بازیابی اس ام اس های پاک شده از گوشی سامسونگ

آیا شما هم به طور تصادفی اس ام اس های مهم را از تلفن سامسونگ خود حذف کرده‌اید و اکنون به دنبال بازیابی آنها هستید، اما هیچ ایده‌ای ندارید؟ نگران نباشید، این نوع از دست دادن داده‌ها معمول است و شما نباید نگران چنین مواردی باشید. خبر خوب این است که پیام‌های حذف شده تا زمانی که در دستگاه باقی بمانند و رونویسی نشوند بازیابی می‌شوند. ما در این مقاله روش بازیابی اس ام اس های پاک شده از گوشی سامسونگ را به شما آموزش می‌دهیم.


سناریوهای متداول که منجر به حذف پیام‌های متنی می‌شود

دلایل مختلفی وجود دارد که اس ام اس های شما از تلفن حذف می‌شوند. برخی از این دلایل عبارتند از:

  1. بر اثر حمله ویروس یا بدافزار
  2. حذف پیام‌ها به طور تصادفی یا ناخواسته
  3. تلفن به صورت داخلی آسیب می‌بیند یا بر روی آن آب می‌ریزد  
  4. تغییر در قالب بندی دستگاه یا کارت SD

به غیر از این موارد، چندین علت دیگر نیز وجود دارد که ممکن است منجر به از دست دادن شدید اطلاعات تلفن شود.


آیا پیامک حذف شده قابل بازیابی است یا خیر؟

شکی وجود ندارد که می‌توانید پیامک‌های از دست رفته تلفن را بازیابی کنید. حقیقت این است که هرگاه پیام‌های متنی شما پاک می‌شوند، آنها از فضای حافظه داخلی گوشی حذف نمی‌شوند، بلکه فقط نام آنها به عنوان بلااستفاده تغییر پیدا می‌کند.

هر زمان که داده جدیدی ذخیره می‌کنید، این فضای بلااستفاده اشغال شده و داده‌های قبلی برای همیشه حذف می‌شوند. بنابراین، تا زمانی که این فضا توسط داده‌های جدید پر نشود، فرصتی برای بازیابی آنها وجود دارد. این بدان معناست که داده‌های جدید نباید داده‌های قدیمی را رونویسی کنند.

جهت جلوگیری از رونویسی داده‌ها باید بخش داده‌های تلفن همراه یا Wi-Fi را خاموش کنید و بهتر است دسترسی به تلفن را به طور کامل متوقف کنید.

شما برای بازیابی اس ام اس های پاک شده از گوشی سامسونگ می‌توانید از چندین روش استفاده کنید. این روش‌ها به دو صورت کلی هستند. روش اول که پیام‌های حذف شده را به واسطه فایل‌های پشتیبانی که قبلا از اطلاعات گوشی ایجاد کرده بودید بازیابی می‌کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به برنامه Samsung Kies، استفاده از فضای ابری سامسونگ (Samsung Cloud)، استفاده از برنامه‌های موجود در فروشگاه پلی (SMS Backup+، SMS Backup & Restore) اشاره کرد. روش دوم استفاده از برنامه Samsung Data Recovery جهت بازیابی پیامک‌های حذف شده بدون فایل پشتیبان است. ما در این مقاله بر روی روش دوم متمرکز هستیم، زیرا خیلی از کاربران بدون گرفتن فایل پشتیبان از اطلاعات گوشی خود اطلاعاتشان حذف می‌شود.


بازیابی اس ام اس های پاک شده از گوشی سامسونگ بدون پشتیبان‌گیری

نگران نباشید، شما حتی بدون گرفتن فایل پشتیبان از اطلاعات گوشی خودتان می‌توانید با استفاده از ابزار بازیابی اطلاعات سامسونگ، اطلاعات و پیامک‌های از دست رفته تلفن را بازیابی کنید. این روش یک راه موثر برای بازگرداندن پیام‌های حذف شده از تلفن سامسونگ است. این ابزار به طور کامل کل دستگاه را اسکن می‌کند تا پیامک‌های حذف شده تلفن را پیدا کند.

مهم نیست که چگونه پیامک‌ها حذف شده اند ، اما مهم‌ترین چیز نحوه بازیابی آنها است. بنابراین، با استفاده از این برنامه نرم افزاری، اکنون نه تنها پیام‌های متنی بلکه داده‌های دیگر مانند عکس، صدا، فیلم، مخاطبین، سابقه تماس و بسیاری دیگر از داده‌ها را می‌توانید بازیابی کنید.

این برنامه از هر مدل سامسونگ پشتیبانی می‌کند. بنابراین، بدون هیچ تاخیری، فقط کافی است نرم افزارSamsung Data Recovery  را بارگیری کرده و اس ام اس های حذف شده را از تلفن سامسونگ خود بازگردانید.

نکته بسیار مهم: توصیه می‌شود که نرم افزار را بر روی یک کامپیوتر یا لپ تاپ خود بارگیری و استفاده کنید. همچنین بازیابی اطلاعات تلفن بر روی تلفن خطرناک است زیرا ممکن است به دلیل بازنویسی داده‌ها، تمام اطلاعات گرانبهای خود را از دست بدهید.


مراحل بازیابی اس ام اس های حذف شده از تلفن سامسونگ

مرحله 1: دستگاه اندروید خود را به کامپیوتر متصل کنید.

ابتدا، نرم افزار بازیابی اطلاعات اندروید (Android Data Recovery) را در کامپیوتر راه اندازی کرده و گزینه بازیابی اطلاعات (Data Recovery) را انتخاب کنید. 

اکنون دستگاه اندروید یا گوشی سامسونگ خودتان را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.

توجه: مطمئن شوید که اشکال زدایی USB را در دستگاه اندروید خود فعال کرده‌اید.

بلافاصله پس از شناسایی دستگاه، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

مرحله 2: انواع فایل‌ها را برای اسکن انتخاب کنید.

وقتی دستگاه شما با موفقیت متصل شد، نرم افزار بازیابی اطلاعات اندروید انواع داده‌هایی را که پشتیبانی می‌کند را نشان می‌دهد. به طور پیش فرض انواع فایل‌ها را بررسی می‌کند. شما فقط باید نوع داده‌ای را که می‌خواهید بازیابی شود را انتخاب کنید.

اگر دستگاه شما روت شده است، بازیابی اطلاعات اندروید دو گزینه به شما ارائه می‌دهد: اسکن فایل‌های حذف شده و اسکن همه فایل‌ها. انتخاب اسکن برای همه فایل‌ها زمان بیشتری طول می‌کشد اما فایل را به طور کامل اسکن می‌کند.

اکنون روی گزینه بعدی (Next) ضربه بزنید تا روند بازیابی ادامه یابد. برنامه بازیابی ابتدا تلفن شما را بررسی می‌کند.

و اکنون دستگاه شما اسکن می‌شود تا اطلاعات از دست رفته را بازیابی کند. کل این روند چند لحظه طول می‌کشد، بنابراین فقط منتظر بمانید و صبور باشید.

مرحله 3: پیش نمایش و بازیابی اطلاعات از دست رفته از گوشی اندروید

پس از اتمام اسکن، اکنون می‌توانید داده‌های بازیابی شده را یک به یک به صورت پیش نمایش مشاهده کنید. در اینجا شما باید موارد مورد نیاز خود را بررسی کرده و سپس روی گزینه بازیابی (Recover) ضربه بزنید تا در کامپیوتر شما ذخیره شود.

کلام آخر: پشتیبان‌گیری از همه پیام‌های متنی مهم خود و سایر داده‌های تلفن سامسونگ را فراموش نکنید. بهتر است آنها را برای استفاده در آینده جهت مقابله با چنین شرایط ناخواسته‌ای ایمن نگه دارید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

باز کردن قفل گوشی سامسونگ

ایجاد پوشه مخفی در گوشی سامسونگ

اندازه گیری ضربان قلب با گوشی سامسونگ
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید