردانید. اما اگر نمی‌توانید یک بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی اندروید را به صورت عادی انجام دهید، مثلاً اگر تلفن شما به درستی بوت نمی‌شود، می‌توانید این کار را از طریق محیط بازیابی اندروید انجام دهید. شما از روش گفته شده در این مقاله می‌توانید در گوشی‌های سامسونگ ، شائومی و دیگر دستگاه‌های اندرویدی استفاده کنید.  

قبل از بازنشانی یا بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون بوت کردن گوشی حتما از اطلاعات مهم پشتیبان‌گیری کنید. این کار شامل اعتبارنامه Google Authenticator شما می‌شود که در هنگام بازنشانی از بین می‌رود. ابتدا احراز هویت دو عاملی را در حساب‌های خود غیرفعال کنید وگرنه بعداً با مشکل مواجه خواهید شد.

اگر حالت ایمن به رفع مشکل دستگاه شما کمک نمی‌کند، می‌توانید با راه اندازی مجدد در حالت بازیابی خاص، یک بازنشانی سخت انجام دهید. اول، مطمئن شوید که دستگاه شما به طور کامل خاموش است.

کلیدهای صحیح را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه در حالت بازیابی راه اندازی شود. این مورد در هر دستگاهی متفاوت است. در ادامه چند حالت را برای نمونه آورده‌ایم:

  • گوشی Nexus 7: افزایش صدا (Volume Up) + کاهش صدا (Volume Down) + دکمه خاموش و روش (Power)
  • سامسونگ گلکسی S3: افزایش صدا (Volume Up) + خانه (Home) + دکمه خاموش و روش (Power)
  • گوشی Motorola Droid X: دکمه خاموش و روش (Power) + خانه (Home)
  • دستگاه‌های اندرویدی دارای دکمه‌های دوربین: افزایش صدا (Volume Up) + دوربین (Camera)

دستگاه‌های مشابه احتمالاً از ترکیب کلیدهای مشابه استفاده خواهند کرد. به عنوان مثال،Nexus 4 همچنین از Volume Up + Volume Down + Power استفاده می‌کند.

اگر دستگاه شما در این لیست نیست و هیچ یک از روش‌های بالا بر روی آن کار نمی‌کند، نام دستگاه و  حالت بازیابی گوشی خودتان را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو، جستجو کنید. همچنین می‌توانید در دفترچه راهنمای دستگاه یا صفحات پشتیبانی آن را جستجو کنید.

وقتی دستگاه روشن است دکمه‌ها را رها کنید. تصویری از اندروید را مشاهده می‌کنید که به پشت دراز کشیده است و سینه‌اش باز است و قسمت داخلی آن مشخص است.

بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون بوت شدن 1

کلیدهای افزایش صدا و کاهش صدا را فشار دهید تا در بین گزینه‌ها حرکت کنید تا حالت بازیابی را روی صفحه مشاهده کنید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون بوت شدن 2

دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا دوباره وارد حالت بازیابی شوید. به زودی نماد اندروید را با یک مثلث قرمز مشاهده خواهید کرد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون بوت شدن 3

دکمه روشن / خاموش را نگه دارید و روی افزایش صدا ضربه بزنید. منوی بازیابی سیستم Android را در بالای صفحه خود مشاهده خواهید کرد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون بوت شدن 4

با استفاده از کلیدهای تنظیم صدا، گزینهwipe data / factory reset  را انتخاب کرده و روی دکمه روشن / خاموش ضربه بزنید تا فعال شود.

گزینه بله (yes) را انتخاب کنید. با استفاده از دکمه‌های صدا همه داده‌های کاربر را پاک کنید و روی دکمه Power ضربه بزنید. سپس دستگاه شما به حالت کارخانه بازنشانی می‌شود و همه اطلاعات شما پاک می‌شود.

بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون بوت شدن 5

اگر دستگاه شما در هر مرحله‌ای هنگ کرد، دکمه روشن / خاموش را نگه دارید تا دوباره راه اندازی شود.

در صورتی که فرآیند تنظیم مجدد یا بازگشت به تنظیمات کارخانه مشکلات گوشی شما را برطرف نمی‌کند یا اصلاً کار نمی‌کند، به احتمال زیاد مشکلی در سخت افزار دستگاه شما وجود دارد. اگر هنوز دارای ضمانت است، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

یک استثناء در این مورد وجود دارد، اگر شما ROM های سفارشی را فلش کرده‌اید و با نرم افزارهای سطح پایین دستگاه خود کار کرده اید، ممکن است که نرم افزار بازیابی خام را رونویسی کرده باشید. در این حالت، ممکن است شما دارای مشکلات نرم افزاری باشید و در نتیجه مشکل سخت افزاری نیست.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

باز کردن قفل گوشی اندروید با و بدون از بین رفتن اطلاعات

بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی اندروید در حالت عادی

عدم نمایش شماره تماس گیرنده در گوشی اندروید
دیدگاهتان را بنویسید