بازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان

آیا قبل از اینکه بتوانید یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، به طور تصادفی پیام های واتساپ را حذف کرده‌اید؟ هنگامی که پیام‌های واتس‌اپ در دستگاه شما حذف می‌شوند، ابتدا می‌توانید در گوشی اندروید نسخه پشتیبان واتس‌اپ را از Google Drive دانلود کنید و در گوشی آیفون می‌توانید از iCloud نسخه پشتیبان را دانلود کنید. با این حال، بسیاری از کاربران ممکن است هیچ نسخه پشتیبان تهیه نکرده باشند، یا پشتیبان گیری و بازیابی واتساپ را انجام نداده باشند. در نتیجه، آیا امکان بازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان وجود دارد؟ پاسخ بله است. این مقاله راه‌های اثبات شده‌ای را برای بازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان در گوشی‌های آیفون و اندروید را به شما آموزش می‌دهد.


بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در آیفون بدون نسخه پشتیبان در آیفون

اگر قبلاً با iTunes یا iCloud نسخه پشتیبان تهیه نکرده‌اید، تنها راه موجود برای بازیابی پیام‌های حذف شده WhatsApp در گوشی آیفون استفاده از برخی ابزارهای حرفه‌ای بازیابی اطلاعات آیفون است. در اینجا ما از برنامه PhoneRescue for iOS برای استفاده می‌کنیم. این برنامه به شما این امکان را می‌دهد تا 31 نوع فایل iOS را بدون پشتیبان گیری بازیابی کنید، که شامل پیام‌های متنی، عکس‌ها و غیره می‌شود.

با نصب برنامه PhoneRescue برای iOS بر روی کامپیوتر شما می‌توانید تمام تاریخچه چت WhatsApp از جمله فایل‌های رسانه‌ای را بازیابی کنید. شما نیازی به حذف واتس اپ در گوشی آیفون خود ندارید. شما فقط باید آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید، بعد پیش نمایش چت‌های واتس اپ پس از اسکن را مشاهده کنید و در انتها پیام های حذف شده مورد نظر یا همه آنها را بازیابی کنید.

علاوه بر این، این برنامه به شما امکان می‌دهد تا پیام‌های حذف شده WhatsApp را با پشتیبان‌گیری بازیابی کنید. همچنین می‌توانید پیش‌نمایش نسخه پشتیبان‌ iTunes یا iCloud را مشاهده کنید و موارد دلخواه را بازیابی کنید.

در ادامه نحوه بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در iPhone بدون نسخه پشتیبان بیان شده است:

مرحله 1 – ابتدا برنامه PhoneRescue برای iOS را در کامپیوتر خود نصب کنید. این برنامه بر روی ویندوز (Windows) و مک (Mac) نصب می‌شود.

مرحله 2 – برنامه PhoneRescue را کامپیوتر خود اجرا کنید. گوشی آیفون خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. سپس گزینه بازیابی از حالت دستگاه iOS (Recover from iOS Device mode) را انتخاب کنید. برای ادامه فرایند بر روی نماد پیکان موجود در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 1

مرحله 3 – برنامه واتس اپ را فقط برای اسکن انتخاب کنید، یا می‌توانید تیک گزینه انتخاب همه را علامت بزنید. سپس برای ادامه فرایند روی دکمه OK ضربه بزنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 2

مرحله 4 – پیش نمایش و بازیابی چت واتساپ. پیام‌ها و پیوست‌های واتس‌اپ را که می‌خواهید بازیابی کنید پیش‌نمایش و انتخاب کنید. روی دکمه بازیابی در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید تا پیام‌های انتخابی واتس‌اپ بازگردانده شوند. شما می‌توانید تاریخچه چت حذف شده را به دستگاه یا کامپیوتر خود بازیابی کنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 3


بازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان در اندروید

کاربران اندروید، می‌توانند پیام های حذف شده واتساپ خودشان را بدون نسخه پشتیبان با نرم‌افزار DroidKit – WhatsApp Recovery بازیابی کنند. علاوه بر این، به عنوان یک راه حل کامل برای اندروید، این برنامه شما را قادر می‌سازد تا چت‌های واتس اپ را از یک اندروید خراب یا با پشتیبان گیری گوگل درایو بازیابی کنید.

با این برنامه شما می‌توانید گوشی خودتان را اسکن کنید، پیام‌های واتس‌اپ یک مخاطب را پیش‌نمایش کنید و تاریخچه چت را برای بازیابی مستقیم انتخاب کنید.

جهت مشاهده و بازیابی چت‌های حذف شده واتساپ از طریق بازیابی برنامه DroidKit، مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

مرحله 1 – آخرین نسخه از نرم‌افزار DroidKit را روی بر روی Mac یا Windows PC خود نصب کنید. برنامه را اجرا کنید و به بخش بازیابی اطلاعات از دست رفته (Recover Lost Data) بروید و گزینه بازیابی واتساپ (WhatsApp Recovery) را انتخاب کنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 4

مرحله 2 – گوشی اندروید خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و برای ادامه فرایند دکمه شروع (Start) را بزنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 5

مرحله 3 – آماده‌سازی برای بازیابی پیام‌های واتساپ

دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا قبل از اسکن و بازیابی داده‌های WhatsApp آماده این کار شوید:

  • از داده‌های WhatsApp در دستگاه مبدأ نسخه پشتیبان تهیه کنید و روی گزینه بعدی (Next) کلیک کنید.
  • نسخه مورد نظر واتساپ را روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید.
  • دسترسی‌های لازم را به واتساپ بدهید.
  • اطلاعات نسخه پشتیبان را در نسخه سفارشی واتساپ بازیابی کنید و روی Next کلیک کنید.

مرحله 4 – پیش نمایش چت‌های حذف شدهWhatsApp . در این مرحله می‌توانید پیش نمایش تمام چت‌های واتس اپ خود را به صورت زیر مشاهده کنید. آنچه را که نیاز دارید بررسی کنید و در انتهای کار بر روی گزینه این دستگاه (To Device) یا این مک (To Mac) کلیک کنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 6

مرحله 5 – در این مرحله می‌توانید واتس اپ حذف شده را با موفقیت بازیابی کنید. یک دقیقه صبر کنید و سپس صفحه‌ای را با پیام بازیابی موفقیت‌آمیز بود (Recovered Successfully) را مشاهده خواهید کرد. در انتها می‌توانید روی دکمه مشاهده فایل‌ها (View Files) کلیک کنید تا فایل‌های مورد نظر را در کامپیوتر خود مشاهده کنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 7


دریافت پیام‌های واتس‌اپ در اندروید بدون پشتیبان‌گیری

جهت بازیابی پیام‌های حذف شده واتساپ در اندروید بدون نسخه پشتیبان چاره دیگری ندارید جز اینکه از بهترین نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات اندروید استفاده کنید. این نرم‌افزارها می‌توانند به شما کمک کنند تا پیام‌های واتس‌اپ حذف شده اما علامت‌گذاری شده پنهان در دستگاهتان را پیدا کنید. در اینجا یک ابزار بازیابی اطلاعات اندروید به نام PhoneRescue برای اندروید وجود دارد که به راحتی می‌تواند همه کارها را برای شما انجام دهد. جهت انجام مراحل بازیابی اطلاعات مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: نرم‌افزار PhoneRescue for Android را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

مرحله دوم: گوشی خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.

مرحله سوم: گزینه پیام‌های WhatsApp را علامت بزنید و در انتها روی دکمه Next در سمت راست کلیک کنید تا پیام‌های حذف شده WhatsApp خود را اسکن کنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 8

مرحله چهارم: پیام‌ها و پیوست‌های واتس‌اپ را که می‌خواهید بازیابی کنید پیش‌نمایش و انتخاب کنید. برای بازیابی پیام‌های انتخابی واتس‌اپ، روی دکمه بازیابی در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

ازیابی پیام های حذف شده واتساپ بدون نسخه پشتیبان 9


نکات برجسته نرم‌افزار PhoneRescue برای اندروید

  • دارای بالاترین میزان موفقیت: این نرم‌افزار به میلیون‌ها کاربر اندروید کمک کرده است که فایل‌های حذف شده، از جمله پیام‌های حذف شده یا گم شده WhatsApp را با موفقیت بازیابی کنند.
  • پیش نمایش و بازیابی انتخابی: این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا پیش از بازیابی، پیام‌های WhatsApp را پیش نمایش و انتخاب کنید. با این قابلیت این امکان برای شما فراهم می‌شود تا پیام‌هایی از واتس اپ را که دارای اهمیت بالاتری هستند را برای بازیابی در تلفن خود انتخاب کنید.
  • سریعترین سرعت بازیابی و استفاده آسان: فقط به یک کلیک ساده و چند دقیقه صبر جهت تکمیل کل فرایند بازیابی لازم است.
  • بازیابی سایر انواع فایل اندروید: این برنامه علاوه بر پیام‌ها و پیوست‌های واتس‌اپ، از بازیابی عکس‌های حذف شده، پیام‌های متنی، ویدیوها، مخاطبین، موسیقی و غیره نیز پشتیبانی می‌کند.
  • سازگار با تمامی مدل‌های گوشی‌های اندروید: با تمام مدل‌های اندروید مانند سامسونگ، هوآوی، ال جی، اچ تی سی، سونی، موتورولا و غیره به خوبی کار می‌کند.


چگونه پیام های حذف شده واتساپ یک مخاطب را بازیابی کنیم؟

برنامه PhoneRescue for iOS گوشی آیفون شما را اسکن می‌کند و تاریخچه چت واتساپ را به طور جداگانه و برای هر مخاطبی که با آن گفتگو داشته‌اید را به شما نشان می‌دهد، بنابراین شما به سادگی می‌توانید یک چت خاص را در گوشی آیفون با این نرم‌افزار بازیابی کنید.

اگر می‌خواهید واتس اپ حذف شده یک مخاطب خاص را در گوشی اندروید خود بازیابی کنید، برنامه DroidKit به راحتی این کار را برای شما انجام می‌دهد. این برنامه تاریخچه چت مخاطب مورد نظر شما را نشان می‌دهد که حاوی پیام‌ها، فیلم‌ها، صداها، تصاویر، سابقه تماس شما با آن فرد است. در نتیجه شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، آنها را جهت بازیابی انتخاب کنید.
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

نحوه بازیابی نسخه پشتیبان واتساپ از گوگل درایو به گوشی

نحوه بازیابی عکس های پاک شده از واتساپ اندروید

رفع مشکل باز نشدن فایل PDF در واتساپ
دیدگاهتان را بنویسید