افزایش کیفیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ

ویژگی‌های تماس صوتی و تصویری واتساپ برای بسیاری از ما جایگزین تماس‌های عادی به وسیله شبکه تلفن همراه شده است. با این حال، آیا از تمام نکات و ترفندها برای لذت بردن از یک تماس یکپارچه در این برنامه آگاه هستید؟ ما در این پست فهرستی از 5 روش برتر را گردآوری کرده‌ایم که می‌تواند به شما در بر قراری یک تماس خوب به شما کمک کند. با ما همراه شوید تا نحوه افزایش کیفیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ را یاد بگیرید.

افزایش کیفیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ


پنج نکته جهت افزایش کیفیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ

اتصال به شبکه وای‌فای (Wi-Fi): اتصال به اینترنت قوی و پایدار یک پیش نیاز مهم برای تماس‌های ویدیویی یا صوتی بدون خطا در واتس‌اپ است. بنابراین، اگر در کیفیت تماس با مشکل مواجه هستید، سعی کنید به جای استفاده از بخش داده تلفن همراه (اینترنت گوشی)، به یک شبکه Wi-Fi متصل شوید. این کار کیفیت تماس ویدیو و مشکلات صوتی را بهبود می بخشد.

فعال کردن گزینه مصرف کم داده (Low data usage): هنگام برقراری تماس ویدیویی یا صوتی در واتس‌اپ، باید اغلب از میزان مصرف داده‌های تلفن همراه خود کم کنید. خوشبختانه، واتس اپ گزینه‌ای به نام مصرف کم داده (Low data usage) را در منوی تنظیمات ارائه می‌دهد. وقتی آن را فعال می‌کنید، برنامه مصرف داده را به حداقل می‌رساند و با استفاده از داده‌ها در سطح بهینه، کیفیت تماس را بهبود می‌بخشد.

برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه را ببندید: ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که تلفن شما مملو از برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه باشد که منجر به عملکرد ضعیف در طول تماس‌های واتس‌اپ شود. بنابراین، جهت بهبود کیفیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ می‌توانید این برنامه‌ها را ببندید.

حالت بلوتوث و بهینه‌سازی باتری را خاموش کنید: در بخش وبلاگ سایت واتس‌اپ به این موضوع اشاره شده است که قابلیت بهینه‌سازی باتری و اتصال بلوتوث شما ممکن است مشکلاتی در تماس‌های واتس‌اپ ایجاد کند. در نتیجه اگر ویژگی بهینه‌ساز باتری گوشی شما روشن است یا بلوتوث فعال است، لطفاً جهت افزایش کیفیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ آن‌ها را غیرفعال کنید.

دستگاه خود را راه اندازی مجدد کنید: تلفن هوشمند خود را مجددا راه اندازی کنید (Restart) و مطمئن شوید که هیچ برنامه دیگری از میکروفون یا دوربین شما استفاده نمی کند.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه ارسال و دریافت چت واتساپ از طریق ایمیل

نحوه بازیابی حساب کاربری واتساپ

بازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان
دیدگاهتان را بنویسید