بررسی علت هنگ كردن گوشي سامسونگ

بسیاری از دارندگان دستگاه‌های سامسونگ در حین استفاده با مشکلاتی مانند هنگ کردن یا خرابی گوشی مواجه می‌شوند. با وجود اینکه این نوع مشکلات چندان رایج نیست، اما با توجه به میلیون‌ها عدد از گوشی سامسونگ که در سراسر جهان در حال استفاده هستند، این نوع مسائل هنوز بسیار قابل توجه است. اگر گوشی سامسونگ شما همچنان هنگ می‌کند و نمی‌دانید چگونه آن را برطرف کنید این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله شما با علت هنگ كردن گوشي سامسونگ و هم چنین راه‌حل‌های موجود برای رفع این مشکل آشنا می‌شوید.


بررسی علت هنگ كردن گوشي سامسونگ

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است باعث هنگ کردن گوشی یا تبلت سامسونگ شود. در بیشتر موارد، اشکال در نرم افزار یا در سیستم عامل اصلی است، اما موارد دیگری وجود دارد که در صورت عدم کارکرد راه‌حل‌های خاص باید به آنها توجه کنید. در ادامه مراحل مهم عیب یابی گوشی سامسونگ بیان شده است.


با به روزرسانی برنامه‌ها و نرم افزار سامسونگ، مشکل هنگ کردن گوشی را برطرف کنید

اگر دستگاه سامسونگ شما دائما هنگ می‌کند، ممکن است این مشکل در اثر یک اشکال ساده در یکی از برنامه‌ها ایجاد شده باشد یا در گوشی یک مشکل عمیق تری وجود داشته باشد. برخی از مشکلات مربوط به هنگ کردن به راحتی با انجام یک کار ساده مانند نصب یک به روز رسانی برطرف می‌شود. در اندروید دو نوع به روزرسانی وجود دارد، به روزرسانی برنامه و به روزرسانی سیستم عامل. در صورت وجود به روزرسانی از هر نوع، معمولاً اعلان های آنها را دریافت خواهید کرد. بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی اعلان ضربه بزنید و به روزرسانی را انجام دهید.

روش دیگر این است که شما می‌توانید در هر زمان به روزرسانی سیستم عامل و برنامه‌ها را به صورت دستی انجام دهید. در دستگاه‌های سامسونگ دارای اندروید 10، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آخرین نسخه موجود برای نرم افزار را بررسی کنید. مراحل این کار به شرح زیر است:

  1. برنامه تنظیمات را باز کنید.
  2. روی گزینه به روز رسانی نرم افزار ضربه بزنید.
  3. روی بارگیری و نصب ضربه بزنید.
  4. برنامه مضر را تشخیص دهید

برخی از برنامه‌های ضعیف ساخته شده ممکن است در برخی از دستگاه‌های سامسونگ به درستی کار نکنند و مشکلاتی را ایجاد کنند. اگر تلفن یا تبلت سامسونگ شما بعد از نصب یک برنامه هنگ می‌کند یا درست کار نمی‌کند، می‌توانید از ابزار تشخیصی به نام Safe Mode برای بررسی این موضوع استفاده کنید. هنگامی که در حالت ایمن هستید، همه برنامه‌های نصب شده توسط شما به رنگ خاکستری در می‌آیند و سیستم از اجرای آنها جلوگیری می‌کند. این بدان معناست که فقط برنامه‌های از پیش نصب شده همراه نرم افزار قابل باز شدن هستند. اگر گوشی سامسونگ شما بدون خرابی یا هنگ کردن در حالت ایمن کار می‌کند، می‌توانید فرض کنید که یکی از برنامه‌های نصب شده توسط شما باعث بروز این مشکل شده است.


جهت رفع علت هنگ كردن گوشي سامسونگ حافظه پنهان سیستم را بازخوانی کنید

برخی از گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ پس از به‌روزرسانی دچار خرابی‌های آزاردهنده می‌شوند. این موضوع جدیدی نیست و این پدیده در طول سالها مشاهده شده است. بروز این اتفاق لزوماً به این معنا نیست که به روزرسانی‌های اندروید مستقیماً عامل این مشکل هستند، زیرا بیشمار عوامل دیگر نیز باید در نظر گرفته شوند. اما از آنجا که تشخیص علت مشکل تنها با تمرکز بر یک عامل دشوار است، به هیچ وجه نمی‌توان به آسانی دلیل واقعی هر گونه مشکل هنگ کردن یا خرابی گوشی را مشخص کرد.

یکی از دلایل متداول بروز مشکلات بلافاصله پس از به‌روزرسانی، خرابی حافظه پنهان سیستم است. حافظه پنهان مجموعه‌ای از فایل‌های موقت است که اغلب توسط سیستم عامل اندروید استفاده می‌شود. گاهی اوقات، به روزرسانی ممکن است این حافظه را خراب کند، که در نهایت می‌تواند منجر به ایجاد مشکل شود. برای اطمینان از اینکه کش (cache) یا حافظه پنهان سیستم در حالت عالی قرار دارد باید پارتیشن آن را پاک کنید.

علت هنگ كردن گوشي سامسونگ 1


رفع هنگ کردن گوشی سامسونگ با تنظیم مجدد کارخانه

اگر با انجام کارهای بالا مشکل هنگ کردن گوشی بر طرف نشد باید گزینه استفاده از تنظیم مجدد کارخانه را در دستگاه خود در نظر بگیرید. این گزینه موثرترین راه برای رفع بسیاری از مشکلات نرم افزاری در دستگاه‌های اندروید است، بنابراین اگر علت مشکل به وجود آمده نقص نرم افزاری باشد، پاک کردن تلفن یا تبلت و بازگشت به حالت پیش فرض (تنظیمات کارخانه) به احتمال زیاد باعث بر طرف شدن مشکل می‌شود.

علت هنگ كردن گوشي سامسونگ 2
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بررسی علت گرم شدن گوشی سامسونگ

علت زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

افزایش فضای حافظه گوشی سامسونگ
دیدگاهتان را بنویسید