باز کردن قفل گوشی سامسونگ

معمولاً سیستم عامل اندروید با دریافت پین، الگو یا گذرواژه کامل، دستگاه شما را ایمن می‌کند. اگر کد باز کردن قفل گوشی سامسونگ را فراموش کنید می‌توانید آن را دور زده و دوباره وارد گوشی شوید. در این مقاله ما روش باز کردن قفل گوشی سامسونگ و دیگر دستگاه‌هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند را آموزش می‌دهیم.

با افزایش امنیت گوگل، این امر در نسخه‌های مدرن اندروید دشوارتر شده است. اما همیشه راهی وجود دارد که بتوانید دوباره از گوشی خود استفاده کنید. البته این کار تا مادامی که نام کاربری و رمز عبور حساب گوگل خود را به خاطر داشته باشید امکان پذیر است.


باز کردن قفل گوشی سامسونگ دارای نسخه‌های مدرن اندروید (5 و بالاتر)

اندروید روشی برای دور زدن پین یا گذرواژه گوشی شما ارائه می‌داد، اما این ویژگی در اندروید 5 حذف شد. متأسفانه، این بدان معناست که هیچ راهی برای بازنشانی الگو، پین یا گذرواژه و دسترسی به تلفن یا تبلت شما وجود ندارد. با این حال باید خوشحال باشید چون این امر به حفاظت بیشتر از داده‌های شما کمک می‌کند.

ویژگی Smart Lock Android ممکن است بتواند به شما کمک کند. به عنوان مثال، فرض کنید Smart Lock را در تلفن اندروید خود راه اندازی کرده‌اید و هنگام اتصال به Wi-Fi خانگی خود، از آن بخواهید به صورت خودکار وارد سیستم شود. شما می‌توانید گوشی خود را در محدوده آن شبکه Wi-Fi خانگی قرار دهید و به طور خودکار قفل صفحه گوشی برای شما باز می‌شود، حتی اگر کد قفل را به خاطر ندارید.

همچنین در گوشی های سامسونگ ، اگر با یک حساب سامسونگ وارد دستگاه شده‌اید، می‌توانید به وب سایت Samsung Find My Mobile بروید. سپس با همان حساب سامسونگ وارد شوید و از راه دور از گزینه قفل صفحه من (Unlock my screen) برای باز کردن قفل صفحه استفاده کنید. در این بخش شما می‌توانید قفل صفحه دستگاه خود را حذف کنید.

اگر قبلاً قفل بوت لودر خود را باز کرده باشید و بازیابی سفارشی را نصب کرده‌اید، ممکن است بتوانید از آن محیط برای حذف کد استفاده کنید. با این حال، اگر قبلاً این کار را نکرده باشید، امکان بازیابی سفارشی بدون تنظیم مجدد کارخانه وجود نخواهد داشت.

باز كردن قفل گوشي سامسونگ 1


باز کردن قفل گوشی سامسونگ دارای نسخه‌های اندروید 4/4 و پایین‌تر

در نسخه‌های قدیمی اندروید مانند نسخه 4/4 و نسخه‌های قدیمی‌تر از آن، راهی یکپارچه برای دور زدن الگو، پین یا گذرواژه فراموش شده وجود دارد. برای یافتن این ویژگی، ابتدا یک الگو یا پین اشتباه را پنج بار در صفحه قفل وارد کنید. سپس شما یک دکمه با نام الگوی فراموش شده، پین فراموش شده یا رمز عبور را فراموش کرده اید را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید. سپس از شما خواسته می‌شود نام کاربری و گذرواژه حساب گوگل مربوط به گوشی سامسونگ یا دستگاه اندروید خود را وارد کنید.

باز كردن قفل گوشي سامسونگ 2


وقتی هیچ چیز دیگری کار نمی‌کند دستگاه خود را به صورت کارخانه بازنشانی کنید

با فرض اینکه گزینه ساده‌ای برای بازنشانی دستگاه با یکی از ترفندهای بالا ندارید، احتمالاً باید از داده‌های ذخیره شده در دستگاه خود صرف نظر کنید. می‌توانید دستگاه خود را دوباره به حالت قابل استفاده درآورید، اما این گزینه یعنی تنظیم مجدد کارخانه باعث پاک شدن فضای ذخیره‌سازی دستگاه و تنظیم مجدد آن از ابتدا می‌شود.

این گزینه به آن بدی که به نظر می‌رسد نیست، زیرا اکثر داده‌های گوشی یا دستگاه اندرویدی فقط باید به صورت آنلاین همگام سازی شوند. برای این کار با همان حساب Google وارد سیستم شوید و به ایمیل‌ها، مخاطبین، برنامه‌ها و تقریباً همه موارد دیگر دسترسی خواهید داشت. سپس می‌توانید یک کد جدید جهت باز کردن قفل صفحه تنظیم کنید.

اگر دستگاه شما دارای کارت SD قابل جابجایی است، می‌توانید قبل از انجام بازنشانی یا برگشت به حالت کارخانه، کارت SD را خارج کنید. فقط برای اطمینان از رونویسی فایل‌های ذخیره شده در آنجا بهتر است دستگاه Android خود را خاموش کنید و کارت SD را بردارید و سپس ادامه دهید.

اگر در دستگاه خودتان مدیریت دستگاه اندروید گوگل (Android Device Manager Google) را فعال کرده باشید، می‌توانید از طریق وب سایت به بخش مدیر دستگاه اندروید بروید و با همان حساب Google که در آن دستگاه Android استفاده می‌کنید وارد آن شوید. دستگاهی را که رمز قفل آن را فراموش کرده‌اید را انتخاب کنید و سپس گزینه پاک کردن (Erase) را برای پاک کردن رمز قبلی از راه دور انتخاب کنید. بعداً می‌توانید آن را از ابتدا تنظیم کنید. باید بدانید کد قفل دستگاه مورد نظر حذف می‌شود، اما همراه با آن نیز دستگاه نیز پاک می‌شود.

توجه داشته باشید که گزینه قفل (Lock) در بخش مدیریت دستگاه اندروید فقط به شما امکان می‌دهد که کد قفل جدیدی را تنظیم کنید. در صورتی که تلفن یا تبلت شما قبلاً کد باز کردن قفل را نداشته باشد، نمی‌توانید از آن برای حذف کد قفل موجود استفاده کنید.

باز كردن قفل گوشي سامسونگ 3

اگر برنامه مدیریت دستگاه اندروید گوگل را در گوشی یا تبلت خود فعال نکرده‌اید، اشکالی ندارد. حتی اگر نمی‌توانید قفل گوشی یا تبلت خود را باز کنید، می‌توانید آن را به حالت تنظیم مجدد کارخانه برگردانید.

روش دقیق انجام این کار در گوشی‌ها و تبلت‌های مختلف متفاوت است. باید به منوی بازیابی سیستم دستگاه توسط بوت کردن دستگاه دسترسی پیدا کنید و آن را از آنجا پاک کنید. برای انجام این کار، باید دستگاه را خاموش کرده و در حالی که دکمه‌های صحیح را نگه داشته‌اید آن را دوباره روشن کنید. به عنوان مثال، در Nexus 4، شما باید دکمه های کاهش صدا و روشن / خاموش را همزمان فشار داده و نگه دارید. درNexus 5 ، باید دکمه‌های کاهش صدا، افزایش صدا و روشن را همزمان فشار دهید و نگه دارید. از منوی بازیابی برای پاک کردن دستگاه استفاده کنید.

گوگل لیستی از راه‌های دسترسی به حالت بازیابی را در دستگاه‌های Nexus ارائه می‌دهد. کاربران گوشی‌های سامسونگ هم می‌توانند از روش‌های گفته شده در پاراگراف بالا برای رفتن به حالت بوت استفاده کنند.

در دستگاه‌های دارای سیستم عامل اندروید 1/5 ، ممکن است مجبور شوید پس از انجام این کار، نام کاربری و رمز عبور حساب گوگل را که قبلاً با دستگاه مرتبط بوده است را وارد کنید. این امر باعث می‌شود که شخص دیگری نتواند از حالت تنظیم مجدد دستگاه شما استفاده کند. با این حال، برای استفاده مجدد از سخت افزار خود، نیازی به کد باز کردن قفل قدیمی ندارید.

باز كردن قفل گوشي سامسونگ 4

در دستگاه‌های اندرویدی مدرن اگر کد را فراموش کردید، باید مجدداً آن را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازگردانید تا دوباره به گوشی یا تبلت خودتان دسترسی پیدا کنید. پین یا گذرواژه به عنوان بخشی از کلید برای رمزگشایی داده‌های ذخیره شده در دستگاه اندروید رمزگذاری شده استفاده می‌شود.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

ایجاد پوشه مخفی در گوشی سامسونگ

اندازه گیری ضربان قلب با گوشی سامسونگ

تبدیل ایموجی سامسونگ به آیفون
دیدگاهتان را بنویسید