علت زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

آیا اخیراً متوجه تخلیه سریع باتری گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی خودتان شده‌اید؟ نگران نباشید ما علت زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ را در این مقاله بررسی کرده‌ایم و راه‌حل‌های مورد نیاز را بیان کرده‌ایم. در نتیجه ابتدا باید بررسی کنیم که علت دقیق آن چه می‌تواند باشد. اگر مشکل سخت افزاری است یا باتری خراب است، هیچ راه‌حل دیگری جز تعویض آن وجود ندارد. اما اگر این موضوع مربوط به یک مشکل نرم افزاری است، می‌توانیم آن را با بررسی کرده و با راه‌حل‌ها و ترفندهای کوچک حل کنیم. 


آیا اخیراً برنامه جدیدی نصب کرده‌اید

اگر تخلیه باتری ناشی از مشکل نرم افزاری است، مقصر اصلی می‌تواند یک برنامه مضر باشد. بنابراین بررسی کنید که آیا برنامه جدیدی نصب کرده‌اید یا نه، در صورت نصب آن را حذف کرده و تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا عمر باتری بهتر شده است یا خیر. برای حذف برنامه به بخش تنظیمات (Settings) > مدیریت برنامه (Application Manager) بروید.

بعد از این کار، اگر مشکل هنوز وجود دارد، ممکن است برنامه دیگری مشکل داشته باشد، اما توصیه نمی‌شود که تمام برنامه‌های موجود در گوشی هوشمند خودتان را حذف کنید. برای جلوگیری از این کار می‌توانید از روش حالت ایمن استفاده کنید. حالت ایمن در سیستم عامل اندروید شبیه به حالت ایمن ویندوز است. در حالت ایمن همه برنامه‌ها غیر از برنامه‌های نصب شده در کارخانه غیرفعال می‌شوند، بنابراین می‌توانید تأیید کنید که تخلیه باتری به دلیل خرابی برنامه است.

برای ورود گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی به حالت ایمن، ابتدا آن را خاموش کنید. پس از خاموش شدن کامل تلفن، چند ثانیه منتظر بمانید و دکمه روشن / خاموش (Power) را فشار دهید تا دوباره روشن شود. اکنون هنگامی که شماره مدل تلفن خود را روی صفحه می‌بینید، دکمه کاهش صدا (Volume Down) را فشار داده و نگه دارید. پس از آن هنگامی که تلفن شما بوت می‌شود، گوشی به طور خودکار به حالت ایمن (Safe Mode) می‌رود. اکنون بررسی کنید که آیا مشکل باتری برطرف شده است یا خیر، در صورت برطرف شدن، سعی کنید برنامه مضری را که مصرف باتری را افزایش داده است پیدا کنید. در غیر این صورت لطفاً به روش‌های دیگر رجوع کنید. البته باید به شما بگویم که برای پیدا کردن آن برنامه مضر باید به روش آزمایش و خطا پیش بروید.


روشن بودن بخش اتصال داده به صورت مداوم

اگر از جمله افرادی هستید که بخش داده‌ها و اتصال wi-fi را همیشه فعال نگه می‌دارد، لطفاً در مواقع لزوم آن را غیرفعال کنید، زیرا اتصال داده عامل اصلی تخلیه باتری در تلفن‌های هوشمند مدرن است، چه اندروید و چه آیفون.


همگام سازی خودکار گوشی دلیل زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

در گوشی هوشمند اندرویدی گلکسی سامسونگ برنامه‌های زیادی وجود دارد که به طور خودکار داده‌های آنها همواره همگام سازی می‌شوند مانند برنامه جی‌میل (Gmail). بنابراین لطفاً گزینه همگام سازی خودکار را برای همه این نوع برنامه‌ها غیرفعال کنید و در صورت نیاز به همگام سازی آن را به صورت دستی انجام بدهید.


غیرفعال کردن همگام سازی داده جهت جلوگیری از زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

روش 1: رفتن به بخش تنظیمات (Settings) > حالت ذخیره انرژی (Power Saving Mode) > علامت گزینه مسدود کردن داده‌های پس زمینه (Block background data) را بردارید.

روش 2: همانطور که در شکل پایین نشان داده شده است، برای غیر فعال کردن همگام سازی داده (sync data) می‌توانید از پنل اعلانات استفاده کنید.

زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

روش 3: رفتن به بخش تنظیمات (Settings) > استفاده از داده (Data usage) > منو را گسترش دهید و تیک گزینه همگام سازی خودکار داده‌ها (Auto sync data) را بردارید.


خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی

هنگامی که به خدمات مکانی نیاز ندارید، خدمات مکان را خاموش کنید. می‌توانید آن را از پنل اعلان ها یا از منوی تنظیمات غیرفعال کنید.

کاربران عزیز اینها روش‌هایی هستند که می‌توانید با آنها مشکل خالی شدن سریع باتری را در گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی خود حل کنید. اگر مشکل هنوز حل نشده است سعی کنید با مرکز خدمات مجاز تماس بگیرید و باتری را در اسرع وقت تعویض کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

افزایش فضای حافظه گوشی سامسونگ

رفع مشکل بنفش شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ

بازیابی فیلم های پاک شده گوشی سامسونگ
4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید