غیر فعال کردن Always on Display در گوشی های سامسونگ

حالت نمایش همیشه روشن (Always on Display) اندروید می‌تواند برای دیدن اطلاعات در یک نگاه هنگام مشاهده تلفن بسیار مفید باشد. اما در عین حال می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد زیرا، صفحه نمایش تلفن شما همیشه روشن است. اما لازم نیست اینگونه باشد. 

در اندروید خام، این ویژگی Ambient Display نام دارد که نوعی نمایشگر همیشه روشن است، با این تفاوت که واقعاً همیشه روشن نیست. سایر دستگاه‌ها مانند دستگاه‌های Samsung Galaxy از روشی متفاوت استفاده می‌کنند که به معنای واقعی کلمه نمایشگر را به طور پیش فرض 100 درصد روشن نگه می دارد. خوشبختانه برخی از این دستگاه‌ها به شما امکان می‌دهند این تنظیمات را تغییر دهید. اما برخی دیگر از دستگاه‌ها فقط به شما اجازه می دهند آن را روشن یا خاموش کنید.

منظور از اندروید خام (Stock Android) یا اندروید خالص (Pure Android) اندرویدی است که مستقیما توسط گوگل منتشر شده است و هیچ گونه تغییر در آن توسط شرکت های دیگر مانند سامسونگ داده نشده است. 


چگونه حالت Always on Display را تغییر داده یا غیرفعال کنیم

اگر تلفن گلکسی سامسونگ دارید، مانند گلکسی S7 یاS8، صفحه نمایش همیشه روشن به طور پیش فرض فعال است. اگرچه در واقع باتری زیادی تخلیه نمی‌شود، اما به همین دلیل باعث می‌شود صفحه نمایش تلفن شما همیشه روشن بماند. بسته به اینکه S7 دارید یا S8 تنطیمات مربوط به این حالت در مکان‌های متفاوتی قرار دارد.

برای غیرفعال کردن این حالت، ابتدا با کشیدن بخش اعلان و ضربه زدن روی نماد چرخ دنده، به منوی تنظیمات بروید.

Disable Always-On Display - 1

در گلکسی S8، به پایین فهرست بروید و بر روی گزینه Lock Screen and Security ضربه بزنید.

Disable Always-On Display - 2

در گلکسی S7، روی گزینه Display ضربه بزنید.

Disable Always-On Display - 3

فهرست را بررسی کنید تا گزینه همیشه روشن (Always on Display) را  مشاهده کنید. یک ضامن در سمت راست آن وجود دارد. بنابراین اگر فقط می‌خواهید آن را غیرفعال کنید، آن را حرکت دهید تا خاموش شود.

Disable Always-On Display - 4

با این حال، اگر می‌خواهید نحوه کار آن را تغییر دهید، روی متن همیشه روشن (Always On Display) ضربه بزنید. این کار شما را به یک منوی جدید می برد.

در اینجا چند گزینه به شما داده شده است. درS8، می‌توانید تصمیم بگیرید که چه محتوایی روی صفحه نمایش داده شود: مانند دکمه خانه و ساعت یا اطلاعات (Home Button and Clock or Information)، ساعت یا اطلاعات (Clock or Information) و یا  دکمه صفحه اصلی (Home Button).

Disable Always-On Display - 5

در غیر این صورت، می‌توانید سبک طرح همیشه روشن را تغییر دهید. درS8، سبک ها در این صفحه در زیر عنوان سبک ساعت (Clock Style) نشان داده شده اند.

Disable Always-On Display - 6

در S7، برای دسترسی به این سبک ها باید روی منوی طرح بندی (Layouts) ضربه بزنید.

Disable Always-On Display - 7

همچنین می‌توانید تنظیم کنید کهAlways On display  همیشه روشن باشد، یا می‌توانید آن را روی یک تایمر تنظیم کنید.

Disable Always-On Display - 8
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ویرایش و غیرفعال کردن صفحه‌های لبه‌ای در S20

تنظیم الگو و شدت لرزش در Galaxy S20

تغییر وضوح صفحه در Samsung Galaxy S20
3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید