حالت پیشرفته دوربین سامسونگ گلکسی چیست؟

تلفن‌های هوشمند سامسونگ گلکسی به طور معمول دوربین های عالی دارند. حالت پیشرفته (Pro) به شما امکان می‌دهد با باز کردن قفل تنظیمات پیشرفته مانند ISO و تنظیمات دیافراگم، از ویژگی‌های ساده عکسی point and shot فراتر بروید. این موضوع به شما امکان می‌دهد تا تقریباً در هر جنبه از تجربه عکاسی تغییر ایجاد کنید. در اینجا نحوه دستیابی به حالت پیشرفته دوربین سامسونگ و استفاده از آن بیان شده است.


نحوه دسترسی به حالت پیشرفته (Pro) دوربین سامسونگ

اگر علاقه دارید خودتان حالت پیشرفته (Pro) دوربین سامسونگ را بررسی کنید، دستیابی به این حالت بسیار آسان است.

برنامه دوربین را در گوشی هوشمند گلکسی (Galaxy) خود روشن کنید. در بالای قسمت منظره یاب، چندین حالت از پیش تعیین شده را مشاهده خواهید کرد. این گزینه‌ها شامل: غذا (Food)، پانوراما (Panorama)، تمرکز انتخابی (Selective Focus) و موارد دیگر است. فقط به قسمت از پیش تعیین شده حالت پیشرفته (Pro) بروید.

حالت پیشرفته دوربین سامسونگ گلکسی - 1

اگر این تنظیمات را در قسمت بالا نمی‌بینید، به احتمال زیاد از تلفن Galaxy کمی قدیمی‌تر استفاده می‌کنید. جای نگرانی نیست، برای یافتن آن در این تلفن‌ها، به سمت چپ صفحه در منظره یاب بروید. سپس روی حالت پیشرفته (Pro) از پیش تعیین شده در آنجا ضربه بزنید.  

حالت پیشرفته دوربین سامسونگ گلکسی - 2

توجه: ما برای این آموزش از Galaxy S9 استفاده می‌کنیم، بنابراین ممکن است در مقایسه با تلفن شما شرایط کمی متفاوت باشد.


کارهایی که می‌توانید با حالت پیشرفته (Pro) انجام دهید

دقیقاً مانند دوربینDSLR ، می‌توانید تنظیماتی را که برای شما مهم هستند تغییر دهید. اگر قبلاً با تنظیمات موجود در این دوربین‌ها آشنا هستید، در حالت Pro احساس راحتی خواهید کرد.

اما اگر قبلاً هرگز با دوربین DSLR کار نکرده‌اید، حالت Pro می‌تواند به عنوان یک آغازگر عالی برای آماده شدن جهت کار کردن با یک دوربین عمل کند، یا حتی به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این قابلیت چیزی است که می‌خواهید از آن استفاده کنید یا خیر. مقدار استفاده از حالت خودکار (یا برخی از حالت‌های از پیش تعیین شده دیگر) در گوشی هوشمند شما کاملاً بستگی به شما دارد.

اما اگر می‌خواهید از دوربین تلفن خود بیشتر استفاده کنید، حالت پیشرفته (Pro) دوربین سامسونگ کاملاً راهی برای انجام این کار است. در اینجا نگاهی به هر دکمه و عملکرد آن می‌اندازیم.

حالت پیشرفته دوربین سامسونگ گلکسی - 3

توجه: بیشتر موارد زیر یک توضیح ساده از توصیف عمیق‌تری از ویژگی‎هایی مربوط به عکاسی است. اگر علاقه مندید درباره هر کدام از تنظیمات و آنچه در تصاویر انجام می‌شود بیشتر بدانید، مطالعه اضافی درباره این موضوعات به شما کمک می‌کند.

 • حالت ISO: حالت ISO حساسیت به نور سنسور تصویر را تنظیم می‌کند. تنظیم کم آن باعث می‌شود حساسیت کمتری به نور داشته باشد در حالی که تنظیم بالاتر باعث حساسیت بیشتر آن می‌شود. حالت ISO در نهایت میزان جزئیات یک تصویر را کنترل می‌کند.  
 • دیافراگم (Aperture): این گزینه اندازه سوراخ لنز را تغییر می‌دهد که باعث می‌شود میزان نور وارد شده به دوربین کنترل شود. با حالت ISO هماهنگ می‌شود و برای دستیابی به عمق کم میدان که در عکاسی پرتره می‌بینید، استفاده می‌شود.
 • فیلتر (Filter): فیلترهای از پیش تعیین شده، مانند اینستاگرام. اما باید قبل از اینکه عکس بگیرید آن را فعال کنید.
 • حالت فوکوس (Focus Mode): فوکوس خودکار یا فوکوس دستی.
 • تراز سفیدی (White Balance): به شما امکان می‌دهد تا نور را در شرایط خود تنظیم کنید. این امر اساساً با تنظیمات از پیش تنظیم شده مانندDaylight ،Cloudy ،Florescent  و موارد مشابه کنترل می‌شود.
 • قرار گرفتن در معرض (Exposure): به طور خلاصه، این تنظیمات میزان روشن یا تاریک بودن عکس شما را کنترل می‌کند.

گزینه های مربوط به ردیف دوم:

 • تنظیمات (Settings): به تنظیمات اساسی دوربین دسترسی پیدا می‌کنید.
 • حالت مشاهده (View Mode): می‌توانید حالت نمایش کامل را تغییر دهید، که از کل صفحه استفاده می‌کند و کنترل ها را همپوشانی می‌کند.
 • فلاش (Flash): فلش را روشن یا خاموش کنید یا به حالت خودکار در بیاورید.
 • اندازه‌گیری (Metering): با این گزینه می‌توانید میزان نور شات را اندازه گیری کنید. در اینجا سه حالت وجود دارد: نقطه (Spot)، مرکزی (Center) و مرکز دارای بیشترین وزن باشد (Center-weighted).
 • منطقه فوکوس خودکار (AutoFocus Area): به دوربین می‌گوید که باید روی کل عکس یا فقط در مرکز عکس فوکوس کند.
 • انتخاب دوربین (Camera Select): تعویض بین دوربین جلو و عقب.

نکته مهم این است که بیشتر این تنظیمات حالت خودکار دارند. بنابراین فقط باید تنظیماتی را که برای شما مهم است اصلاح کنید. این بدان معنی است که می‌توانید تراز سفیدی (White Balance) را در حالت خودکار بگذارید. این کار ضمن تنظیم دستی ISO و دیافراگم، بهترین تنظیم را برای نور فعلی شما انتخاب می‌کند.

بنابراین، اگرچه این حالت پیشرفته (Pro) نامیده می‌شود، اما هنوز هم یک روش کاملاً مبتدی برای دریافت بیشترین کاربرد از دوربین تلفن Galaxy شما است. تنظیماتی را که نمی‌خواهید آنها را به هم بزنید به صورت خودکار بگذارید و فقط با تنظیماتی که برای شما مهم هستند بازی کنید.

کار شما با این تنظیمات راحت‌تر می‌شود و در نتیجه عکس‌های شما بهتر می شوند. اگر قصد دارید تا با یکDSLR  کار کنید، استفاده از Pro Mode یک شروع عالی است. زمانی که به آن تسلط پیدا کنید، واقعاً قادر خواهید بود پتانسیل یک دوربین واقعی را از آن استفاده کنید.  
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

روش تغییر تم در گوشی سامسونگ گلکسی

نحوه اتصال ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی به گوشی جدید

استفاده از سوئیچ هوشمند سامسونگ جهت به روزرسانی گوشی
دیدگاهتان را بنویسید