نحوه بازیابی حساب کاربری واتساپ

بازیابی حساب کاربری واتساپ بسیار مهم است، زیرا از دست دادن گوشی هوشمند یا حذف حساب کاربری باعث می‌شود تا اطلاعات ارزشمندی را همراه با آن از دست بدهید. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم نحوه بازیابی حساب کاربری واتساپ را با رویکردهای مختلف به شما توضیح دهیم.


دلایل رایج حذف یا از دادن حساب کاربری

ممکن است کاربران به دلیل سناریوهای مختلف و یا به طور کاملا تصادفی حساب کاربری واتساپ خودش را از دست بدهند یا حذف کنند. ما در ادامه به چهار مورد آن اشاره کرده‌ایم:

  • به‌روزرسانی نرم‌افزار: معمولاً هنگام به‌روزرسانی دستگاه‌های اندروید و آیفون، برخی از اشکالات نادر وجود دارد که باعث از دست رفتن اکانت می‌شود.
  • بازنشانی به تنظیمات کارخانه (Factory Reset): هنگامی که تلفن خود را به تنظیمات کارخانه بر می‌گردانید، ممکن است اپلیکیشن واتس اپ از کار بیافتد.
  • ویروسی شدن گوشی: بدافزار یا ویروس می‌تواند باعث حذف یا خرابی اپلیکیشن واتساپ شود.
  • حذف کردن برنامه به اشتباه: این گزینه رایج‌ترین دلیل حذف برنامه واتساپ از گوشی است.


نحوه بازیابی حساب کاربری واتساپ در تلفن جدید با شماره قدیمی

بسیاری از افراد هنگام گم کردن یا به سرقت رفتن گوشی از خودشان این سوال را می‌پرسند که چگونه می‌توانند حساب کاربری خودشان را بازیابی کنند؟ یا اینکه چگونه می‌توانند با شماره سیم کارت گم شده خود به اکانت واتس اپ خود در تلفن وارد شوند؟

زمانی که به طور تصادفی تلفن خود را گم کردید و می‌خواهید حساب کاربری واتساپ را در یک دستگاه جدید بازیابی کنید، مراحل بیان شده در زیر حتما به کار شما خواهد آمد.

اول از همه باید بیان کنیم که شما نمی‌توانید حساب قدیمی واتس‌اپ خود را با سیم‌کارت بازیابی کنید، بلکه با شماره تلفن همراه این کار صورت می‌گیرد.

نحوه بازیابی حساب کاربری واتساپ 1

برای فعال کردن حساب واتساپ شماره قدیمی خود، راهنمای زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا باید سیم کارت خود را با تماس با مرکز خدمات تلفن همراه خود قفل کنید (اصطلاحا بسوزانید)، پس از اینکه سیم کارت خود را قفل کردید، شخصی که گوشی شما را در اختیار دارد نمی‌تواند از آن استفاده کند.
  2. پس از قفل شدن سیم کارت خود، می‌توانید حساب کاربری خودتان را در دستگاه دیگری فعال کنید. فقط کافی است تا یک سیم کارت جدید با همان شماره تلفن قدیمی را در داخل یک گوشی جدید قرار دهید.
  3. سپس برنامه واتساپ را نصب و وارد آن شوید.


نحوه بازیابی حساب کاربری واتساپ بدون شماره قدیمی

شما به راحتی با قابلیت تغییر شماره، می‌توانید از حساب قدیمی واتساپ خود برای شماره تلفن جدید در دستگاه جدید استفاده کنید. قبل از شروع مطمئن شوید که هنوز می‌توانید به حساب قدیمی واتساپ خود دسترسی داشته باشید.

برای تغییر شماره تلفن خود در واتس اپ ابتدا باید شماره قدیمی را در موبایل قدیمی خود تغییر دهید و سپس واتس اپ را روی گوشی جدید خود نصب کنید. برای این کار ویژگی تغییر شماره (Change Number) بسیار مفید است.


بخش اول: حساب کاربری واتساپ را در دستگاه قدیمی خود بازیابی کنید

مرحله 1: اپلیکیشن واتس اپ را راه‌اندازی کنید و روی دکمه منو، سپس تنظیمات (Settings)، حساب کاربری (Account) و بعد بر روی گزینه تغییر شماره (Change Number) ضربه بزنید.

مرحله 2: در بخش شماره تلفن قدیمی (old phone number) باید شماره قبلی واتساپ را که قبلاً با آن این حساب کاربری را ایجاد کرده‌اید، وارد کنید و سپس شماره جدید خود را در کادر شماره تلفن جدید (new phone number) وارد کنید.

نحوه بازیابی حساب کاربری واتساپ 2

مرحله 3: شما باید شماره موبایل جدید را با وارد کردن کد تأیید، به محض دریافت آن کد در دستگاه جدید خود تأیید کنید.

مرحله 4: توصیه می‌شود از سابقه چت خود در Google Drive نسخه پشتیبان تهیه کنید. شما می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه منو، سپس انتخاب گزینه تنظیمات (Settings)، چت‌ها (Chats)، پشتیبان‌گیری چت (Chat backup) و انتخاب گزینه پشتیبان‌گیری (Backup) یک نسخه پشتیبان از تاریخچه چت‌ها خود تهیه کنید.


بخش دوم: حساب WhatsApp را در دستگاه جدید خود بازیابی کنید

مرحله 1: در صورتی که از سابقه چت‌های خود در Google Drive نسخه پشتیبان تهیه نکرده باشید، باید فایل پشتیبان خود را به صورت دستی انتقال دهید. برنامه واتس اپ را روی دستگاه جدید خود نصب کنید و یک بار دیگر شماره موبایل جدید را تأیید کنید. اکنون، پس از درخواست برنامه جهت بازیابی حساب کاربری نسخه پشتیبان را بازیابی کنید.

نحوه بازیابی حساب کاربری واتساپ 3

مرحله 2: هنگامی که شماره واتساپ خودتان را تغییر دادید، مخاطبین شما باید شماره جدید شما را ذخیره کنند تا بتوانید پیام‌هایتان را مبادله کنید. در غیر این صورت نمی‌توانید وضعیت (Status) یکدیگر را مشاهده کنید.

این ویژگی اطلاعات حساب واتساپ شما را به همراه اطلاعات پروفایل، گروه‌ها و اطلاعات تنظیمات را نیز منتقل می‌کند. همچنین حساب مربوط به شماره موبایل قدیمی شما را پاک می‌کند.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

بازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان

نحوه بازیابی نسخه پشتیبان واتساپ از گوگل درایو به گوشی

نحوه بازیابی عکس های پاک شده از واتساپ اندروید
دیدگاهتان را بنویسید