چند روش برای افزودن لینک به پست های اینستاگرام

یکی از چندین ویژگی که در اینستاگرام وجود ندارد، امکان افزودن لینک به پست اینستاگرام یا اشتراک‌گذاری لینک در کپشن است. با این حال، راه هایی برای دور زدن این مشکل وجود دارد تا بتوانید به پست های اینستاگرام لینک اضافه کنید. اگرچه نمی‌توانید مستقیماً یک لینک را در پست اینستاگرام خود قرار دهید، اما روش‌های ابداعی برای دور زدن آن وجود دارد که عمدتاً با استفاده از وب‌سایت‌های دیگر انجام می‌شود. در این مقاله ما چند روش برای افزودن لینک (URL) به پست های اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم.


یک لینک به بخش بیوگرافی اینستاگرام خود اضافه کنید

افزودن لینک به پست های اینستاگرام - 1

ساده‌ترین (و ابتدایی‌ترین) راه برای افزودن لینک به اینستاگرام، نمایش آن در پروفایل است. برای این کار به پروفایل اینستاگرام خود بروید و روی گزینه ویرایش پروفایل (Edit Profile) ضربه بزنید. لینک مورد نظر خود را به فیلد وب سایت (Website) اضافه کنید، سپس روی علامت تیک ضریه بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

هر لینکی که در اینجا قرار داده شود، هایپرلینک خواهد شد. این بدان معنی است که افراد می‌توانند روی لینک ضربه زده و مستقیماً به وب سایت شما بروند. وقتی یک پست اینستاگرامی می‌گذارید، می‌توانید از کپشن آن پست استفاده کنید تا به افراد بگویید برای دریافت لینک مربوطه از پروفایل شما دیدن کنند.

اگر بخواهید فقط یک لینک (URL) را به اشتراک بگذارید، این روش بسیار عالی است. اگر این لینک را اغلب تغییر دهید، مشکل پیش می‌آید، زیرا آنهایی که پست‌های قدیمی‌تر اینستاگرام شما را مشاهده می‌کنند، نمی‌توانند لینک را پیدا کنند.

به این ترتیب، روش‌های جایگزین برای افزودن لینک به پست اینستاگرام که در زیر توضیح داده شده است، ترجیح داده می‌شوند.


از یک کوتاه کننده لینک (URL Shortener) در عنوان پست استفاده کنید

افزودن لینک به پست های اینستاگرام - 2

برخی از لینک‌ها ممکن است طولانی و به خاطر سپردن آنها دشوار باشد، که یکی از مشکلاتی است که کوتاه کننده‌های لینک به مقابله با آن کمک می‌کنند. شما می‌توانید از یک سرویس کوتاه‌کننده لینک، مانند سایت Bitly(خارجی) یا سایت b2n.ir (ایرانی)، برای ایجاد یک لینک به یاد ماندنی‌تر استفاده کنید.

سپس می‌توانید این لینک کوتاه را در کپشن پست اینستاگرام خود قرار دهید، با امید به این که فالوورهای شما تلاش کنند تا لینک به یاد ماندنی را در مرورگر خود کپی و پیست کنند (زیرا لینک های زیر به صورت هایپر لینک نیستند)

اگر تصمیم به استفاده از سایت Bitly دارید (این سایت نیاز به فیلتر شکن دارد)، می‌توانید بدون ثبت نام، لینکی را در صفحه اصلی کوتاه کنید. سایت زیر لینکی مانند https://bit.ly/3wUJ1mc ایجاد می‌کند که هفت کاراکتر انتهایی آن تصادفی است.

شما می‌توانید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید تا بتوانید آن هفت کاراکتر را ویرایش کنید. پس از ورود به سیستم، روی گزینه ایجاد کردن (Create) کلیک کنید، سپس لینک طولانی خودتان را در آنجا پیست کنید، سپس از فیلد Customize back-half استفاده کنید تا یک رشته کوتاه تر برای به خاطر سپردن ایجاد کنید.

در این مرحله ممکن است نیاز به کمی خلاقیت داشته باشید، زیرا افراد دیگر کلمات رایج را قبلا استفاده کرده‌اند. اگر نتوانستید از هر کدام از این سایت‌ها استفاده کنید می‌توانید عبارتی مانند سایت کوتاه کننده لینک را در گوگل جستجو کنید تا سایت‌های جدیدی را برای کوتاه کردن لینک در اختیار شما قرار دهد.


یک URL را در استوری اینستاگرام یا IGTV به اشتراک بگذارید

افزودن لینک به پست های اینستاگرام - 3

در حالی که ممکن است نتوانید لینکی به پست اینستاگرام اضافه کنید، اما می‌توانید از استوری‌های اینستاگرام برای اشتراک‌گذاری لینک‌ها استفاده کنید. راه‌های زیادی برای استفاده از استوری اینستاگرام برای برجسته کردن محتوای خود وجود دارد که شامل افزودن لینک هم می‌شود.

با این حال، امکان افزودن لینک فقط برای کاربرانی که تایید شده‌اند یا بیش از 10000 دنبال کننده دارند در دسترس است. اگر هیچ یک از این معیارها را ندارید، چند راه حل وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

ساده‌ترین روش این است که لینک خود را به عنوان متن معمولی اضافه کنید. این لینک قابل کلیک نخواهد بود، اما استفاده از یک لینک (URL) کوتاه شده و به یاد ماندنی، همانطور که در بالا ذکر شد ممکن است دنبال‌کنندگان شما را تشویق کند که از لینک بازدید کنند. تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که آن را کپی و در یک مرورگر وب جایگذاری کنند.

همچنین می‌توانید لینکی به توضیحات یک ویدیوی IGTV اضافه کنید. نکته ای که در مورد ویدیوهای IGTV وجود دارد این است که فالوورهای شما ممکن است متوجه نباشند که لینکی در آنجا وجود دارد. آنها باید برای بزرگ کردن توضیحات بر روی پست ضربه بزنند تا لینک را ببینند.

همچنین می‌توانید آن ویدیوی IGTV را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید تا مطمئن شوید که توسط مخاطبان بیشتری دیده می‌شود. پس از ایجاد ویدیوی IGTV خود، یک استوری جدید ایجاد کنید. باید گزینه‌ای برای افزودن لینک ببینید.

کلام پایانی: به امید روزی که اینستاگرام اشتراک‌گذاری لینک‌ها را در پست‌های خود برای همه آسان‌تر کند. تا آن زمان، مطالب گفته شده در این پست بهترین روش ها برای افزودن لینک به پست‌های اینستاگرام هستند. در حالی که همه این ابزارها به شما کمک می‌کنند کمی بیشتر از اینستاگرام بهره ببرید، باید در نظر داشته باشید که چگونه تعامل خود را در اینستاگرام افزایش دهید تا در وهله اول فالوور کافی برای بازدید از لینک داشته باشید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

ساخت لینک برای صفحه اینستاگرام

نحوه کپی کردن لینک عکس یا ویدیو در اینستاگرام

نحوه اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام
3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید