برای شروع مدیریت وظایف در حالت حداقل یک میانبر ایجاد کنید

آیا هنگام بالا آمدن ویندوز امکان راه‌اندازی خودکار پنجره مدیریت وظایف (Task Manager) در حالت حداقل (مینیمم) امکان پذیر است. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید. 

روی دسکتاپ کلیک راست کرده و New \ Shortcut را انتخاب کنید.

پنجره مربوط به ایجاد میانبر

در کادر موجود در پنجره باز شده، فقط taskmgr را تایپ کرده و گزینه next را بزنید. اگر از ویندوز XP  استفاده می‌کنید یا این فرایند برای شما کار نمی‌کند، می‌توانید از مسیر کامل مدیریت وظایف نیز استفاده کنید که عبارت است از (C:\Windows\System32\taskmgr.exe).

اکنون که یک میانبر دارید، روی آن کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. البته اگر به صورت دستی به آدرس بالا مراجعه کرده باشید باید خودتان به صورت دستی یک میانبر ایجاد کنید.

رایت کلیک روی میانبر پنجره مدیریت وظایف ویندوز

اکنون منوی کشویی زیر Run را تغییر دهید تا بتوانید گزینه حداقل شده (مینیمم) (Minimized) را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. 

انتخاب گزینه حداقل شده در از برگه Shortcut پنجره مشخصات

اگر می‌خواهید هنگام راه‌اندازی کامپیوتر این میانبر راه‌اندازی شود، روی پوشه Startup در فهرست شروع کلیک راست کرده و Open را انتخاب کنید و سپس میانبر را به داخل آن پوشه بکشید.

نشان دهنده باز کردن پوشه Startup است.

در شرایط فعلی که از میانبر استفاده می‌کنید، پنجره مدیریت وظایف در حالت به حداقل رسانده شده شروع به کار می‌کند و می‌توانید میزان استفاده از پردازنده را در سینی سیستم مشاهده کنید.

نشان دهنده وجود آیکن حداقل شده پنجره مدیریت وظایف در نوار وظیفه ویندوز است.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل پنجره مدیریت وظایف – قسمت ششم

آیا برای سرعت بخشیدن به کامپیوتر خود باید خدمات ویندوز را غیرفعال کنید

کدام سرویس‌های ویندوز را می‌توانید با خیال راحت غیرفعال کنید
دیدگاهتان را بنویسید