تغییر اندازه پنجره‌های ویندوز به ابعاد خاص با نرم افزار Sizer

پس از دانلود، نصب و اجرای نرم افزار Sizer، در هر زمان که اندازه پنجره‌ای را تغییر می‌دهید، ابعادی را مشاهده می‌کنید. این اندازه‌ها نشان دهنده ابعاد فعلی پنجره است.  

اگر روی گوشه راست پنجره کلیک کنید، می‌توانید به راحتی گزینه‌ای برای تغییر اندازه یک پنجره به اندازه از پیش تعیین شده انتخاب کنید.

اگر پنجره در حال حاضر در اندازه حداکثر خود قرار داشته باشد، می‌توانید بر روی دکمه حداکثر/بازیابی (دکمه کنار ضربدر پنجره) راست کلیک کنید تا همان منو ظاهر شود.

اگر اندازه‌ها را مانند من تا حدودی محدود کرده‌اید، می‌توانید تنظیمات را از طریق نماد سینی سیستم باز کنید. سپس هر اندازه‌ای را که می‌خواهید به صورت از پیش تعیین شده ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید هنگامی که یکی از اندازه‌های از پیش تعیین شده را انتخاب کردید، پنجره در وسط صفحه قرار بگیرد، می‌توانید از کشویی انتقال به (Move to) گزینه مرکز را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تنظیمات برای هر کدام از اندازه‌های از پیش تعیین شده منحصر به فرد است.

همچنین می‌توانید از گزینه Dock Right جهت انتقال پنجره‌ها برای تنظیم مکان استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید یک پیش تنظیم را تنظیم کنید تا یک پنجره را به روشی خاص اندازه بگیرید. سپس آن را به سمت راست صفحه منتقل کنید، و به طور موثر آن را به سمت راست متصل کنید.

این برنامه حافظه زیادی را نیز اشغال نمی‌کند، فقط 1204 کیلوبایت را اشغال کرده است.

نرم افزار Sizer یک ابزار کاملاً مفید است که ارزش بررسی را دارد.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

چگونه ببینیم کدام برنامه از تمام ظرفیت پردازنده در ویندوز استفاده می‌کند

قسمت‎های مختلف مادربرد

باینری چیست و چرا کامپیوترها از آن استفاده می‌کنند
دیدگاهتان را بنویسید