بازیابی عکس‌های پاک شده از حافظه داخلی گوشی سامسونگ

گاهی اوقات لازم است که بعضی از تصاویر و عکس‌هایی که به دلایل مختلف از گوشی سامسونگ پاک شده‌است را بازیابی کنیم. در ادامه ما در داخل یک جدول دلایل مختلف برای بازیابی عکس‌های پاک شده و همچنین روش مناسب برای بازیابی آنها را بیان کرده‌ایم. در نتیجه با ما همراه باشید تا با روش‌های مختلف بازیابی عکس‌های پاک شده‌از حافظه داخلی گوشی سامسونگ آشنا شوید.

مسئلهراه حل
من باید عکس‌های حذف شده به صورت دائمی را از گوشی سامسونگ خود بازیابی کنم.بازیابی عکس‌ها با استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات (روش 2)
باید عکس‌های که اخیراً حذف شده را از برنامه گالری بازیابی کنم.عکس‌های خود را از سطل زباله بازیابی کنید (روش 1)
باید عکس‌های موجود در فضای ابر سامسونگ (Samsung Cloud) را بازیابی کنم.بازیابی عکس از Samsung Cloud را انجام دهید (روش 3)
من باید عکس‌های حذف شده دائمی را از گوشی سامسونگ بدون کامپیوتر بازیابی کنم.برنامه بازیابی اطلاعات را روی تلفن خود نصب کنید (روش 2)
من باید عکس‌های خراب شده گوشی سامسونگ را بازیابی کنم.هزینه خدمات بازیابی اطلاعات حرفه ای را پرداخت کنید (روش 5)
پس از بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی یا تبلت سامسونگ، باید عکس‌های حذف شده را بازیابی کنم.عکس‌های خود را از بخش پشتیبان‌گیری ابری بازگردانید (روش 3 و 4)
من باید عکس‌های حذف شده را که در کارت SD گوشی سامسونگ من ذخیره شده بود را بازیابی کنم.کارت SD را به رایانه خود وصل کرده و از نرم افزار بازیابی اطلاعات استفاده کنید (روش2)

نکته بسیار مهم: اکثر روش‌های بازیابی عکس سامسونگ که در این مقاله توضیح داده شده‌است، فقط برای مدت محدودی از حادثه از دست دادن داده‌اولیه یا همان عکس مورد نظر کاربرد دارد. به این ترتیب، شما باید در اسرع وقت فرآیند بازیابی را آغاز کنید و تا زمانی که عکس‌های خود را بازیابی نکرده‌اید، استفاده از تلفن یا تبلت سامسونگ کنار بگذارید. این کار را باید به این علت انجام دهید که اگر از گوشی استفاده کنید اطلاعات جدید بر روی اطلاعات قدیمی قرار می‌گیرند و باعث حذف دائمی آنها می‌شود. 


نحوه بازیابی عکس‌های پاک شده‌از گوشی های سامسونگ

بیایید نگاهی به پنج روشی بیندازیم که می‌توانید برای بازیابی عکس‌های پاک شده‌از هر تلفن یا تبلت سامسونگ از آنها استفاده کنید، بدون توجه به این که چند دقیقه پیش به طور تصادفی حذف شده‌اند یا به دلیل خطای کاربر یا آسیب مکانیکی به طور دائمی از بین رفته‌اند.


روش 1: بازیابی عکس‌های پاک شده گوشی سامسونگ از طریق سطل زباله در برنامه گالری

کاربران تلفن‌های همراه و تبلت سامسونگ از این ویژگی عالی برخوردار هستند. زیرا برنامه گالری به طور پیش فرض همه عکس‌ها و فیلم‌های حذف شده را در پوشه سطل زباله به مدت 30 روز ذخیره می‌کند. پس از آن، عکس‌ها و فیلم های حذف شده به طور خودکار برای همیشه از دستگاه حذف می‌شوند، بنابراین قبل از اینکه دیر شود باید سریع عمل کنید و دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

برای بازیابی عکس‌های پاک شده‌از سطل زباله گالری سامسونگ باید:

1- برنامه گالری را اجرا کنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 1

2- روی نماد منوی همبرگر (سه خط افقی) ضربه بزنید.

3- گزینه سطل زباله (Recycle bin) را انتخاب کنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 2

4- عکسی که می‌خواهید بازیابی شود را انتخاب کنید.

5- برای بازیابی عکس، روی نماد بازیابی (Restore) ضربه بزنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 3

با ضربه زدن و نگه داشتن عکس و سپس انتخاب همه عکس‌های دیگری که می‌خواهید بازیابی شوند، می‌توانید همزمان چندین عکس را بازیابی کنید.


  • روش 2: بازیابی عکس‌های پاک شده گوشی سامسونگ به وسیله نرم افزار بازیابی اطلاعات

عکس‌هایی که دیگر در سطل زباله سامسونگ وجود ندارند اغلب با استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات قابل برگشت هستند. چنین نرم افزاری می‌تواند فضای ذخیره سازی داخلی تلفن همراه شما را تجزیه و تحلیل کرده و عکس‌های حذف شده دائمی را که هنوز رونویسی نشده‌اند را پیدا کند.

اکثر برنامه های کاربردی نرم افزار بازیابی اطلاعات برای ارائه بهترین نتایج به مجوزهای ریشه‌ای نیاز دارند و در برخی موارد اصلاً کار نمی‌کنند. این روزها، روت کردن گوشی اندروید یک فرآیند نسبتاً ساده است، اما ضمانت نامه شما را باطل می‌کند و خطرات امنیتی خاصی را به همراه دارد، بنابراین قبل از شروع به کار، تحقیقات خود را انجام دهید و از انجام این کار مطمئن شوید.

نرم افزارهای بازیابی اطلاعات را می‌توان به دو دسته وسیع تقسیم کرد: نرم افزارهایی که بر روی سیستم عامل‌های کامپیوتر مانند ویندوز و مک نصب می‌شوند و اپلیکیشن‌های موبایل (اندروید). برنامه‌های کاربردی که در دسته اول قرار دارند، مانند Disk Drill برای مک و برنامه EaseUS MobiSaver برای ویندوز است. این برنامه ها تقریباً همیشه دارای نتایج بازیابی اطلاعات خوبی هستند، اما به ندرت بدون روت کار می‌کنند.

از طرف دیگر، برنامه های بازیابی اطلاعات بومی اندروید، مانند DiskDigger ، می‌توانند مستقیماً از فروشگاه گوگل پلی نصب شوند و حتی بدون روت استفاده شوند. با این حال، عملکرد بازیابی آنها در دستگاه های بدون روت به شدت محدود است.


روش استفاده از برنامه EaseUS MobiSaver ویندوز

1- برنامه EaseUS MobiSaver را برای اندروید دانلود کرده و روی کامپیوتر خود نصب کنید.  

2- تلفن سامسونگ خود را به کامپیوتر خود وصل کنید.

3- اجازه دهید اشکال زدایی USB در تلفن شما انجام شود.

بازیابی عکس‌های پاک شده 4

4- به برنامه EaseUS MobiSaver دسترسی کامل به تلفن خود بدهید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 5

5- برنامه EaseUS MobiSaver را برای اندروید راه اندازی کنید و تلفن خود را اسکن کنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 6

6- انتخاب خود را انجام داده و با کلیک روی دکمه بازیابی، بازیابی را شروع کنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 7


اپلیکیشن DiskDigger اندروید

1- اپلیکیشن DiskDigger را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید.

2- برنامه را اجرا کرده و روی دکمه Start Basic Photo Scan ضربه بزنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 8

3- عکس‌هایی را که می‌خواهید بازیابی شوند انتخاب کنید.

4- روی دکمه بازیابی (Recover) در پایین ضربه بزنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 9

5- بین گزینه های بازیابی موجود، یکی را انتخاب کنید.

با بازیابی مستقیم عکس‌ها از کارت microSD می‌توانید از روت کردن گوشی سامسونگ خود جلوگیری کنید. فقط توجه داشته باشید که عکس‌هایی که می‌خواهید بازیابی شوند ممکن است در حافظه داخلی گوشی ذخیره شده باشند و نه روی کارت microSD جانبی گوشی.


روش 3: بازیابی عکس‌ها از فضای ابری سامسونگ

کاربران سامسونگ می‌توانند از داده‌های مهم در Samsung Cloud پشتیبان بگیرند. این فضا یک پلت فرم ذخیره سازی ابری است که 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان برای همه کاربران جدید ارائه می‌دهد. هنگامی که پشتیبان‌گیری Samsung Cloud فعال است، همه عکس‌های گالری به طور خودکار به سرورهای سامسونگ منتقل می‌شوند. سپس این عکس‌ها را می‌توان به راحتی از آنها بازیابی کرد.

برای بازیابی عکس‌های پاک شده‌از فضای ابر سامسونگ مراحل زیر را انجام دهید:

1- برنامه Settings را باز کرده و به بخش Accounts and backup بروید.

2- روی گزینه Samsung Cloud ضربه بزنید و گزینه Backup and restore را انتخاب کنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 10

3- روی گزینه بازیابی داده‌ها (Restore data) ضربه بزنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 11

4- گالری (Gallery) را انتخاب کنید.

5- روی همگام سازی (Sync) ضربه بزنید.

اگر بعد از این مراحل هنوز عکس‌های مهم را ندارید، این احتمال وجود دارد که آنها را به طور تصادفی حذف کرده باشید، بدون اینکه حتی متوجه آن باشید. خوشبختانه Samsung Cloud دارای یک پوشه مربوط به فایل‌های حذف شده دارد. برای بازیابی فایل‌های مورد نظر از فضای ابری، به بخش تنظیمات (Settings) > حساب‌ها و پشتیبان‌گیری (Accounts and backup) >  Samsung Cloud > گالری (Gallery) > آشغال (Trash) بروید. عکس‌های خود را انتخاب کرده و روی بازیابی ضربه بزنید.

باید توجه داشته باشید که عکس‌های حذف شده فقط به مدت 15 روز در پوشه سطل زباله Samsung Cloud باقی می‌مانند.


روش 4: Google Photos

اگرچه گوگل دیگر از 1 ژوئن 2021 فضای ذخیره نامحدود رایگان برای عکس‌های فشرده ارائه نمی‌دهد، اما Google Photos به احتمال زیاد محبوب‌ترین سرویس اشتراک گذاری و ذخیره عکس اندروید باقی می‌ماند، زیرا به آسانی برای همه با حساب Google در دسترس است.

اگر شما جزء کاربرانی هستید که برای حفظ خاطرات مهم به سرورهای Google متکی هستند، می‌توانید دستورالعمل‌های زیر را برای بازیابی همه عکس‌های حذف شده دائمی با استفاده از هر گوشی دنبال کنید.

برای بازیابی عکس‌های پاک شده‌از تلفن سامسونگ با استفاده از Google Photos مراحل زیر را انجام بدهید:

1- برنامه Google Photos را در تلفن خود باز کنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 12

2- اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، با حساب Google خود وارد شوید.

3- عکسی را که می‌خواهید بازیابی کنید باز کنید و آن را در تلفن خود بارگیری کنید.

بازیابی عکس‌های پاک شده 13

برنامه Google Photos دارای پوشه خاصی برای عکس‌های پاک شده به نام Bin است و می‌توانید با ضربه زدن روی گزینه کتابخانه (Library) در پایین و انتخاب گزینه Bin به آن دسترسی پیدا کنید. برای بازیابی عکسی از سطل زباله، عکسی را که می‌خواهید بازیابی شود لمس کرده و نگه دارید و سپس در پایین صفحه روی گزینه بازیابی (Restore) ضربه بزنید.

به خاطر داشته باشید که عکس‌های حذف شده فقط تا 60 روز یا تا زمانی که سطل خالی شود بسته به آنچه در مرحله اول قرار می گیرد در سطل باقی می‌مانند.


روش 5: بازیابی اطلاعات به صورت حرفه ای

بازیابی عکس‌های پاک شده 14

متأسفانه، همه عکس‌های از دست رفته را نمی‌توان در خانه بازیابی کرد. به عنوان مثال، برای کاربران عادی سامسونگ عملاً غیرممکن است که عکس‌های مهمی را که در فضای ابر ذخیره نشده‌اند را از تلفن شکسته یا آسیب دیده سامسونگ بازیابی کنند.

در چنین شرایطی، بهترین گزینه شما یک سرویس بازیابی اطلاعات حرفه‌ای است. بله، ارسال تلفن برای متخصصان مجهز به ابزارهای تخصصی که به آنها اجازه می‌دهد داده‌ها را مستقیماً از تراشه های حافظه فلش بازیابی کنند. این خدمت گران خواهد بود. اما اگر نخواهید از این گزینه استفاده کنید تنها گزینه دیگر از بین رفتن دائمی اطلاعات است.


کلام پایانی

به عنوان یک کاربر گوشی سامسونگ ، هر زمان که نیاز به بازیابی عکس‌های پاک شده دارید، می‌توانید از بین چندین روش، موثرترین را انتخاب کنید. در این مقاله، ما پنج روش را توضیح داده‌ایم و همچنین توضیح داده‌ایم که از هر کدام از آنها باید چگونه استفاده کنید. تنها کاری که برای شما باقی می‌ماند این است که در اسرع وقت روند بازیابی را شروع کنید، دستورالعمل‌های ما را دنبال کنید و مطمئن شوید که دفعه بعد هنگام کار با گوشی خودتان دقت بیشتری خواهید داشت.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

پاك كردن حافظه پنهان گوشی سامسونگ

اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون

قفل کردن برنامه‌ها با استفاده از پوشه امن در گوشی سامسونگ
4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید