سه روش برای پشتیبان گیری خودکار از واتساپ

برای پشتیبان‌گیری از داده‌های مهم واتساپ مانند مکالمات، چت‌ها و غیره، اپلیکیشن واتساپ دو گزینه را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید این کار را به صورت دستی یا خودکار انجام دهید. در این مقاله، ما 3 روش پشتیبان گیری خودکار و دستی از پیام‌های واتساپ ، عکس‌ها، تاریخچه چت و مخاطبین در گوشی آیفون یا اندروید را به شما آموزش می‌دهیم.


نحوه پشتیبان گیری خودکار در اپلیکیشن واتساپ

برای پشتیبان گیری خودکار از واتساپ ، ابتدا باید آن را راه اندازی کنید. انجام این کار بسیار آسان است و فقط شامل چند مرحله است که می‌توانید بدون هیچ مشکلی آن را انجام بدهید. در ادامه مراحل این کار به تفصیل بیان شده است:

 مرحله 1: برنامه WhatsApp را در تلفن خود راه اندازی کنید و با ضربه زدن بر روی نماد سه نقطه به بخش تنظیمات (Settings) بروید. سپس گزینه چت‌ها (Chats) را انتخاب کنید. پس از آن، گزینه پشتیبان گیری از چت (Chat Backup) را برای پشتیبان گیری خودکار از واتساپ انتخاب کنید.

مرحله 2: پشتیبان‌گیری چت صفحه‌ای است که در آن می‌توانید بین پشتیبان‌گیری دستی و یا تنظیم پشتیبان‌گیری خودکار یکی را انتخاب کنید. از آنجایی که هدف ما راه اندازی یک پشتیبان گیری خودکار است، باید روی گزینه پشتیبان گیری خودکار (Auto Backup) ضربه بزنید و حالت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در اسکرین شات نشان داده شده، حالت روزانه انتخاب شده است.


نحوه پشتیبان‌گیری از پیام‌های واتساپ در گوگل‌درایو

شما همچنین می‌توانید ازگوگل درایو (Google Drive) برای پشتیبان‌گیری از مکالمات و فایل‌های رسانه‌ای خود در دستگاه‌های Android استفاده کنید. قبل از پشتیبان‌گیری، به شما پیشنهاد می‌کنیم دستگاه خود را به Wi-Fi متصل کنید، سپس مراحل مربوطه را دنبال کنید تا درباره پشتیبان‌گیری Google Drive اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مرحله 1: واتس اپ را در گوشی خود باز کنید و بر روی دکمه منو ضربه بزنید و سپس گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

مرحله 2: در صفحه بعدی، روی گزینه چت‌ها (Chats) ضربه بزنید و سپس گزینه Chat backup را انتخاب کنید.

مرحله 3: در این صفحه شما می‌توانید با زدن دکمه پشتیبان‌گیری یک نسخه پشتیان دستی در گوگل درایو ایجاد کنید. همچنین می‌توانید با تنظیم گزینه پشتیبان‌گیری خودکار در Google Drive، یک نسخه پشتیبان را به صورت خودکار تهیه کنید.  
مطالبی که شاید برای شما مفید باشد

چگونه بفهمیم چه کسی پروفایل و وضعیت واتساپ من را دیده است

افزایش کیفیت تماس صوتی و تصویری در واتساپ

نحوه ارسال و دریافت چت واتساپ از طریق ایمیل
دیدگاهتان را بنویسید