روش خاموش کردن گوشی سامسونگ نوت 10 یا پلاس 10

شما نمی توانید از روش سنتی برای خاموش کردن گوشی سامسونگ نوت 10 و پلاس 10 کنید. در عوض شما باید از یک کلید ترکیبی جدید استفاده کنید یا تنظیمات پیش فرض آن را تغییر دهید.


خاموش کردن سامسونگ نوت 10 با دکمه‌های فیزیکی

تقریباً در هر تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی دیگری، با فشار دادن طولانی دکمه روشن/خاموش، می‌توانید دستگاه را خاموش کنید. این عملکرد به طور معمول منوی قدرت را راه اندازی می‌کند که به شما امکان می‌دهد تلفن را خاموش، دوباره راه اندازی یا موارد دیگر را انجام دهید. در تلفن‌های جدید سامسونگ، این کار دستیار مجازی Bixby را باز می‌کند.

سامسونگ با گلکسی نوت 10 و 10 پلاس ترکیب کلیدی جدیدی را برای راه اندازی منوی قدرت ایجاد کرده است. به جای فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور (که سامسونگ آن را کلید کناری (Side key) می‌نامد)، باید دکمه های روشن/خاموش و کاهش صدا را به مدت چند ثانیه همزمان فشار داده و نگه دارید.

فشار دادن کلیدهای کم و زیاد کردن صدا

با نمایش منوی قدرت روی صفحه، می توانید هر دو رها شوید. اکنون  تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی گزینه خاموش کردن (Power off) ضربه بزنید. سپس خواهید دید که گوشی شما (Samsung Galaxy Note 10 ویا Plus 10) خاموش می‌شود.

ظاهر شدن گزینه های خاموش و روشن


عملکرد دکمه کناری یا حالت فشار دهید و نگه دارید، را تغییر دهید

همانطور که در بالا ذکر شد، سامسونگ به شما امکان تغییر رفتار پیش فرض فشار دادن دکمه روشن/خاموش را می‌دهد. در اینجا نحوه تغییر آن وجود دارد. اگر شما ترجیح دهید به جای راه اندازی Bixby ، مستقیماً وارد منوی قدرت شوید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

ابتدا از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا بخش اعلان نشان داده شود. بعد، روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا منوی تنظیمات باز شود.

انتخاب گزینه تنطیمات (چرخدنده)

اکنون، روی گزینه ویژگی‌های پیشرفته (Advanced features) ضربه بزنید. این گزینه باید در نیمه لیست گزینه‌ها باشد.

انتخاب گزینه ویژگی‌های پیشرفته (Advanced Features)

گزینه کلید کناری (Side key) را انتخاب کنید.

انتخاب کردن گزینه کلید کناری

اکنون می‌توانید رفتار پیش فرض گزینه فشار دادن دکمه روشن/خاموش (Power off menu) و همچنین حالتی که با گزینه فشار دادن و نگه داشتن (Press and hold) دکمه اتفاق می‌افتد را تغییر دهید. شما باید منوی خاموش کردن (Power off menu) را از بخش فشار دهید و نگه دارید (Press and hold) را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه منوی خاموش کردن

همچنین، با کشیدن انگشت به پایین روی بخش اعلان و ضربه زدن روی نماد روشن/خاموش و انتخاب گزینه تنظیمات کلید کناری (Side key settings) می‌توانید به منوی دکمه Side دسترسی پیدا کنید. سپس می توانید گزینه Power off menu را به عنوان عملکرد فشار داده و نگه دارید انتخاب کنید. 


خاموش کردن سامسونگ نوت 10 از طریق پنل تنظیمات سریع

اگر نمی‌خواهید از دکمه های فیزیکی گلکسی نوت 10 یا 10 پلاس برای خاموش کردن گوشی استفاده کنید، سامسونگ یک میانبر را به بخش اعلان دستگاه وارد کرده است.

برای دسترسی به آن، از بالای صفحه تلفن به پایین بکشید تا بخش اعلان پایین بیاید. از آنجا، روی نماد قدرت در گوشه بالا سمت راست که در کنار نماد چرخ دنده قرار دارد ضربه بزنید.

زدن گزینه خاموش کردن

اکنون منوی قدرت بارگیری می‌شود و گزینه‌های مختلفی را برای انتخاب ارائه می‌دهد. برای خاموش کردن دستگاه، روی گزینه خاموش کردن (Power off) ضربه بزنید.

ظاهر شدن گزینه های خاموش و روشن


به وسیله دستیار مجازی Bixby دستگاه را خاموش کنید

آخرین گزینه برای خاموش کردن دستگاه این است که از دستیار مجازی سامسونگ (Bixby)، بخواهید که Samsung Galaxy Note 10  یا 10 Plus شما را خاموش کند.

برای شروع، باید Bixby را راه اندازی کنید. اگر رفتار پیش فرض فشار دادن دکمه روشن/خاموش را تغییر نداده‌اید، می‌توانید از این دکمه برای نشان دادن دستیار مجازی استفاده کنید. بعد از باز شدن این برنامه به آن دستور بدهید تا تلفن را خاموش کند (Turn off the phone) و سپس گوشی شما خاموش می‌شود.

همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت از سمت راست گوشی به مرکز آن، به سمت راست‌ترین صفحه اصلی برسید. از این طریق هم می‌توانید به دستیار مجازی دسترسی پیدا کنید. در اینجا، می‌توانید بر روی نمادBixby  ضربه بزنید و سپس به آن بگویید، تلفن را خاموش کند.

نشان دهنده دستیار مجازی Bixby است


نوت 10 یا 10 پلاس خود را دوباره روشن کنید

خوشبختانه، سامسونگ نحوه روشن کردن Galaxy Note 10 یا 10 Plus را تغییر نداده است. تقریباً مانند سایر تلفن‌های هوشمند، تنها کاری که باید انجام دهید فشار دادن و نگه داشتن دکمه روشن/خاموش برای چند ثانیه است. وقتی آرم سامسونگ روی صفحه ظاهر شد، می توانید آن را رها کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ویرایش و غیرفعال کردن صفحه‌های لبه‌ای در S20

تنظیم الگو و شدت لرزش در Galaxy S20

تغییر وضوح صفحه در Samsung Galaxy S20
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید