نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ

مشکلات مربوط به اتصال وای فای (Wi-fi) در بین مسائل مهم مربوط به دستگاه‌های سامسونگ گلکسی قرار می‌گیرد. در این مقاله، ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید با انجام راه‌حل‌هایی که در بیشتر موارد مفید هستند، مشکلات وای فای گوشی سامسونگ را رفع کنید.


عیب یابی و رفع مشکلات وای فای در گوشی سامسونگ

عوامل متعددی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید تا بدانید چگونه می‌توانید مشکل وای فای در دستگاه سامسونگ را برطرف کنید. راه‌حل‌های زیر را دنبال کنید تا ببینید چه کاری باید انجام دهید.


اول: بررسی کنید که آیا گوشی یا تبلت سامسونگ شما می‌تواند به وای فای دیگری متصل شود یا خیر.

اگر در اتصال به اینترنت از طریق wi-fi مشکل دارید، می‌تواند این مشکل به دلیل مشکلی در شبکه وای فای باشد که در حال استفاده از آن هستید. بررسی کنید که آیا گوشی شما به یک شبکه وای فای دیگر متصل می‌شود یا خیر. اگر پس از اتصال به یک وای فای دیگر شما به شبکه اینترنت دسترسی پیدا کردید، این بدان معناست که شبکه وای فای اولی دچار مشکل بوده است. در نتیجه از ارائه دهنده خدمات اینترنت(ISP)  خود کمک بگیرید تا بتوانید شبکه وای فای خودتان را عیب یابی کنید.

در صورتی که گوشی سامسونگ شما قادر به اتصال به شبکه وای فای دوم هم نباشد ممکن است مشکل در خود گوشی باشد. در این حالت باید برای رفع مشکل گوشی خودتان را بیشتر عیب یابی کنید.

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ 1


دوم: روتر را بررسی کنید.

برخی از مشکلات مربوط بهwi-fi  ممکن است به دلیل مشکل در روتر باشد. اگر فهمیده‌اید که مشکل به وجود آمده از طرف روتر است، قبل از تماس با ISP خود چندین مرحله ساده را برای رفع مشکل باید انجام دهید. 

ابتدا، مطمئن شوید که روتر و تمام تجهیزات شبکه متصل به آن را به برق متصل کرده‌اید. دستگاه‌ها را حداقل به مدت 12 ثانیه از پریز برق جدا کنید. این باعث می‌شود سیستم شما راه اندازی مجدد شود و خود را تازه‌سازی (Refresh) کند. شگفت زده خواهید شد که این مرحله عیب یابی در پاکسازی اشکالات در شبکه چقدر موثر است.

قطع برق کمکی نمی‌کند، پیش بروید و از ISP خود کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که ISP شما شرکتی است که اتصال اینترنت را به روتر شما ارائه می‌دهد و نه تلفن همراه شما (داده تلفن همراه).

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ 2


سوم: گوشی سامسونگ گلکسی خود را راه اندازی مجدد کنید. 

راه اندازی مجدد روتر می‌تواند راه موثری برای تعمیر سیستم باشد، راه اندازی مجدد گوشی نیز همینطور است. با راه اندازی مجدد گوشی، مطمئن شوید که گوشی یا تبلت سامسونگ شما به روز شده است.

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ 3


چهارم: تازه کردن اتصال وای فای

یکی دیگر از روش‌های موثر برای رفع مشکلات وای فای در گوشی‌های سامسونگ گلکسی، قطع و وصل مجدد یا تازه سازی وای فای است. برخی از مشکلات وای فای را می‌توان به راحتی با این روش برطرف کرد. حتما این کار را انجام دهید.

برای فراموش کردن یا تازه‌سازی یک شبکه وای فای در گوشی سامسونگ خود، کافی است به بخش تنظیمات (Settings) > اتصالات (Connections) > وای فای (Wi-fi) > نماد چرخدنده (در کنار شبکه وای فای که هم اکنون دستگاه شما به آن متصل است) بروید > فراموش کنید (Forget) را انتخاب کنید.

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ 4


پنجم: تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید.

اگر دستگاه شما دارای پیکربندی شبکه نادرست باشد، ممکن است گاهی مشکلات وای فای ایجاد شود. این موضوع  می‌تواند پس از بروزرسانی، نصب برنامه جدید یا سیم کارت معیوب رخ دهد. برای اطمینان از اینکه گوشی یا تبلت شما دارای تنظیمات شبکه صحیح است، می‌توانید تنظیمات قدیمی شبکه را پاک کنید.

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ 5


ششم: پاک کردن حافظه پنهان سیستم

گاهی اوقات بروزرسانی های عمده نرم افزاری ممکن است باعث مشکلاتی در برخی دستگاه‌ها شود. اگر اخیراً اندروید را به روزرسانی کرده‌اید و وای فای پس از آن شروع به کار کرده است، ممکن است پارتیشن حافظه پنهان مشکلی داشته باشد. این حافظه پنهان توسط اندروید برای انجام سریع‌تر کارها استفاده می‌شود، اما گاهی اوقات ممکن است خراب شود. برای حفظ سلامت سیستم حافظه پنهان، می‌توانید پارتیشن کش را پاک کنید. قبل از این کار حتما درباره این موضوع مطالعه کامل را به عمل بیاورید.

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ 6


هفتم: با به روزرسانی برنامه‌ها و نرم افزارهای گوشی سامسونگ مشکلات وای فای را رفع کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پیشگیری و گاهی رفع مشکلات شناخته شده، نصب فایل‌های به‌روزرسانی برنامه‌ها است. دو نوع به روز رسانی وجود دارد که می‌توانید بر روی گوشی سامسونگ خود نصب کنید. یکی به روز رسانی برنامه و دیگری به روز رسانی سیستم عامل گوشی است. اطمینان حاصل کنید که هر دو نوع به روزرسانی را در صورت موجود شدن نصب کرده‌اید.

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ 7


هشتم: وجود برنامه‌های بد را در نظر بگیرید.

برخی از دارندگان گوشی سامسونگ ممکن است ناخودآگاه یک برنامه مضر و بد را روی دستگاه خود نصب کنند. اگر متوجه شدید که پس از افزودن یک برنامه جدید، مشکل اتصال وای فای به وجود آمده است، می‌توانید با اجرای حالت ایمن در گوشی یا تبلت خودتان این مشکل را تأیید کنید.

هنگامی که در حالت ایمن هستید، همه برنامه‌های نصب شده توسط شما به رنگ خاکستری در می‌آیند و سیستم از اجرای آنها جلوگیری می‌کند. این بدان معناست که فقط برنامه‌های از پیش نصب شده همراه سیستم عامل اندروید قابل باز شدن هستند. اگر گوشی سامسونگ شما معمولاً بدون خرابی یا هنگ کردن در حالت ایمن کار می‌کند، می‌توانید فرض کنید که یکی از برنامه‌های نصبی پشت مشکل اتصال به وای فای قرار دارد.


نهم: دستگاه را پاک کنید و نرم افزار را به حالت پیش فرض برگردانید.

اگر وضعیت دستگاه تا این مرحله هنوز حل نشده باشد، ممکن است تنظیم مجدد کارخانه یا به بیان دیگر بازگشت به تنظیمات کارخانه ضروری باشد. باید بدانید که اکثر مشکلات مربوط به وای فای دلایل نرم افزاری دارند و با تنظیم مجدد کارخانه به راحتی برطرف می‌شوند.

نحوه رفع مشکلات وای فای گوشی سامسونگ 8
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

مشکل اتصال به اینترنت در گوشی سامسونگ

لغو دایورت در گوشی سامسونگ

علت خراب شدن برنامه ها در گوشي سامسونگ
دیدگاهتان را بنویسید