نحوه نمایش درصد باتری در گوشی سامسونگ S20

هنگامی که شما گوشی سامسونگ سری اس (Samsung Galaxy S20،S20 Plus، S20 Ultra) را از جعبه‌اش خارج می‌کنید نمی‌توانید میزان درصد باتری فعلی دستگاه را در نوار وضیعت آن مشاهده کنید. در این شرایط شما باید به بهترین شکل ممکن و با توجه به تجربه خودتان و براساس نماد باتری موجود، میزان درصد باتری (شارژ گوشی) خود را حدس بزنید. شاید این موضوع باعث سردرگمی شما شود. اما نگران نباشید، شما می‌توانید با مطالعه این مقاله نحوه نمایش درصد باتری در مدل گوشی‌های سامسونگ S20 را فرا بگیرید.     

در مرحله اول شما می‌توانید با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه نمایش گوشی سامسونگ Galaxy S20 صفحه اعلانات گوشی را باز کنید. اکنون، روی نماد چرخدنده در کنار دکمه روشن/خاموش موجود در بالای این صفحه (مانند شکل پایین) ضربه بزنید. با این کار منوی تنظیمات باز می‌شود.

انتخاب گزینه تنطیمات (چرخدنده)

همچنین شما می‌توانید انگشت خود را بر روی صفحه اصلی گوشی خود قرار دهید. سپس به سمت بالا بکشید تا کشوی برنامه‌های نصب شده را باز کنید. شما برای پیدا کردن گزینه تنظیمات چندین راه مختلف دارید. اول اینکه می‌توانید از نوار جستجو در بالای صفحه برای یافتن گزینه تنظیمات استفاده کنید. دوم می‌توانید بین صفحات مربوط به برنامه‌های نصب شده حرکت کنید و برنامه تنظیمات (Settings) را راه اندازی کنید.

گزینه اطلاعیه (Notifications) را در نزدیکی بالای این لیست انتخاب کنید.

انتخاب گزینه اطلاعیه (Notifications)

گزینه نوار وضعیت (Status Bar) را در بالای گزینه مزاحم نشوید (Do Not Disturb) را پیدا کنید. سپس بر روی آن ضربه بزنید.

انتخاب گزینه نوار وضعیت (Status Bar)

در انتها، ضامن مربوط به نمایش درصد باتری (Show Battery Percentage) را انتخاب کنید. از تغییر رنگ نماد به رنگ آبی اطمینان حاصل کنید.

فعال کردن ضامن مربوط به نمایش درصد باتری (Show Battery Percentage)

بعد از انجام درست این مراحل درصد باتری گوشی سامسونگ S20 شما اکنون در گوشه بالا سمت راست صفحه گوشی نمایش داده می‌شود. اگر در آینده شما خواستید این ویژگی را غیرفعال کنید باید همین مراحل را دوباره تکرار کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه غیر فعال کردن نوار ابزار Screenshot در Galaxy S20

نحوه روشن کردن حالت تاریک در Samsung Galaxy S20

غیر فعال کردن Bixby در سامسونگ گلکسی S20
دیدگاهتان را بنویسید