روشن کردن حالت صفحه نمایش 120 هرتز در Galaxy S20

یکی از ویژگی های شاخص گلکسی S20 Plus،S20 و S20 Ultra سامسونگ حالت صفحه نمایش 120 هرتزی آن است. اما این مدل گوشی‌ها با تنظیمات غیرفعال این حالت عرضه می‌شوند. در اینجا چگونگی روشن کردن آن از منوی تنظیمات آورده شده است.

نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که هر سه گوشی با نمایشگرهای تنظیم شده روی1440P (WQHD +)  با نرخ تازه سازی 60 هرتز ارائه می‌شوند. وقتی تنظیمات صفحه نمایش 120 هرتز را فعال می کنید، Galaxy S20  به طور خودکار به 1080P (FHD+) کاهش می‌یابد.

با رفتن به منوی تنظیمات Galaxy S20 شروع کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که انگشت خودتان را از بالای صفحه به پایین بکشید تا صفحه اعلان به نمایش در بیاید. سپس بر روی نماد چرخدنده ضربه بزنید.

همچنین می‌توانید برای باز کردن کشوی برنامه انگشت خودتان را بر روی صفحه اصلی گوشی بگذارید و به سمت بالا بکشید. سپس می‌توانید بین صفحات جستجو کنید تا نماد تنظیمات (Settings) را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید. همچنین می‌توانید برای یافتن برنامه تنظیمات از نوار جستجو در بالای صفحه استفاده کنید.

انتخاب گزینه تنطیمات (چرخدنده)

بعد از ورود به گزینه تنظیمات به پایین صفحه پیمایش کنید و گزینه Display را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه نمایش (Display)

منوی Display جایی است که شما می‌توانید حالت تاریک را در آنجا فعال کنید. همچنین می‌توانید فیلتر نور آبی را فعال کنید و حتی اندازه و سبک قلم گوشی را تغییر دهید. در ادامه کمی به پایین صفحه بروید و سپس روی گزینه صافی حرکت (Motion smoothness) ضربه بزنید.

نکته: متن زیر این گزینه به شما اعلام می‌کند که در حال حاضر نرخ تازه‌سازی در گوشی شما در چه حدی تنظیم شده است.

انتخاب گزینه صافی حرکت (Motion smoothness)

گوشی شما نرمی اضافی را که با فعال کردن صفحه نمایش 120 هرتز ارائه می‌شود را نشان می‌دهد. نکته بسیار مهم این است که روشن کردن این ویژگی احتمالاً 20 تا 30 درصد از عمر باتری روزانه شما می‌کاهد.

برای تنظیم میزان تازه سازی صفحه گلکسی S20، روی گزینه نرخ تازه سازی بالا 120 هرتز (High Refresh Rate (120 Hz)) ضربه بزنید. در ادامه با انتخاب گزینه اعمال (Apply)، این تغییر را تأیید کنید.

انتخاب گزینه نرخ تازه سازی بالا 120 هرتز
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

تبدیل دکمه کناری Samsung Galaxy S20 به دکمه روشن و خاموش کردن

تغییر ترتیب دکمه نوار پیمایش Samsung Galaxy S20

نحوه خاموش کردن یا راه اندازی مجدد در Samsung Galaxy S20
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید