بازیابی شماره های پاک شده گوشی سامسونگ

لیست مخاطبین و شماره تلفن‌ها به عنوان مهم‌ترین داده‌های تلفن همراه شناخته می‌شوند. در زندگی روزمره ما ممکن است لیست مخاطبین را به دلیل خطای انسانی حذف کنیم. در بین کاربران سامسونگ، این اتفاق معمولاً رخ می‌دهد. این مقاله بر ارائه بهترین روش و نکات برای بازیابی شماه های پاک شده از تلفن سامسونگ متمرکز است.

برخی از کاربران می‌خواهند از ترفندهایی برای بازیابی مخاطبین از دست رفته گوشی سامسونگ بدون کامپیوتر استفاده کنند. این موضوع هیچ مشکلی ندارد اما این ترفندها همیشه نیاز به فایل پشتیبان‌گیری قبلی دارند.


هنگام حذف مخاطبین به صورت اشتباهی در گوشی سامسونگ چه باید کرد

مطمئناً می‌توان گفت که مخاطبین حذف شده به صورت یکباره از گوشی سامسونگ شما پاک نمی‌شوند. بایت‌های مربوط به این مخاطبین در فضای داخلی حافظه داخلی گلکسی شما پخش شده و در قالب نامرئی ذخیره می‌شوند تا بتوانید برای پذیرش داده‌های جدید آماده باشید.

اگر بتوانید بایت‌های پراکنده را با هم جمع آوری کنید، می‌توانید به راحتی مخاطبین حذف شده را در سامسونگ خود بازیابی کنید. برای انجام این کار، حتما باید از نوشتن داده‌های جدید خودداری کنید. در غیر این صورت، در صورت پوشانده شدن داده‌های جدید، هر فرصتی را برای بازیابی اطلاعات از دست رفته خود از دست خواهید داد.

در ادامه اولین کارهایی را که باید بر روی گوشی سامسونگ خود در چنین شرایطی انجام دهید، بیان شده است.

نکته:

 • استفاده از تلفن خود را متوقف کنید، عکس نگیرید، پیام کوتاه ارسال نکنید یا در اینترنت گشت و گذار نکنید.
 • برای جلوگیری از ارتقاء خودکار تلفن، شبکه ها را خاموش کنید.
 • از روش مناسب برای بازیابی شماره های پاک شده در Samsung ASAP خود استفاده کنید.


بخش اول: چگونه می‌توان شماره های پاک شده را از حافظه داخلی سامسونگ بدون پشتیبان‌گیری بازیابی کرد؟

استفاده از نرم افزار بازیابی حرفه ای مخاطبین سامسونگ

همانطور که همه ما می‌دانیم، افراد به احتمال زیاد مخاطبین خودشان را به طور تصادفی حذف می‌کنند و زمان لازم برای پشتیبان‌گیری از آنها وجود ندارد. به لطف نرم افزار بازیابی اطلاعات سامسونگ، نیازی به نگرانی ندارید، زیرا هدف این نرم افزار بازیابی فایل‌های حذف شده از تلفن‌های اندروید بدون پشتیبان‌گیری است. با استفاده از آن، می‌توانید مخاطبین از دست رفته خود را به راحتی به گوشی سامسونگ گلکسی خود بازگردانید.

نرم افزار بازیابی اطلاعات سامسونگ چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد؟

 1. پیام‌های متنی حذف شده یا از دست رفته، لیست مخاطبین، گزارش‌های تماس را از حافظه داخلی اندروید / سیم کارت (نیاز به روت دارد) بازیابی می‌کند
 2. عکس‌ها، فیلم‌ها، موسیقی و اسناد حذف شده را از کارت SD اندروید بدون نیاز به روت شدن بازیابی می‌کند.
 3. پشتیبان‌گیری از فایل‌های موجود در دستگاه اندروید و ذخیره آن در کامپیوتر (برای دستگاه‌های اندروید روت شده و بدون روت)
 4. پیش نمایش فایل‌ها قبل از انتقال داده‌ها

این نرم افزار از تمام سری گوشی های گلکسی سامسونگ و دیگر دستگاه‌های اندرویدی مانند هواوی (HUAWEI)، شیائومی (Xiaomi)، موتورولا (Motorola)، اچ‌تی‌سی (HTC)، وان پلاس (OnePlus) و غیره پشتیبانی می‌کند.


چگونه می‌توان شماره های پاک شده سامسونگ گلکسی بازیابی کرد؟

برای انجام این کار، ابتدا باید گوشی سامسونگ خودتان را روت کنید. سپس:

 • نرم افزار بازیابی اطلاعات سامسونگ (Samsung Data Recovery) را اجرا کرده و گوشی سامسونگ خود را به کامپیوتر وصل کنید.
 • اشکال زدایی USB را فعال کنید.
 • برنامه فایل‌ها را اسکن می‌کند.
 • موارد مخاطب را پیش نمایش کرده و انتخاب کنید.
 • بازیابی مخاطبین از سامسونگ به کامپیوتر.

برای درک بهتر این مراحل ادامه مطالب را مشاهده کنید.

  مرحله اول: گوشی سامسونگ خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.

لطفاً برنامه Samsung Data Recovery را در کامپیوتر خود دانلود و سپس نصب کنید. سپس، برنامه را اجرا کرده و تلفن سامسونگ خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. لازم است اشکال زدایی USB را در تلفن سامسونگ خود فعال کنید. پس از اتمام کار، می‌توانید رابط اصلی را به صورت زیر مشاهده کنید.

نرم افزار بازیابی اطلاعات سامسونگ 1

مرحله دوم: پیش نمایش و انتخاب مخاطبین.

در رابط کاربری اصلی، گزینه مخاطبین و سایر انواع فایل‌ها را به دلخواه تیک بزنید و روی گزینه بعدی ضربه بزنید. سپس، برنامه یک اسکن عمیق از داده‌های موجود در تلفن سامسونگ را انجام می‌دهد. پس از اتمام کار، می‌توانید مخاطبین را پیش نمایش کرده و موارد دلخواه را انتخاب کنید. موارد حذف شده با رنگ قرمز مشخص شده اند.

نرم افزار بازیابی اطلاعات سامسونگ 2

مرحله سوم: بازیابی مخاطبین حذف شده از گوشی سامسونگ را شروع کنید.

روی نماد بازیابی (Recover) ضربه بزنید و یک پوشه برای ذخیره مخاطبین انتخاب کنید. اگر نوع دیگری از فایل‌ها را برای بازیابی انتخاب کرده‌اید، نرم افزار پوشه هایی برای ذخیره هر نوع فایل به تنهایی ایجاد می‌کند.


بخش دوم: شماره های پاک شده از گوشی سامسونگ را از طریق محیط ابر بازیابی کنید

گوگل و سامسونگ فضای ذخیره سازی رایگان را برای کاربران سامسونگ فراهم می‌کنند تا فایل‌های پشتیبان را در سرویس‌های ابری خود ذخیره کنند. اگر از شماره تلفن‌ها در ابر پشتیبان تهیه کرده‌اید، می‌توانید مخاطبین را از فایل پشتیبان‌گیری شده در محیط ابر بدون کامپیوتر بازیابی کنید.

ما از محیط ابر سامسونگ به عنوان مثال استفاده می‌کنیم تا راهنمای گام به گام ارائه دهیم.

فایل‌های پشتیبانی شده: مخاطبین، گزارش تماس ها، پیام‌ها، فایل‌های رسانه‌ای، تقویم، تنظیمات تلفن، برنامه‌ها و موارد دیگر است.

نحوه انجام این کار به شرح زیر است:

 • به بخش تنظیمات (Settings) بروید.
 • روی گزینه حساب‌ها و پشتیبان‌گیری (Accounts and backup) ضربه بزنید.
 • سپس روی گزینه پشتیبان‌گیری و بازیابی (Backup and restore) کلیک کنید.
 • گزینه بازیابی اطلاعات (Restore data) را انتخاب کنید.
 • مخاطبین (حساب سامسونگ) و سایر فایل‌هایی را که می‌خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید.
 • روی گزینه Restore Now ضربه بزنید تا مخاطبین پشتیبان‌گیری شده در تلفن سامسونگ ذخیره شوند.

توجه: مخاطبین بارگیری شده بر روی مخاطبین موجود در سامسونگ شما قرار می‌گیرند. این نوع بازیابی به شما اجازه نمی‌دهد تا موارد را پیش نمایش داده و مخاطبین را یک به یک از طریق ابر بازیابی کنید.

تنظیمات محیط ابر سامسونگ


بخش سوم: مخاطبین حذف شده را با برنامه‌ها به گوشی سامسونگ خود بازگردانید

در این بخش برخی از برنامه‌های بازیابی مخاطبین سامسونگ را شرح داده‌ایم. شما می‌توانید آنها را بر روی گوشی سامسونگ خود نصب کرده و امتحان کنید زیرا رایگان هستند. با این حال، اکثر آنها مخاطبین حذف شده را از فایل پشتیبان بازیابی می‌کنند.

1 – برنامه GT Recovery

برنامه GT Recovery یک ترفند مفید برای بازیابی فایل‌ها از تلفن اندروید است. اگر گلکسی سامسونگ خود را روت کرده‌اید، می‌تواند به راحتی به شما اجازه دهد مخاطبین حذف شده سامسونگ را بازیابی کنید. ممکن است این نرم افزار بتواند فایل‌های حذف شده را بدون روت بازیابی کند، اما احتمال شکست وجود دارد، زیرا فقط می‌تواند فایل‌های حافظه پنهان تلفن شما را اسکن کند تا داده‌های حذف شده را پیدا کند.

بنابراین اگر می‌خواهید فایل‌های از دست رفته خود را بدون پشتیبان‌گیری پیدا کنید، تلفن خود را روت کرده و از نرم افزار بازیابی GT استفاده کنید. این برنامه از مخاطبین، پیامک، گزارش تماس‌ها، عکس، اسناد متنی و موارد دیگر پشتیبانی می‌کند.

تصویر برنامه GT Recovery

2- برنامه Deleted Contact Recovery

همانطور که از نام آن مشخص است، این برنامه بر بازیابی مخاطبین حذف شده تمرکز دارد. این برنامه می‌تواند مخاطبین حذف شده شما را بازیابی کند، اما شما باید با حساب فیس بوک خود وارد آن شوید تا بتواند مخاطبین را از فیس بوک بارگیری کند. با توجه به بازخورد کاربران، بازیابی مخاطبین ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

تصویر برنامه Deleted Contact Recovery

3- برنامه Super Backup & Restore

این برنامه می‌تواند از مخاطبین موجود در کارت SD گوشی سامسونگ شما پشتیبان‌گیری کرده و سپس آنها را از پشتیبان‌ها بازیابی کند. همچنین می‌تواند فایل‌های پشتیبان را در Google Drive یا Gmail بارگذاری کند و به شما امکان می‌دهد پشتیبان ها را از حساب گوگل خود دانلود کنید. این برنامه از شماره تلفن‌ها، آدرس های ایمیل، گروه های تماس و عکس های مخاطبین هم پشتیبانی می‌کند.

تصویر برنامه Super Backup & Restore

کلام آخر: امروزه با توسعه فناوری، صرف نظر از ایجاد یا نبودن لیست پشتیبان، افراد می‌توانند به راحتی مخاطبین حذف شده را از تلفن‌های سامسونگ یا سایر دستگاه‌های Android خود بازیابی کنند. با توجه به دستورالعمل‌های فراوان موجود در سطح وب جهت بازگرداندن داده‌های از دست رفته، هنوز خطر از دست دادن داده‌ها وجود دارد. زیرا در حال حاضر موفقیت 100 درصدی برای بازیابی اطلاعات وجود ندارد. بهترین راه برای ایمن نگه داشتن داده‌های خصوصی شما پشتیبان‌گیری منظم از تلفن سامسونگ است.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه تغییر فونت گوشی سامسونگ

نحوه افزودن و پاک کردن حساب سامسونگ

روش مخفی کردن و نمایش برنامه در گوشی سامسونگ
2.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید