تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

ما به دلایل زیادی گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی را دوست داریم. آنها به خوبی طراحی شده‌اند، ساخته شده‌اند و زیبا هستند. آنها از سریع‌ترین چیپست‌ها استفاده می‌کنند، دارای ویژگی‌های متنوعی هستند و می‌توانند با هر دستگاهی که در بازار وجود دارد رقابت کنند. اما یکی از مواردی که ما بیشتر در مورد گوشی های گلکسی دوست داریم دوربین آنها است. سامسونگ دارای تنوع زیادی از ویژگی‌ها و سفارشی‌سازی‌ها در برنامه دوربین خود است، اما گاهی اوقات ممکن است جهت تنظیم آنها به صورت دلخواه کمی گیج کننده یا طاقت فرسا باشد. ما در مراحل زیر نحوه تغییر و ویرایش حالت‌ها و تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ سری S و نوت را به شما نشان خواهیم داد.

یک توصیه مهم: خواننده محترم می‌تواند برای درک بهتر متن به تصاویر هر بخش نگاه بیاندازد.


نحوه ویرایش حالت‌ها و تغییر تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

تنظیمات عمومی

1- برنامه پیش فرض دوربین را در گوشی ساسمونگ گلکسی خود باز کنید.

2- روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید تا به تنظیمات اصلی برنامه دوربین دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ 1

3- در بین گزینه‌های مختلف سفارشی‌سازی بگردید و مواردی را که دوست دارید فعال یا غیرفعال کنید، روشن یا خاموش کنید. 

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ 2

یکی از مواردی که من دوست دارم آن را فعال کنم، گزینه نگه داشتن تنظیمات (Settings to keep) است. این قابلیت به برنامه دوربین می‌گوید دفعه بعد که آن را باز کردید از آخرین تنظیمات برای گرفتن عکس استفاده کند. در این شرایط دیگر نیازی نیست تنظیمات قبلی رو دوباره انجام بدهید.


حالت‌ها و سفارشی‌سازی تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

1- برنامه دوربین را باز کنید.

2- برای بررسی حالت‌های از پیش تعیین شده دوربین، انگشت خودتان را بر روی صفحه قرار بدهید و به یک طرف بکشید تا گزینه‌های مربوطه را ببینید. در گوشی سامسونگ نوت پلاس 10 من، این موارد شامل تک نفره (Single Take)، عکس (Photo)، ویدئو (Video) و موارد دیگر است.

3- روی یک حالت ضربه بزنید. برای مثال، روی گزینه Photo ضربه بزنید.

4- روی یکی از تنظیمات بالای منظره یاب ضربه بزنید. برای حالت عکس، می‌توانید روی تنظیماتی مانند فلش (Flash)، زمان سنج (Timer)، نسبت ابعاد (Aspect Ratio)، عکس متحرک (Motion Photo) و فیلترها (Filters) ضربه بزنید.

5- برای سفارشی کردن موارد مورد نیاز خود روی گزینه مد نظرتون ضربه بزنید.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ 3

اگر می‌دانید که به طور پیش فرض نمی‌خواهید فلش روشن شود یا ترجیح می‌دهید با نسبت تصویر خاصی عکاسی کنید، پیش بروید و آن را برای دفعات بعدی از قبل تنظیم کنید.


نحوه افزودن حالت‌های جدید به دوربین

1- یکبار دیگر برنامه دوربین را باز کنید.

2- برای بررسی حالت‌های از پیش تعیین شده دوربین، انگشت خودتان را بر روی صفحه قرار بدهید و به یک طرف بکشید تا گزینه‌های مربوطه را ببینید.

3- روی گزینه بیشتر (More) ضربه بزنید. در اینجا، چندین حالت دیگر را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آنها را به لیست تنظیمات دوربین اضافه کنید.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ 4

4- یک حالت را فشار دهید و آن را با انگشت خود به تنظیمات قبلی اضافه کنید. این کار را باید با کشیدن و رها کردن انجام دهید. در اینجا، حالت Pro را به گزینه‌های موجود در دوربین اضافه می‌کنم. اکنون یک میانبر سریع برای عکاسی در حالت Pro خواهم داشت. به تصویر دقت کنید.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ 5

با این کار حالت دیگری را به تنظیمات سریع خود اضافه کرده‌اید. با بازگشت به صفحه حالت و ضربه زدن روی نماد مداد برای ویرایش ترتیب، می‌توانید این روند را تکرار کنید یا حتی ترتیب تنظیمات سریع را تغییر دهید.


نحوه روشن کردن Bixby Vision و AR Zone

قابلیت Bixby Vision یک فیلتر واقعیت افزوده است که از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی سامسونگ برای شناسایی اشیاء در دنیای واقعی، مانند برنامه لنز گوگل (Google Lens) استفاده می‌کند. در همین حال، می‌توانید از AR Zone برای انجام مواردی مانند اندازه‌گیری وسایل با دوربین تلفن خود یا قرار دادن مبلمان مجازی در یک فضا برای دیدن ظاهر آن استفاده کنید. در ادامه نحوه روشن کردن و استفاده از آنها توضیح داده شده است.  

1- یکبار دیگر برنامه دوربین را باز کنید.

2- برای بررسی حالت‌های از پیش تعیین شده دوربین، انگشت خودتان را بر روی صفحه قرار بدهید و به یک طرف بکشید تا گزینه‌های مربوطه را ببینید.

3- روی گزینه More ضربه بزنید. در بالای لیست گزینه‌ها، عناوینی را برای Bixby Vision و AR Zone خواهید دید.

4- روی گزینه Bixby Vision ضربه بزنید.

5- روی دکمه موافقت (Agree) ضربه بزنید.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ 6

6- در صفحات بعدی حرکت کنید تا مشارکت با اشخاص ثالث را انتخاب کنید (یا انتخاب نکنید)

7- برای فعال کردن دو ویژگی صحنه توصیف (SCENE DESCRIBER) و خواندن سریع (QUICK READER) که بسیاری از افراد ممکن است آن را مفید بدانند (به ویژه برای اهداف دسترسی)، ضربه بزنید.

8- روی گزینه شروع (Start) ضربه بزنید.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ 7

9- سپس بازگشت به صفحه گزینه بیشتر، روی منطقه AR ضربه بزنید.

10- برای افزودن برچسب‌های AR سرگرم کننده (AR stickers)، ابله (doodles) و تصاویر به عکس‌های خود، روی کاشی های مختلف ضربه بزنید.

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ 8

اکنون می‌توانید از هوش مصنوعی داخلی دوربین گوشی هوشمند گلکسی خود استفاده کنید تا درباره محیط اطراف خود بیشتر بدانید یا عکس‌های خود را جذاب‌تر کنید.  
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه اتصال خودکار وای فای در گوشی سامسونگ

نحوه مدیریت و تغییر تنظیمات تماس در گوشی سامسونگ S20

بهبود حساسیت صفحه لمسی گوشی سامسونگ
دیدگاهتان را بنویسید