باز کردن قفل گوشی اندروید با و بدون از بین رفتن اطلاعات

اگر شما هم در جستجوی راهی برای باز کردن قفل تلفن اندرویدی قفل شده خودتان هستید، اما در عین حال نمی‌خواهید داده‌های موجود در دستگاه را از دست بدهید. شما می‌توانید این راهنما را بخوانید تا با روش باز کردن قفل گوشی اندروید با و بدون از بین رفتن اطلاعات آشنا شوید.

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که گذرواژه، پین یا قفل الگویی را تنظیم کنند تا تنها خودشان به تلفن خود و داده‌های دستگاه دسترسی داشته باشند. با این حال، اگر رمز عبور، پین، قفل الگو را فراموش کنند در این شرایط گوشی قفل خواهد ماند.

به طور معمول، هنگامی که این وضعیت اتفاق می‌افتد، بازنشانی کارخانه (factory reset) بر روی دستگاه یکی از گزینه‌های بازیابی مجدد است. اما این کار باعث از بین رفتن کل اطلاعات تلفن شما می‌شود. در مقاله روش‌های کارآمدی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد چگونه قفل گوشی اندروید قفل شده را با یا بدون از دست دادن اطلاعت باز کنید.


نحوه باز کردن قفل گوشی اندروید با نرم افزار

استفاده از نرم افزار باز کننده گوشی اندروید DroidKit (DroidKit – Android Phone Unlocker) می‌تواند مطمئن‌ترین و کارآمدترین روش برای باز کردن قفل تلفن‌های اندروید باشد. اگر صفحه نمایش گوشی شما با گذرواژه (password)، الگو (Pattern) یا اثر انگشت (fingerprint) قفل شده باشد، به راحتی آنها را در عرض چند دقیقه حذف می‌کند. بنابراین، ما می‌خواهیم ابتدا این برنامه را به شما معرفی کنیم. این برنامه قابلیت حذف قفل صفحه هر گوشی را دارد.

شما باید بدانید که چگونه نرم افزار DroidKit می‌تواند به شما کمک کند تا قفل تلفن اندروید خودتان را بدون رمز عبور باز کنید:

  • این نرم افزار از شما برای باز کردن قفل رمز فراموش شده، پین، الگو، شناسه اثر انگشت، تشخیص چهره و غیره پشتیبانی می‌کند.
  • این نرم افزار از بیش از 20000 مدل تلفن و تبلت اندرویدی شامل سامسونگ (Samsung)، ال‌جی (LG)، هواویی (Huawei)، تلفن گوگل (Google phone)، اچ‌تی‌سی (HTC) و غیره پشتیبانی می‌کند.
  • می‌توانید قفل تلفن اندروید خود را بدون نیاز به روت باز کنید.
  • برنامهDroidKit  فرآیند پیچیده باز کردن قفل را برای همه آسان می‌کند. هیچ دانش فنی نیاز نیست.
  • پس از باز کردن قفل، برنامهDroidKit  همچنین می‌تواند به شما در بازیابی اطلاعات از حساب گوگل به شما کمک کند.

در مرحله بعد، می‌توانید برنامه DroidKit را در کامپیوتر خود نصب کنید و سپس می‌توانید به سادگی گوشی قفل شده خودتان را با مراحل ساده زیر باز کنید.

نکته بسیار مهم: قبل از انجام مراحل گفته شده باید بدانید که پس از حذف موفقیت آمیز قفل صفحه، همه محتویات دستگاه شما پاک می‌شود.

مرحله 1. نرم افزار را اجرا کرده و روی گزینه باز کردن قفل صفحه (Unlock Screen) کلیک کنید.

باز کردن قفل گوشی اندروید 1

مرحله 2. تلفن اندروید خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کرده و شروع به باز کردن قفل صفحه کنید.

باز کردن قفل گوشی اندروید 2

مرحله 3. پس از اتصال، برنامهDroidKit  فایل پیکربندی مورد نیاز را برای گوشی شما آماده می‌کند. پس از اتمام کار، برای ادامه روی دکمه حذف اکنون (Remove Now) ضربه بزنید.

باز کردن قفل گوشی اندروید 3

مرحله 4. در این بخش، مارک دستگاه مورد نیاز خود را برای باز کردن قفل صفحه آن انتخاب کرده و روند را ادامه دهید.

باز کردن قفل گوشی اندروید 4

مرحله 5. دستگاه خود را در حالت بازیابی قرار دهید و پارتیشن کش را در دستگاه خود پاک کنید.

باز کردن قفل گوشی اندروید 5

مرحله 6. پس از آن، برنامهDroidKit  فرآیند باز کردن قفل را بلافاصله شروع می‌کند. یک دقیقه صبر کنید، سپس یک صفحه که نشان دهنده پایان موفقیت آمیز عملیات حذف شدن قفل صفحه را به شما خبر می‌دهد را مشاهده خواهید کرد. این صفحه شبیه به تصویر پایین است.

باز کردن قفل گوشی اندروید 6


باز کردن قفل تلفن اندروید بدون از دست دادن داده – مدیریت دستگاه اندروید

بخش مدیریت دستگاه اندروید (Android Device Manager) یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای کاربران جهت ورود به گوشی اندروید قفل شده است. این بخش در گوشی با اندروید 4/4 و بالاتر قابل دسترسی و اجرا است.

مرحله 1. توسط کامپیوتر به سایت Google.com/android/devicemanager بروید. با جزئیات حساب گوگلی که در گوشی اندرویدی قفل شده استفاده می کردید وارد سیستم شوید.

مرحله 2. در رابط مدیریت دستگاه (Device Manager) اندروید، دستگاهی را که می‌خواهید قفل آن را باز کنید انتخاب کنید. سپس روی دکمه قفل (Lock) کلیک کنید. یک گذرواژه موقت وارد کنید (نیازی به وارد کردن هیچ پیام بازیابی نیست). دوباره روی دکمه Lock کلیک کنید.

مرحله 3. در صورت موفقیت آمیز بودن فرآیند، یک پنجره تأیید با دکمه‌های حلقه (Ring)، قفل (Lock) و پاک کردن (Erase) مشاهده خواهید کرد. 

مرحله 4. پس از نمایش فیلد گذرواژه در تلفن سامسونگ، گذرواژه موقتی را که تازه تنظیم کرده اید وارد کنید. سپس به بخش تنظیمات صفحه قفل در گوشی سامسونگ خود بروید. گذرواژه موقتی را که قبلاً تنظیم کرده اید را غیرفعال کنید.


باز کردن قفل تلفن اندروید بدون از دست دادن داده – حساب گوگل

اگر تلفن شما هنوز دارای اندروید نسخه 4/4 یا پایین‌تر است، می‌توانید از ویژگی الگوی فراموش شده برای ورود به تلفن اندروید قفل شده استفاده کنید:

مرحله 1. رمز عبور اشتباه را چندین بار وارد کنید تا زمانی که گزینه الگوی فراموش شده را ببینید. روی الگوی فراموش شده ضربه بزنید.

مرحله 2. اطلاعات حساب گوگل خود را وارد کرده و روی گزینه ورود (Sign in) ضربه بزنید. اکنون باید به تلفن خود دسترسی کامل داشته باشید.


روش حالت ایمن

راه اندازی گوشی قفل شده در حالت ایمن آخرین راه حل برای باز کردن قفل گوشی اندروید بدون از دست دادن اطلاعات است. اگر از نرم افزار قفل صفحه متفرقه استفاده می‌کنید، مطمئناً می‌توانید این راه را امتحان کنید. حالت ایمن می‌تواند مشکلات ناشی از برنامه متفرقه را حل کند.

در اینجا نحوه باز کردن قفل یک الگوی اندروید، پین، رمز عبور قفل شده بدون از دست دادن داده‌ها آورده شده است:

مرحله 1. دکمه روشن / خاموش را برای چند ثانیه فشار دهید.

مرحله 2. روی گزینه خاموش (Power off) ضربه بزنید و سپس روی گزینه تایید (OK) کلیک کنید تا تلفن خود را در حالت ایمن راه اندازی مجدد کنید.

مرحله 3. سپس می‌توانید همه برنامه‌های متفرقه، از جمله نرم افزار قفل صفحه که قبلا نصب کرده بودید و در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید را غیرفعال کنید.

مرحله 4. برای راه اندازی مجدد تلفن خود از حالت ایمن خارج شوید.

باز کردن قفل گوشی اندروید 7
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی اندروید در حالت عادی

عدم نمایش شماره تماس گیرنده در گوشی اندروید

خالی شدن باتری گوشی اندروید
3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید