غیر فعال کردن امکانات مزاحم گوشی سامسونگ

سامسونگ بزرگترین تولید کننده گوشی های اندرویدی در جهان است، اما این به این معنی نیست که این گوشی ها هنگام خروج از جعبه کامل هستند. در حقیقت، بیشتر این گوشی ها در ابتدا چندین نوع مزاحمت برای کاربر ایجاد می‌کند. در اینجا روش غیر فعال کردن امکانات مزاحم گوشی سامسونگ گلکسی آورده شده است.

نکته: ما در اینجا از گوشی سامسونگ گلکسی S9 استفاده می‌کنیم، اما در اکثر دستگاه های مدرن گلکسی همین قوانین اعمال می‌شود.


حذف نرم افزارها یا امکانات مزاحم گوشی سامسونگ

تقریباً تمام گوشی‌های سامسونگ دارای مقدار زیادی برنامه نصب شده اضافی هستند که توسط شرکت سامسونگ بر روی گوشی نصب شده است.

برای شروع به حذف یا غیر فعال کردن نرم افزارها یا امکانات مزاحم گوشی سامسونگ گلکسی خود، بخش اعلان را پایین آورده و روی نماد چرخدنده در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. در فهرست تنظیمات، روی گزینه برنامه‌ها (Apps) ضربه بزنید.

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 1

در فهرست برنامه‌ها، روی هر برنامه ای که می‌خواهید از دست آن خلاص شوید ضربه بزنید. در اینجا احتمالاً یکی از دو گزینه زیر وجود دارد: حذف نصب (Uninstall) یا غیرفعال کردن (Disable). در حالی که مورد اول برنامه را از گوشی شما حذف می‌کند، مورد دوم آن را به سادگی در حالت خاموش قرار می‌دهد. با غیر فعال شدن یک برنامه، دیگر آن برنامه در کشوی برنامه نشان داده نمی‌شود و از آن اعلان دریافت نمی‌کنید.

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 2

در عین حال باید بدانید که برخی از برنامه‌های سیستم قابل حذف یا غیرفعال نیستند. این امر به طور کلی در مورد برنامه‌هایی که جزء قسمت اصلی سیستم هستند، مانند برنامه Bixby Vision صدق می‌کند. از آنجا که غیرفعال کردن آن در حالیکه بخشی از یک برنامه بزرگتر است، باعث مختل شدن عملکردهای دیگر می‌شود، بنابراین سامسونگ اجازه نمی‌دهد آن را غیرفعال کند.

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 3


غیر فعال کردن اعلان های مزاحم برنامه‌های سامسونگ گلکسی

ابتدا فروشگاه برنامه‌های گلکسی (Galaxy Apps) را باز کنید. این برنامه در پوشه Samsung است. سپس روی دکمه منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. در منوی کشویی، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 4

در صفحه تنظیمات، گزینه اعلان ها (Notifications) را انتخاب کنید. در صفحه برنامه اعلان ها، اعلان های عمومی (General Notifications) را به حالت خاموش در بیاورید. با این کار دیگر اعلان های آزار دهنده و مزاحم را غیر فعال کرده‌اید.  

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 5


غیر فعال کردن پنل‌های کناری مزاحم سامسونگ گلکسی

بعد از گوشیS7 Edge ، پنل‌های کناری (Edge Panels) در گوشی های سامسونگ گنجانده شدند. پنل‌های کناری، منوهای کوچکی در کنار صفحه نمایش هستند که قابلیت‌هایی را به گوشی اضافه می کنند. مسئله این است که اگر از پنل‌های کناری استفاده نمی‌کنید، آنها فقط دردسر ساز هستند.

خوشبختانه می‌توانید آنها را خاموش کنید. به قسمت Settings> Display> Edge Screen بروید و سپس روی دکمه Edge Panels ضربه بزنید تا خاموش شود.

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 6


نمایشگر همیشه روشن را سفارشی کنید (یا غیرفعال کنید)

نمایشگر همیشه روشن (Always On Display) یک روش خارق العاده برای به دست آوردن اطلاعات در یک لحظه و بدون تأثیر عمده در دوام باتری است. در هر گوشی گلکسی که شامل Always On Display است، می‌توانید آن را تغییر دهید تا مفیدتر شود.

برای شخصی سازی این ویژگی، بهSettings > Lock Screen and Security > Always On Display  بروید. در اینجا، می‌توانید زمانبندی را تنظیم کنید که Always On Display فعال باشد. بنابراین در شب باعث حواس پرتی شما نمی‌شود. در این بخش می‌توانید میزان روشنایی و محتوایی که باید نشان داده شود را تنظیم کنید.

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 7

برای رفتن به مرحله دیگر، بهSettings > Lock Screen and Security > Clock and Face Widgets  بروید. در اینجا می‌توانید سبک ساعت و همچنین ابزارک هایی را که درAlways On Display  نمایش داده می شوند را تغییر دهید که به دلایلی، سامسونگ آنها را Face Widgets می‌نامد.

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 8

اگر وارد صفحه نمایش همیشه روشن نشوید، می‌توانید با کشیدن ضامن در کنار Always On Display در منوی Settings > Lock Screen and Security آن را خاموش کنید.


نوار پیمایش را روی طرح صحیح تنظیم کنید

از هرکدام از برنامه‌نویس‌های اصلی اندروید بپرسید، آنها به شما خواهند گفت Back-Home-Recent طرح مناسب برای نوار پیمایش است.خبر خوب این است که می‌توانید آن را تغییر دهید. برای تغییر آن به قسمت Settings > Display > Navigation bar > Button Layout بروید.

غیر فعال کردن امکانات مزاحم در گوشی سامسونگ - 9
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بهترین ویژگی های سامسونگ گلکسی که احتمالاً استفاده نمی‌کنید

سفارشی کردن نوار پیماش در گوشی سامسونگ گلکسی S8

روش همگام سازی اطلاعات برنامه سلامتی سامسونگ با گوگل فیت
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید