نحوه غیر فعال کردن نوار ابزار اسکرین شات در سامسونگ S20

در گوشی‌های سری S سامسونگ (Samsung Galaxy S20،S20 Plus،S20 Ultra) بلافاصله پس از عکس گرفتن از صفحه، یک نوار ابزار را در پایین صفحه نمایش نشان می‌دهند. این نوار به شما امکان می‌دهد تصاویر اسکرول را به سرعت ویرایش کنید و به اشتراک گذاشته و ضبط کنید. در صورت عدم تمایل به رابط کاربری پاپ‌آپ (pop-up)، غیر فعال کردن نوار ابزار اسکرین شات (Screenshot) در Samsung Galaxy S20 آسان است.

جهت غیر فعال کردن نوار ابزار اسکرین شات با باز کردن تنظیمات تلفن همراه خود شروع کنید. آسان‌ترین راه برای رسیدن به منو، کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین و بالا آوردن صفحه اطلاع رسانی است. اکنون، بر روی نماد چرخدنده در کنار دکمه روشن / خاموش ضربه بزنید.

انتخاب گزینه تنطیمات (چرخدنده)

همچنین شما می‌توانید انگشت خودتان را بر روی صفحه اصلی بگذارید. سپس به سمت بالا بکشید تا کشوی برنامه‌های نصب شده سامسونگ Galaxy S20 را باز کنید. برای یافتن برنامه تنظیمات (Settings) از آنجا می‌توانید از نوار جستجو استفاده کنید. همچنین صفحات برنامه‌های نصب شده را جابجا کنید تا این گزینه را پیدا کنید.

به پایین صفحه تنظیمات بروید و روی گزینه ویژگی‌های پیشرفته (Advanced Features) ضربه بزنید.

انتخاب گزینه ویژگی‌های پیشرفته (Advanced Features)

گزینه عکس‌های صفحه و ضبط صفحه (Screenshots And Screen Recorder) را پیدا کرده و سپس آن را انتخاب کنید.

فعال کردن گزینهScreenshots And Screen Recorder

در انتها، برای خاموش کردن یا غیر فعال کردن نوار ابزار اسکرین شات (Screenshot)، روی ضامن کنار گزینه نوار ابزار عکس صفحه (Screenshot Toolbar) ضربه بزنید. با غیرفعال شدن این گزینه رنگ آن خاکستری می‌شود.

فعال کردن ضامن کنار نوار ابزار عکس صفحه (Screenshot Toolbar)

در حالی که در منوی عکس‌های صفحه هستید، می‌توانید قالب تصویر را نیز تغییر دهید. به طور پیش فرض، عکس صفحه با پسوندJPG  ذخیره می‌شود. بر روی گزینه قالب عکس صفحه (Screenshot Format) ضربه بزنید. سپس می‌توانید پسوند PNG را از فهرست بازشو انتخاب کنید تا آن را تغییر دهید. به خاطر داشته باشید، از آنجاییکه حجم تصاویر و عکس‌های ذخیره شده با پسوند PNG زیادتر از پسوند JPG است در نتیجه انجام این کار منجر به افزایش حجم فایل های ذخیره شده در گوشی همراه شما می‌شود.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه روشن کردن حالت تاریک در Samsung Galaxy S20

غیر فعال کردن Bixby در سامسونگ گلکسی S20

مرتب کردن برنامه ها به ترتیب حروف الفبا در Galaxy S20
دیدگاهتان را بنویسید